שתף קטע נבחר

שר המשפטים מאשים: אנשים מתים הצביעו בבחירות

שעות ספורות לאחר שחוק המצלמות נקבר בוועדה בכנסת, האשים שר המשפטים אמיר אוחנה: "אנשים נפטרו בין שלב פרסום ספר הבוחרים ועד מועד הבחירות ובכל זאת הצביעו בבחירות. אם היו מצלמות, ייתכן שהבחירות היו נמנעות"

 

שר המשפטים אמיר אוחנה מהליכוד האשים הערב (יום ב') בהתייחסו לחוק המצלמות שנפל מוקדם יותר בוועדה המסדרת של הכנסת כי אנשים מתים וגם כאלו ששהו בחו"ל נספרו כמי שהצביעו בבחירות האחרונות. אוחנה אמר את הדברים כמה שעות אחרי שחוק המצלמות, שאותו הוביל ראש הממשלה בנימין נתניהו, נפל בהצבעה בתום דיון סוער בוועדה המסדרת של הכנסת.

 

דבריו של השר אוחנה נאמרו יום אחרי שמנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית אורלי עדס דחתה את טענות הליכוד לזיופים בבחירות הקודמות באפריל, ואמרה כי בחקירת המשטרה עלה חשד שהזיופים בשתי קלפיות במגזר הערבי היו דווקא לטובת הליכוד וש"ס.

שר המשפטים אמיר אוחנה בטקס חלוקת תעודות רישום פנקס שמאי מקרקעין (צילום: משה מזרחי)
השר אוחנה(צילום: משה מזרחי)

"אני לא מדבר על המנדטים של ליברמן אלא על אלה שלא עברו את אחוז החסימה, ובעיקר בנט ושקד שהיו קרובים ב-1,400 קולות מלעבור את אחוז החסימה", אמר השר אוחנה בטקס חלוקת תעודות שמאי מקרקעין בבנייני האומה בירושלים.

 

הוא הוסיף: "כשאתה לומד שזה היה הפער ומצרף לזה את התלונות שהצטברו במשטרה בעודן נבדקות על זיופים בקלפיות, את הנתונים על אנשים שנפטרו בין שלב פרסום ספר הבוחרים ועד למועד הבחירות ובכל זאת 'הצביעו' בבחירות, אנשים שעל פי רישומי המדינה שהו בחו"ל בעת הבחירות, אך הצבעתם באורח פלא גם כן נרשמה, אתה מבין שאילו היו מצלמות ייתכן מאוד שהבחירות האלה היו נמנעות".

 

גנץ: "ההונאה של נתניהו נחשפה"

במפלגת כחול לבן אמרו בעקבות נפילת חוק הצבת המצלמות בקלפיות כי מדובר ב"ניצחון לדמוקרטיה ולמוסדות שלטון החוק". יו"ר המפלגה בני גנץ תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו: "הונאתו נחשפה, לקראת הבחירות הוא ינסה שוב להפחיד, לשסות ולהפיץ שקרים - אבל לא נאפשר לו". מנגד האשים ראש הממשלה בנימין נתניהו את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בשיתוף פעולה עם הרשימה המאוחדת.

 

גנץ הוסיף: "חשפנו את תרגיל ההונאה של נתניהו. במקום לעסוק בירי על הדרום נתניהו רצה שנעסוק בקונספירציה, במקום לרפא את מערכת הבריאות והחינוך הוא רצה שנעסוק בשקרים. זה ניצחון לדמוקרטיה ולמוסדות שלטון החוק. ניצחנו במאבק, אבל המערכה עדיין לפנינו. בימים הקרובים אני משוכנע שנתניהו ימשיך בספינים שלו וינסה לשבש את יום הבחירות. הוא עלול להחזיר את החוק עצמו. הוא ינסה להפחיד, לשסות, להפיץ שקרים נוספים. אנחנו לא נאפשר לו".

 

ראש הממשלה נתניהו טען כי קיים שיתוף פעולה בין יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לרשימה המשותפת, על רקע הכרזתו כי לא יתמוך בחוק המצלמות בנוסח הנוכחי. "פעם ליברמן אמר שתוך 48 שעות הוא יחסל את הנייה. עכשיו תוך 48 שעות הוא עשה זיגזג והלך עם אחמד טיבי ואיימן עודה כדי לקבור את חוק המצלמות ולמנוע זיופים בבחירות".

 

הבוקר התייחס ליברמן לחוק המצלמות ואמר כי מפלגתו תתמוך רק בפיקוח ממלכתי. "מה שעושה נתניהו זה לא חוק פיקוח על הבחירות, זה חוק שיבוש הבחירות, חוק גניבת הבחירות", אמר.

 

ליברמן הבטיח כי סיעתו תדרוש שכל המצלמות יוצבו רק על ידי נציגים של ועדת הבחירות המרכזית והיכן שיחליט יו"ר הוועדה. "לא יכול להיות שהפיקוח הזה יתנהל על ידי מיליציה פרטית של נתניהו, שבאה מראש לא על מנת לפקח, אלא להפריע למהלך בחירות תקין ולפגוע בתוצאות".

 

ברקע הדברים יצוין כי ועדת הבחירות המרכזית מעבירה לכל מזכירי ועדות הקלפי יומיים לפני הבחירות את הרשימה של האנשים שנפטרו מאז סגירת פנקס ההצבעה באזור הקלפי שלהם.

  

בכנס שבו אמר השר אוחנה את הדברים נכחו 294 שמאים חדשים - 209 גברים ו-85 נשים - שמעתה יוכלו לעסוק במקצוע, בתום שנתיים של לימודים. שר המשפטים העניק לשמאים הטריים את התעודה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משה מזרחי
השר אוחנה
צילום: משה מזרחי
מומלצים