שתף קטע נבחר

גנץ נגד נתניהו: "השתמש במידע ביטחוני רגיש לצורכי תעמולה, שיקול דעת לקוי"

יו"ר כחול לבן תקף את ראש הממשלה על רקע חשיפת אתר פיתוח הנשק הגרעיני באיראן. איציק שמולי: "ריח רע של מסחרה ושעבוד הביטחון הלאומי לצרכים פוליטיים"

ראשי כחול לבן, העבודה והמחנה הדמוקרטי תקפו הערב (יום ב') את השימוש לכאורה שעשה ראש הממשלה בנימין נתניהו במידע מודיעיני במסיבת העיתונאים שבה חשף אתר לפיתוח נשק גרעיני באיראן. יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר כי "השימוש של נתניהו במידע ביטחוני רגיש לצורכי תעמולה מעיד על שיקול דעת לקוי. גם בימיו האחרונים כראש ממשלה נתניהו דואג רק לנתניהו".

 

 

עוד אמר גנץ כי "איראן גרעינית היא סכנה ליציבות האזור, במלחמה מולה אין קואליציה ואופוזיציה. תמוהה העובדה שהמידע מפורסם שעות בודדות לאחר קריסת חוק המצלמות". מספר 2 בכחול לבן יאיר לפיד אמר כי "נתניהו שוב משתמש במידע מודיעיני לתעמולת הבחירות שלו. מדובר בחוסר אחריות לאומי מחריד. הגרעין האיראני לא יכול לשמש לתעלולי קמפיין".

 

גורם מדיני מסר בתגובה להאשמות נגד נתניהו כי "גורמי המקצוע המליצו לראש הממשלה למסור הודעה על טורקוזבאד ועל האתר החדש באבאדה מיד לאחר מסיבת העיתונאים של מנכ"ל סבא"א שחזר מטהרן".

 

מספר 3 בכחול לבן משה (בוגי) יעלון התייחס מוקדם יותר למדיניות הממשלה בנושא האיראני בכנס למלחמה בטרור במרכז בינתחומי בהרצליה. "אני לא יכול לתת ציון נמוך למדיניות שאני יזמתי בזמנו. אם יש לי הערות זה בחלק הפוליטי. אנחנו תמכנו בעמימות, ואני מבקר את לקיחת האחריות. ברגע שאתה לוקח אחריות - הצד השני נדרש להגיב".

 

בנימין נתניהו בני גנץ (צילום: מארק ישראל סלם, אלכס קולומויסקי)
בנימין נתניהו ובני גנץ(צילום: מארק ישראל סלם, אלכס קולומויסקי)

 

לשאלה מה צריכים להיות עקרונות הבסיס של ישראל במשא ומתן עם האיראנים השיב: "קודם כל להתחיל בהתחלה. למה הם צריכים צנטריפוגות? היום זה ברור מה המטרה. צריך למנוע מאיראן כל יכולת עצמאית. לצערי ההסכם שחתם אובמה מאפשר יכולת עצמאית. זה היה צריך להיעלם לחלוטין. הם לא צריכים את זה לאנרגיה. יש פה ענייו מאוד ברור - שום יכולת עצמית. זו מדינה שמאתגרת את כל המשטרים הסונים באזור ואת ישראל. ארה"ב צריכה להמשיך ללחוץ את איראן כלכלית, הנחישות צריכה להיות על כל המגרש בלי לוותר. ואני בטוח שכשהמשטר יצטרך להחליט בין הגרעין לבין לשרוד - הוא יבחר בלשרוד".

 

רויטל סויד, ראש צוות התגובות של העבודה, מסרה בתגובה: "כולנו מאוחדים במאבק בגרעין האיראני. ועדיין לא ברור היה מתוך ההופעה של נתניהו הערב מה היה כל כך דחוף ביטחונית ומדינית לחשוף חומר מודיעיני מסווג, שמונה ימים לפני הבחירות, שעות ספורות לאחר קריסת ספין המצלמות. מצער לקבוע שגם כאן כנראה חצה נתניהו קווים אדומים, שבעבר אף מנהיג לא העלה בדעתו לחצות".

 

יו"ר סיעת העבודה ח"כ איציק שמולי אמר כי "לצד ההשתאות והגאווה מהיכולות המבצעיות והמודיעיניות של צה"ל וכוחות הביטחון, מדברי ראש הממשלה בתזמון שכזה נודף ריח רע מאוד של מסחרה ושעבוד הביטחון הלאומי לצרכים פוליטיים. האיום האיראני לא צריך לשמש תפאורה בקמפיין בחירות ודווקא לאור עוצמתו וחומרתו של האיום מדובר במהלך מביש ופסול".

 

המחנה הדמוקרטי מסר בתגובה: "עוד לא יבשה הדיו מהספין האחרון שנכשל וכבר נתניהו מציג עוד ניסיון לספסר בביטחון המדינה על מזבח טובת ההנאה האישית. לאחר הכישלון שלו בהעברת חוק המצלמות הבזוי, חזר נתניהו לאגף האהוב והמוכר - איראן. מוטב שחשוד בשוחד, מרמה והפרת אמונים לא יגע בקודשי הביטחון. עוד שבוע מחליפים, רק המחנה הדמוקרטי הוא קול בטוח נגד החשוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מארק ישראל סלם, אלכס קולומויסקי
גנץ תוקף
צילום: מארק ישראל סלם, אלכס קולומויסקי
מומלצים