שתף קטע נבחר

פולקסווגן ID3 - מתחרה חשמלית לגולף

לישראל היא עדיין לא צפויה להגיע, אבל החשמלית הקומפקטית והחשמלית של פולקסווגן היא אחת המכוניות היותר חשובות שמציגה תעשיית הרכב השנה

גם יצרנית הרכב הגדולה בעולם תוקפת עם חשמל. פולקסווגן חושפת את ה-ID3, מכונית חשמלית ייעודית ראשונה למותג הגרמני. באירופה כבר התמלאו פנקסי הזמנות ביותר מ-30 אלף לקוחות טרם השקתה הרשמית. יחידות ראשונות צפויות לרדת מפס הייצור במפעל בזויקאו גרמניה כבר בסוף השנה, עם צפי למכירת כ-100 אלף מכוניות כבר ב-2020. בישראל עוד לא ברור מתי היא תשווק.

 

פולקסווגן ID3 ()

העיצוב החיצוני שומר על המאפיינים של הקונספט מפריז 2016, לרבות יחידות תאורה צרות, וויתור על סבכה קדמית וגימורי כוורת בקצות הפגוש הקדמי. יש חישוקים ייעודיים ("18 עד "20) להפחתת רעשים ושמירה על מקדם גרר נמוך, קורה C בולטת ודלת תא מטען צבועה שחור בדומה לגג. מלפנים ומאחור מקבלת המכונית את הלוגו החדש והשטוח של היצרנית.

 

פולקסווגן ID3 ()

החשמלית שצפויה לנסות ולהשתלב בקטגוריה המשפחתית-קומפקטית בה שולטת באירופה באופן היסטורי פולקסווגן גולף, והיא שומרת על ממד אורך דומה (426 ס"מ), תוספת של סנטימטר לרוחב (180 ס"מ), ועוד 6 ס"מ לגובה (155 ס"מ). חשוב יותר, בסיס הגלגלים ארוך בלא פחות מ-14.5 ס"מ (276.5 ס"מ), ומאפשר ליצרנית להבטיח - יחד עם היחידה החשמלית קטנת המידות - מרחב מחייה לנוסעים דומה לזה של פאסאט. תא המטען בעל נפח של 385 ליטר (5 ליטר יותר מהגולף).

 

פולקסווגן ID3 ()

סביבת הנהג נקיה כמעט לחלוטין ממתגים, עם לוח מחוונים דיגיטאלי וחוגת בחירת כיוון נסיעה (לפנים, אחור וחניה) מימינו. יש מסך מגע ("10) המופנה לכיוון הנהג ודוושות תאוצה ובלימה עם הסימול הפעלה ועצירה מוכרים ממכשירי שמע. יש גם אפשרות בחירה בצבעים נועזים מהשחור הקודר והאופייני ליצרנית. התצוגה העלית ניתנת להקרנה לכל רוחב חלקה התחתון של השמשה הקדמית.

 

פולקסווגן ID3 ()

ה-ID3 היא דגם ראשון של המותג להתבסס פלטפורמת MEB הייעודית לרכבים חשמליים בקונצרן, ואשר צפויה להעניק בסיס ללא פחות מ-33 דגמים נוספים בתצורות מרכב שונות בשלוש השנים הקרובות. למנוע החשמלי הספק מרבי של 150 כ"ס בגרסת הבסיס ו-204 כ"ס בגרסאות הבכירות, הוא ממוקם מאחור ומחובר ישירות לגלגלים האחוריים - תצורה דומה למכונית הראשונה של פולקסווגן, החיפושית המיתולוגית. נתוני ביצועים טרם פורסמו, למעט נתון מהירות מרבית: 160 קמ"ש.

 

פולקסווגן ID3 ()

היא תוצע עם אפשרות בחירה בין שלושה נפחי מצברים - 45, 58 ו-77 קוט"ש - עם טווח נסיעה שעומד על 330 ק"מ, 420 ו-550 ק"מ בהתאמה. בפולקסווגן מציינים כי מדובר במכונית עממית ראשונה שמאפשרת שימוש בעמדת טעינה מהירה (KW100) בדומה למקובל בדגמי יוקרה. זה יאפשר לה להוסיף 290 ק"מ לטווח הנסיעה בתוך כחצי שעה. מיקום המצברים ברצפת הרכב, בין הציר הקדמי לאחורי, מאפשר לדברי פולקסווגן מרכב כובד נמוך וחלוקת משקל אופטימאלית לפנים-אחור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים