שתף קטע נבחר

התיק קרס: 100 אלף שקלים פיצוי לנהג שהואשם שנסע ב-196 קמ"ש

המדינה תפצה נהג שהואשם בנהיגה במהירות מופרזת וריצה ארבעה חודשי מעצר בית. הסיבה: השוטר הודה כי "יכול להיות" שלא נשמר קשר עין רצוף בינו לבין רכב הנאשם

אילוסטרציה ()
אילוסטרציה

אחרי שישב ארבעה חודשים במעצר בית ולאחר שהואשם בנהיגה במהירות של כמעט 200 קמ"ש – המדינה תפצה איש עסקים בסכום עתק של 100 אלף שקלים. זאת, משום שהשוטר שהשתמש במכמונת הלייזר (ממל"ז) לא היה בטוח שאכן כיוון אל רכבו של הנאשם, ולכן בית המשפט זיכה אותו.

 

 

 

הכול החל לפני כשנתיים בעת שאיש העסקים נסע במכונית המרצדס החדשה שלו בכביש 4. על פי כתב האישום שהוגש נגדו, שוטר תנועה ממחוז תל אביב שעמד על הכביש עם אקדח לייזר קלט את רכבו במהירות של 196 קמ"ש כשהמהירות המותרת היא 90. בנוסף לכתב האישום שהוגש, ביקשה המשטרה לחלט את המרצדס ששוויה 700 אלף שקלים, וגם השאירה את הנאשם במעצר בית מלא למשך ארבעה חודשים.

 

ההסכם פשרה ()
במסגרת ההסכם תשלם המדינה 100 אלף שקלים לנהג
 

במהלך המשפט התברר כי השוטר שאכף את העבירה באמצעות הלייזר קלט רכב נוסע במהירות 201 קמ"ש בנתיב השמאלי ביותר. מנגד, העיד הנאשם כי נסע במסלול האמצעי ובמגבלות המהירות המותרת. לפניו, כך טען, נסע רכב מרצדס נוסף של חברו.

 

שופט בית המשפט לתעבורה דן סעדון קבע בין היתר כי יש ספק בכתב האישום נוכח העובדה שקשה לסמוך על המסמכים שמילא השוטר בעת האירוע, בגלל אי-יכולתו של השוטר להבין את מה שנכתב בדו"ח. עוד נקבע כי קיים ספק סביר בכך שנשמר קשר עין רצוף בין השוטר לרכב שקלט, עד לעצירת רכב הנאשם.

עו
"התייחסו אליו כאל אחרון העבריינים". עו"ד ארז רופא(צילום: Quest)

בנוסף לכך, היו פערי זמנים בין מה שצוין בדו"ח לגבי השעה שבה נעצר הרכב, לבין השעה בפועל. "לסתירות ואי-דיוקים אלה של השוטר יש השלכה ממשית על מידת היכולת לתת אמון בראיות התביעה", קבע סעדון. עוד קבע השופט כי "השוטר הודה במפורש בעדותו כי 'יכול להיות' שקשר עין בינו לבין רכב המטרה נותק במסגרת הנסיעה אחר רכב המטרה. יוצא כי אם נקבל את גרסת השוטר ולפיה 'יכול להיות' שלא נשמר קשר עין רצוף עם רכב המטרה הרי שיש לזכות את הנאשם מחמת הספק".

 

בעקבות הזיכוי, תבע האיש את המשטרה על החזקת הרכב ועל מעצרו במעצר בית לתקופה כל כך ממושכת, ואתמול (שני) שילמה המשטרה לאיש 100 אלף שקלים כפיצויים.

 

סנגורו של איש העסקים, עו"ד ארז רופא, אמר כי "הפיצוי איננו תחליף לסבל ונזק שנגרם למרשי ומשפחתו, התייחסו אליו כאל אחרון העבריינים. יחד עם זאת אנו מברכים על ההבנות והסכמות שהושגו מול הפרקליטות לטובת מרשי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים