שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  רופאי שיניים יוכלו להזריק בוטוקס במסגרת עבודתם

  על פי חוזר משרד הבריאות שהופץ היום, רופאי שיניים יוכלו להזריק בוטוקס למטופלים בחלל הפה, בפנים ובצוואר, כל עוד הם לא חורגים מגבולות עיסוקם

  רופאי שיניים יוכלו להזריק בוטוקס למטופלים בחלל הפה, בפנים ובצוואר. זאת בעקבות חוזר של חטיבת הרפואה במשרד הבריאות שהופץ היום (ג'), לפיו הם יאושרו להזריק את החומרים, כל עוד הם לא חורגים מעבודתם כרופאי שיניים.

   

  בריאות הפה מוגדרת על פי הפדרציה העולמית (FDI) באופן הבא: "רבת פנים וכוללת את היכולת לדבר, לחייך, להריח, לטעום ללעוס, לבלוע ולהביע טווח של רגשות דרך הבעות פנים עם ביטחון". על כן, נכתב בחוזר חטיבת הרפואה: "מטבע הדברים לכן, חלק משמעותי ברפואת השיניים כולל התייחסות למרכיב האסתטי. רופא שיניים יכול לתת למטופלו כל סם חוקי שנדרש לעבודתו המקצועית, ובכלל זה הזרקת בוטולינום טוקסין וחומר מילוי אחר לצרכים אסתטיים, כחלק מעיסוקו בריפוי השיניים ובריאות הפה", נכתב.

   

  קראו עוד:

  דוחים את הקץ: האובססיה לבוטוקס

  גבר נעצר בחשד שהתחזה לרופא והזריק "בוטוקס" מזויף

  איך לבחור את הטיפול הקוסמטי המתאים?

   

  עם זאת, מבהירים לרופאי השיניים: "אין בהנחיות חוזר זה משום מתן היתר לרופא השיניים לחרוג מגבולות עיסוקו ולעסוק בטיפולים אסתטיים, מעבר לאזור בו הוא מטפל. אל לרופא השיניים לחרוג מגבולות מקצועו ולהזריק בוטלניום טוקסין או חומר מילוי באזורים אנטומיים שלא קשורים לעבודתו".

   

  אפשרי בוטוקס, במסגרת טיפול ברפואת שיניים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  אפשרי בוטוקס, במסגרת טיפול ברפואת שיניים(צילום: shutterstock)

  ד"ר ורד עזרא, ראש חטיבת הרפואה החתומה על החוזר, מבהירה בו כי משרד הבריאות יאכוף על רופאי שיניים ורופאים אחרים חריגה מגבולות מקצועם.

   

  ד"ר ליאור קצפ, יו"ר ההסתדרות לרפואת שיניים בישראל אמר ל-ynet: "רופאי השיניים מוכשרים במסגרת לימודיהם האקדמים בהזרקות בחלל הפה, בפנים ובצוואר, והם למעשה הרופאים המיומנים ביותר בהזרקות אסתטיות. ההסתדרות לרפואת שיניים תמשיך להאבק ולפעול למען זכויות רופאי השיניים בישראל בכל תחומי עיסוקם".

   

  שמירה על בריאות הפה

  מהסתדרות רופאי השיניים נמסר: "ניצחון לרופאי השיניים. משרד הבריאות קבע ואישרר בחוזר רשמי - רופאי השיניים יכולים להזריק בוטוקס. הסתדרות רופאי השיניים מברכת על החלטת משרד הבריאות, המתירה באופן מפורש ורשמי לרופאי השיניים להזריק בוטוקס (בוטולינום טוקסין) ולבצע שאר טיפולים אסתטיים, כחלק מעיסוקם המקצועי.

   

  "החלטה זו מאשררת למעשה את המצב הקיים, ואף מרחיבה וקובעת כי העיסוק המקצועי של רופאי השיניים הוא בין היתר, טיפול במרכיב האסתטי הקשור ב'יכולת לדבר, לחייך ולהביע טווח של רגשות דרך הבעות פנים'".

   

  האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית מסר: "ההנחיות בחוזר החדש תואמות את עמדתנו, וכוללות גם מענה לפניות רבות של האיגוד למשרד הבריאות בנושא חריגת רופאי השיניים מגבולות המקצוע. החוזר מבהיר כי מותר להם לבצע הזרקות, רק כחלק מריפוי שיניים או רפואת הפה, ואסור להם להזריק באזורים אחרים. ההזרקות מותרות אם הדבר נעשה במסגרת עיסוק בריפוי שיניים ושמירה על בריאות הפה כמקובל במקצוע".

   

  עוד הוסיפו באיגוד כי: "זה מאבק על בריאות הציבור ולא מלחמה על כסף. ההזרקות מהוות פחות מחמישית מעבודתנו, אנחנו לא מוטרדים מאובדן הכנסות, מכיוון שהשוק בצמיחה אדירה. לאישה שזקוקה לפיסול אף או החלקת קמטי צוואר, יותר בריא, חוקי והגיוני לפנות לרופא מומחה שמכיר את האנטומיה של האף והצוואר, ולא לרופא שיניים אשר בקיא בעקירות וסתימות, שעשה קורס מסחרי בן כמה שעות על איך להזריק בוטוקס".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  חלק מהתחום כולל התייחסות למרכיב האסתטי
  צילום: shutterstock
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים