שתף קטע נבחר

7 חודשי עבודות שירות למורה שביצע מעשים מגונים בתלמידה

הפרקליטות ביקשה לגזור עונש מאסר על אורי גלעד, שהורשע גם בשיבוש מהלכי משפט והטרדה מינית, אך עמדתה לא התקבלה. הוא יפצה את התלמידה ב-12 אלף שקלים

 

 

בית משפט השלום בתל אביב גזר הבוקר (יום ד') שבעה חודשי עבודות שירות על אורי גלעד, מורה במקצועו, שהורשע בביצוע מעשים מגונים בתלמידה, שיבוש מהלכי משפט והטרדה מינית. בית המשפט קבע עוד כי גלעד יפצה את התלמידה ב-12 אלף שקלים.

 

פרקליטות מחוז תל אביב מסרה כי ביקשה לגזור על גלעד מאסר בפועל, אך עמדתה לא התקבלה. "הסדר הטיעון נבע מקשיים ראייתיים ולא כלל הסכמה לעניין העונש", נמסר עוד.

 אורי גלעד ו עורך דין גיא זהבי  (צילום: יריב כץ)
אורי גלעד (משמאל) ועורך דינו גיא זהבי (צילום: יריב כץ)

עו"ד תמי קלנברג-לוי, שייצגה את הנערה מטעם הסיוע המשפטי במסגרת ייצוג נפגעות עבירות מין מסרה: "הנאשם הורשע על פי הודאתו בביצוע מעשים מגונים והטרדות מיניות ושיבוש הליכי משפט. במשך חודשים ארוכים הנערה הייתה נתונה למרותו ולחסדיו בבית ספרה והוא ניצל אותה לצרכיו באופן המחפיר ביותר.

 

"במהלך המשפט הנערה זכתה להשמיע את קולה, ויש לכך חשיבות מירבית. מדובר במקרה חמור מאוד, שצריך להדאיג כל הורה ששולח ילדיו למערכת החינוך בישראל. לטעמנו, על העבריין היה להיענש בחומרה יתרה ולהישלח אל מאחורי סורג ובריח".

 

עורך דינו של גלעד, גיא זהבי, מסר: "העונש שהוטל על הנאשם בגין תיק זה משקף את חומרת העבירות ואת העונש הראוי בנסיבותיו של תיק זה. כתב האישום בתיק תוקן באופן משמעותי ביותר, הנאשם עבר טיפול מקיף ולקח אחריות מלאה על מעשיו תוך התנצלות כנה למתלוננת. כל אלה נשקלו וקיבלו ביטויים בגזר הדין אשר בסופו של יום הביאו לתוצאה שנקבעה ואנו מקבלים את הכרעת בית המשפט בהכנעה".

 

בכתב האישום המקורי שהוגש, המורה בן ה-38 הואשם בריבוי עבירות של בעילה אסורה בהסכמה, מעשה מגונה, הדחה בחקירה ועבירות נוספות, בעקבות מערכת יחסים מינית שניהל עם התלמידה.

 

לפי כתב האישום שהוגש אז על ידי עו"ד חגי בנימין מפרקליטות מחוז תל אביב, המורה ניצל את התלות של התלמידה בו כדי לקיים עימה יחסי מין בהזדמנויות רבות, במקומות שונים. בכתב האישום המקורי נטען כי הנערה סיפרה למורה כי הקשר האסור ביניהם התגלה, ואז הוא ביקש ממנה לשקר ודאג למחוק התכתבויות מפלילות לאורך מערכת היחסים ביניהם.

 

"הנאשם הפר באופן בוטה וקשה את חובת האמון המוגברת שניתנה בו כמורה", נכתב בכתב האישום. "הנאשם מעל באופן בוטה באמון שניתן בו כשניצל את תפקידו לצורך קיום קשר מיני עם תלמידה לאורך תקופה ארוכה".

 

המורה הודה במשטרה בעצם ניהול הקשר המיני האסור עם התלמידה, אולם הכחיש קיום מגע פיזי כלשהו עימה. על פי גרסתו, הקשר הרומנטי בין השניים הסתכם באמירות והתבטאויות בעל-פה ובכתב הנושאות אופי מיני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים