שתף קטע נבחר

בגלל "הערבים רוצים להשמיד": פייסבוק השעתה את הבוט של נתניהו

ההודעה האוטומטית הזהירה מ"ממשלת שמאל הנשענת על הערבים שרוצים להשמיד את כולנו – נשים, ילדים וגברים". בפייסבוק הגיבו: "הפרה של מדיניות בנוגע לדיבור שנאה. השעינו ל-24 שעות". נתניהו אמר היום: "שטות שתוקנה, מכבד כל אדם"

בעקבות הודעת השנאה לערבים שהועברה בשם ראש הממשלה בנימין נתניהו ב"בוט" בשירות ההודעות של פייסבוק (מסנג'ר), נמסר הבוקר (יום ה') מהרשת החברתית כי הוחלט להשעות את החשבון.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד – מתחם הבחירות של ynet

 

"לאחר שבחנו את פעילות הבוט בשימוש קמפיין הליכוד, מצאנו הפרה של המדיניות שלנו בכל הנוגע לדיבור שנאה", נמסר בתגובת פייסבוק. "כמו כן, מצאנו שהבוט עשה שימוש לרעה בפלטפורמה על ידי יצירת קשר עם אנשים מחוץ לתקופת הזמן המותרת. בעקבות כך, השעינו את פעילות הבוט למשך 24 שעות. במידה ויהיו הפרות נוספות של המדיניות שלנו, אנו ננקוט בפעולה המתאימה".

 

 

בנימין נתניהו ליכוד בחירות 2019 הערבים רוצים להשמיד אותנו בוט פייסבוק  ()
ההודעה האוטומטית שנשלחה בשיחה

"אסור שתקום בעוד שבוע ממשלת שמאל מסוכנת עם לפיד, עודה, גנץ וליברמן", נכתב בהודעה האוטומטית במסנג'ר, שאותה חיבר מי שיש לו גישה לתוכני העמוד של נתניהו. "ממשלת שמאל חילונית, חלשה, שסומכת על הערבים שרוצים להשמיד את כולנו – נשים, ילדים וגברים – ותאפשר איראן גרעינית שתחסל אותנו. אסור לנו לתת לזה לקרות".

 

בליכוד הסבירו שהייתה זו טעות של עובד במטה. עם זאת, ייתכן שמדובר בחלק מהקמפיין המכוון לבוחרי עוצמה יהודית, המפלגה שנמצאת לפי הסקרים על סף אחוז החסימה ונתניהו מזהיר מהצבעה אליה.

 

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, התעמת אתמול עם נתניהו בכנסת סביב סוגיית חוק המצלמות, והגיב בנושא: "נתניהו פסיכופט ללא קווים אדומים והוא רוצה לראות דם. העבריין הבזוי הזה ימשיך להתיר את דמנו כל עוד הוא מאמין שזה יסייע לו להימלט מהכלא. פנינו לפייסבוק - הם מוכרחים לפעול מיד לשים סוף להסתה הגזענית ומסוכנת של נתניהו נגד האוכלוסייה הערבית".

 

בריאיון ל"דקלסגל" ברשת ב' אמר הבוקר נתניהו כי "הטעות תוקנה מיד. זו טעות של אחד מעובדי המטה. תחשוב בהיגיון, אתה חושב שאני באמת כותב דבר כזה? אני אדם רציני. יש לי ידידים במדינות ערב, ויש לי כבוד לאדם באשר הוא, בין אם הוא יהודי, ערבי מוסלמי או נוצרי. מה זה השטויות האלה? זו המחשבה שלי? אז עובד עשה שטות ואמר את זה - 'אה, נתניהו ככה חושב'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ
נתניהו. "אתה חושב שבאמת אכתוב דבר כזה?"
צילום: יואב דודקביץ
מומלצים