שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  היועמ"ש: סרטוני ש"ס מאירועים ציבוריים - תעמולה אסורה

  סרטוני המפלגה שצולמו באירועים לציבור החרדי, שמומנו על-ידי המשרד לפיתוח הפריפריה, שיבחו את דרעי העומד בראשו. בתגובה לעתירה לבג"ץ נגד המפלגה, אמר היועמ"ש שהסרטונים לא חוקיים: "לאסור את פרסומם"

   

  "תעמולה אסורה": שידורי המהפכה של ש"ס

  "תעמולה אסורה": שידורי המהפכה של ש"ס

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט סבור כי השידורים בעמוד הפייסבוק של ש"ס - מאירועים לציבור החרדי שמומנו בין היתר על-ידי המשרד לפיתוח הפריפריה בראשות יו"ר המפלגה אריה דרעי - מהווים תעמולת בחירות אסורה.

   

  כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

    

  עמדתו של היועמ"ש הובאה על-ידי מחלקת הבג"צים בפרקליטות, שהגישה היום (ה') תגובה לעתירת התנועה לאיכות השלטון לבג"ץ, ובה טענה כי מפלגת ש"ס פרסמה סרטונים שעוברים על חוק תעמולת הבחירות. "האירועים המופיעים בסרטונים הם אירועים שנעשו במימון ציבורי. ודאי הוא כי חל איסור על שימוש באירועים כאלו עד ליום הבחירות, לצורכי תעמולה", נכתב בעמדת המדינה.

  שידורי המהפכה של ש
  תעמולה אסורה. מתוך "שידורי המהפכה" של ש"ס בפייסבוק

  שידורי המהפכה של ש

  בשבועות האחרונים של חודש אוגוסט פרסמה ש"ס עשרה סרטונים בעמוד הפייסבוק שלה, תחת הכותרת "שידורי המהפכה", מעשרות אירועים שנערכו במימון המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל וכן במימון עירוני. הסרטונים התמקדו בחברי הכנסת של ש"ס ורואיינו בהם משתתפים שהיללו את יו"ר ש"ס והשר הממונה על המשרד, אריה דרעי.

   

  כך למשל, הקריין מפרט את האירועים ברחבי הארץ ומייחס אותם לדרעי ולש"ס. "צפת, נתיבות, ירושלים, נחשונים, מגדל העמק, טבריה, בני ברק, ביתר, בית שמש, אשדוד, ועוד ועוד, ממטולה ועד אילת, בכולם דאג שר הפריפריה הרב אריה דרעי בבין הזמנים עם מאות אירועים, קמפינג ואטרקציות. שמחנו לקחת חלק ולחשוף בפניכם טפח קטן מהפעילות הענפה. אצלנו בשידורי המהפכה. תרבות של עשייה. ש"ס", נאמר בסרטון.

  שידורי המהפכה של ש

  אריה דרעי כנס חולון ש
  אריה דרעי בכנס בחולון(צילום: טל שחר)

  בתגובה שנמסרה לבג"ץ על-ידי הפרקליטות הובהר כי מדובר בתעמולה אסורה: "מעבר לאיסור הישיר החל כמובן על השרים לעשות בעצמם תעמולת בחירות אגב השתתפותם באירועים הממומנים מכספי ציבור, חל גם איסור להשתמש באירוע עצמו כפלטפורמה לתעמולת בחירות". עוד נכתב כי "מן הסרטונים עולה כי לפחות חלק מהמקרים נעשה באירועים שימוש תעמולתי תוך ניצול האירוע שמומן בכספי ציבור לצורך תעמולה ולפיכך יש לאסור את פרסומם של סרטונים אלו".

   

  עו"ד תומר נאור מהתנועה לאיכות השלטון מסר: "כשראש הממשלה משקר לוועדת הבחירות במצח נחושה, לא פלא ששריו והמפלגות שלהם מוכנים לקיים תעמולת בחירות אסורה על חשבון הקופה הציבורית. אנחנו מברכים על עמדתו החדה והברורה של היועץ המשפטי לממשלה, ומקווים כי יו"ר ועדת הבחירות יאמץ עמדה זו ואף יורה על השבת כספי הציבור שנגזלו לשם מימון תעמולת הבחירות האסורה של מפלגת ש"ס".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים