שתף קטע נבחר

הורשע ברצח אשתו: חנק אותה עם כרית במלון בת"א

בית המשפט הרשיע את יוסף ברוך בן ה-67 ברצח אשתו דליה במלון בתל אביב. בין השניים התעורר ויכוח סוער, שבמהלכו התנגדה לחזרתם למגורים בטורקיה

יוסף ברוך (67) הורשע בצהריים (יום א') ברצח אשתו דליה ז"ל לפני שנתיים במלון רנסנס בתל אביב. הוא חנק אותה למוות באמצעות כרית במלון ברחוב הירקון. לאחר המעשה ניסה להתאבד בחדר האמבטיה אך כשל. בני הזוג היו נשואים עשרות שנים. בתקופה שקדמה לרצח הביעה הנרצחת חוסר שביעות רצון ממגוריהם בטורקיה, והתעקשה על רצונה לחזור לארץ.

 

שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב קבעו כי "המסקנות העולות מחוות הדעת הפתולוגית, שמותה נגרם קרוב לוודאי בעקבות חנק וחסימת דרכי הנשימה, הן מקובלות יותר ומתיישבות עם הממצאים. הנאשם הודה ושחזר כי הצמיד כרית לפניה אולם טען כי לא גרם למותה, הוא שינה גרסאותיו וניסה להרחיק עצמו מגרימת המוות. הנאשם נשאל מדוע ביקש לשים קץ לחייו, והשיב כי היה בפרץ רגשות וחש אובדנות".

 

יוסף ברוך הורשע ברצח אשתו  (צילום: ניצן דרור) (צילום: ניצן דרור)
יוסף ברוך הורשע ברצח אשתו (צילום: ניצן דרור)
 

הרצח התרחש ביוני 2017. צוות של מגן דוד אדום הוזעק לבית המלון ומצא את גופתה של דליה ברוך, ולצידה שכב יוסף ברוך חסר הכרה. הוא פונה במצב אנוש לבית החולים איכילוב בעיר, ומחקירת המשטרה עלה חשד כי ברוך רצח את אשתו ולאחר מכן ניסה לשים קץ לחייו. חודש לאחר מכן הגישה פרקליטות מחוז תל אביב כתב אישום נגד ברוך, וטענה כי הוא חנק למוות את אשתו באמצעות כרית ולאחר מכן ניסה להתאבד בחדר האמבטיה.

 

בני הזוג היגרו לאיסטנבול, אך נהגו לבקר את בני משפחתם בישראל לעיתים קרובות. לפי כתב האישום, שהוגש על ידי התובעת עו"ד יעל הראל מפרקליטות מחוז תל אביב, בתקופה שקדמה לרצח הביעה הנרצחת חוסר שביעות רצון ממגוריהם בטורקיה וחזרה על רצונה לחזור לארץ. חודש לפני הרצח הגיעו השניים לביקור בישראל. לאחר שהבעל הודיע לרעייתו כי הם חוזרים לטורקיה, פרץ ביניהם ויכוח מר. הנרצחת צעקה, והצהירה כי בכוונתה להישאר בישראל ולשכור דירה באשדוד. בעלה ניסה להשתיקה, לקח כרית מהמיטה וחנק אותה למוות.

 

לאחר שברוך חנק את רעייתו, הוא ניסה להסתיר את כוונת הרצח בהסוואה של אירוע התאבדות משותפת. הוא בלע כדורים רבים וחתך כאמור את ורידי ידיו. בתווך הוא השאיר בחדר המלון מכתב שבו ציין: "בצער רב אני כותב איגרת זו ונאלץ לבצע פעולה זו בצער רב, ומסיים את חיינו".

 

ברוך ניהל את משפטו ללא סנגור וייצג את עצמו. לפני כחצי שנה העיד: "אני עומד כאן, שנה וחצי אחרי, וצריך להסביר שלא הרגתי את אשתי, המוות שלה נגרם מהתקף לב. עכשיו לך תוכיח שאין לך קרניים. לא הרגתי ולא רצחתי", טען ברוך. "רציתי שיהיו לה חיים טובים, היא הייתה אישה חולה". על היום שבו אירע הרצח סיפר: "היא שכבה במיטה. ירדתי להודיע שאנחנו עושים 'צ'ק אאוט', באתי לחדר ואמרתי לה בזהירות רבה שמחר עוזבים וחוזרים לאיסטנבול. היא נתקפה בהתקפת זעם. אנחנו בבית מלון, מקום ציבורי, לא נאה ולא יאה שתצעק בקולי קולות כי אנחנו אנשים מכובדים". 

 

עוד סיפר: "הנפתי לכיוונה כרית כדי שתירגע, היא צעקה ואחרי רבע שעה נרגעה. אני הייתי בפרץ רגשות. יצאתי למרפסת, נשמתי אוויר צח. פתאום אני מוצא אותה בצד שמאל עם הראש לכיוון הקיר, שוכבת ברצפה מעולפת. ניסיתי להרים אותה, הייתי חלש. שמתי כרית מתחת לראשה, שלא יהיה ברצפה. בדקתי את חום גופה כמה פעמים ויצאתי למרפסת. החלטתי שאני לא יכול יותר ושם קץ לחיי. אמרתי שהיא תישן כמה שעות, ואם ימצאו אותה אני כבר לא אהיה בחיים. ניגשתי לאמבטיה, חתכתי את הוורידים".

 

פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) מסרה בתגובה להכרעת הדין כי "בית המשפט קיבל את עמדתנו והרשיע את הנאשם ברצח בהתאם לחוק לפני התיקון בעבירות ההמתה. בית המשפט קבע כי הנאשם חנק את אשתו ובכך הביא למותה. הנאשם ביצע זאת לאחר שכתב שני מכתבי פרידה לפיהם החליט להביא למותה ולהתאבד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניצן דרור
יוסף ברוך, שרצח את אשתו
צילום: ניצן דרור
מומלצים