שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  כתובות נאצה על חלון מסעדה לא כשרה בירושלים: "תישרפו בגיהנום"

  כתובות נאצה רוססו על חלון מסעדה של שפית לסבית בירושלים, שמגישה פירות ים ובשר לבן: "תישרפו בגיהנום". רעות כהן, השפית ובעלת המקום: "זו לא פעם ראשונה, אני חוששת לחיים שלי"

  "תישרפו בגיהנום" - זו הכתובת שחיכתה בשבת (אתמול) בבוקר לשפית רעות כהן בכניסה למסעדה שלה, הממוקמת במרכז העיר ירושלים. כל חלונות המסעדה רוססו בכתובות נאצה ובמילה "תישרפו", שהופיעה בשלושה מקומות שונים.

  הכתובת על חלון המסעדה ()
  הכתובת על חלון המסעדה

  "הגעתי בבוקר ונדהמתי לגלות שכל החלונות של המסעדה שלי רוססו, לא הייתה פינה אחת שהם פספסו", משחזרת כהן את הרגעים שבו גילתה שמסעדת r&r diner שבבעלותה, הושחתה. "נדהמתי לגלות שזה נעשה בגועל ובשנאה. אני מציירת על החלונות בצבעים זוהרים וגם שעות הפתיחה שלנו מצויינים של החלון, ומישהו בא וריסס הכל עם המון שנאה".

  הכתובות על חלונות המסעדה ()
  אבל מסתבר שזו לא פעם ראשונה שבה כהן חווה גילויי אלימות: "מאז שפתחתי את המסעדה בנובמבר 2017, היו צרות", היא מספרת. "בהתחלה זה היה קללות, קריאות שעבאס, אחר כך שבירת חלונות ואחר כך גניבת ציוד. עברתי כאן שנה וחצי של התעללות ואני באמת לא יודעת איך שרדתי את זה. כבר שלושה חודשים שהיה כאן שקט, לא שברו חלון ולא השחיתו ציוד, אז הייתי בטוחה שהם הבינו שאנחנו כאן בשביל להישאר או שמצאו תחביב אחר, אבל אני מבינה שלא".

   

  יש לך השערה למה עשו את זה? 

  "מה אכפת לי למה, זה לא משנה, אני מתקנת את מה שהם שברו, מנקה את מה שהם לכלכלו ונמאס לי. יש לנו כאן ציבור חילוני תומך, אבל הציבור החילוני הזה לא ינקה את מה שהם לכלכו ולא ישלם על מה שהם שברו. התאיישתי כבר מהגשת תלונות במשטרה, לא קורה עם זה כלום".

  הכתובות על חלונות המסעדה ()
    

  מה את מתכוונת לעשות?

  "אני מתכוונת להמשיך את היום יום שלנו, עד העונג הבא. הייתה תקופה שהבאתי לכאן מאבטחים אבל גם זה לא עזר, כי המשחיתים הגיעו בשעות אחרות שבהן לא היינו. אני פוחדת על החיים שלי. כל זה גם קורה יומיים לפני הבחירות וזה מזכיר לכולנו מה צריך להיות כאן".

   

  את חושבת שיש סיכוי שזה יגלוש מאיומים למעשים?

  "אני מוכרת במסעדה פירות ים, בשר לבן והיא פתוחה בשבת. גם החיים האישיים שלי מאוד מעניינים אותם . אני פוחדת על החיים שלי, לאחרונה בת הזוג שלי ואני גם הפכנו למשפחה ויש לנו תאומים קטנים בני חצי שנה, אז היום כשכותבים לי שישרפו אותי או את המסעדה שלי זה הרבה יותר מלחיץ מהאיומים שהייתי מקבלת לפני שנה".  

   

   

  כהן אף פרסמה פוסט בפייסבוק בו היא מבקשת את התייחסות המשטרה ועיריית ירושלים למצב, לפני שהיה מאוחר מדי. כהן מביעה חשש לחייה, ומבקשת לשים סוף לתופעה האלימה נגדה ונגד בת זוגה.

  הפוסט בפייסבוק של רעות כהן ()
  הפוסט בפייסבוק של רעות כהן

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "תשרפו בגיהנום": כתובת על חלון מסעדה לא כשרה בירושלים
  מומלצים