שתף קטע נבחר

תאגיד התיירות תומאס קוק: מיליארד ליש"ט או שנקרוס

חברת התיירות הבריטית הגישה בקשה להגנה בפני נושים לבית המשפט בניו-יורק בשל חובותיה. תאגיד ההשקעות הסיני פוסון וכן בעלי החוב והבנקים מוכנים להזרים לה כ-900 מיליון ליש"ט תמורת מניות בחברות הנסיעות והתעופה שלה

תאגיד התיירות הבריטי תומאס קוק נמצא בסכנת קריסה אם לא יקבל בימים הקרובים הזרמה של 1.1 מיליארד ליש"ט. מחר (ד') אמורה הייתה להתקיים פגישה עם תאגיד ההשקעות הסיני פוסון, בין היתר בעלי רשת קלאב מד, אך היא נדחתה לסוף החודש. בינתיים, על פי סוכנות בלומברג, התאגיד הגיש בקשה להגנה בפני נושים לבית המשפט בניו-יורק, כדי להבטיח תשלום לבעלי אגרות החוב בהתאם לפוליסת הביטוח של החברה.

 

פרדו הגישה בקשה לפשיטת רגל כדי להתגונן נגד יותר מ-2,500 תביעות בפרשת האופיואידים

פריימרק מבטיחה ללקוחות: לא נעלה מחירים למרות הברקזיט

עסקת ענק: בורסת הונג קונג רוצה לרכוש את בורסת לונדון ב-36 מיליארד דולר

 

תומאס קוק היא אחת מחברות התיירות הוותיקות באנגליה. היא הוקמה ב-1841 על ידי תומאס קוק, ובשנות ה-20 של המאה הקודמת החברה המשפחתית הפכה לחברה בע"מ. כיום לתאגיד יש מספר חברות תעופה ומספר חברות תיירות.

תומאס קוק (צילום: Thomas Cook)
תומאס קוק(צילום: Thomas Cook)

פוסון היא בין הבעלים העיקריים (18%) בחברה. על פי הידוע, היא מוכנה להזרים 450 מיליון ליש"ט, ובתמורה מבקשת שליטה של 75% בחברת הנסיעות ולהגדיל את חלקה בחברות התעופה ל-25%. גם בעלי החוב והבנקים מוכנים להזרים סכום דומה, ובתמורה מבקשים שליטה על חברת התעופה וכן 25% מחברת הנסיעות.

 

הסוכנות הייתה על סף קריסה לפני כשמונה שנים, והצליחה להיחלץ. בשנתיים האחרונות היא סובלת מתחרות קשה מצד סוכנויות הזמנות מקוונות, ובקיץ האחרון גם מירידה חדה במספר הלקוחות בשל החום הכבד באירופה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים