שתף קטע נבחר

עדכון מדגמים דרמטי: הליכוד יורד, המשותפת עולה

תוצאות האמת מתחילות לזרום, ועל פי כל המדגמים המעודכנים גוש המרכז-שמאל-ערבים גדול מגוש הימין. יתרון קטן לכחול לבן על הליכוד, בין 13 ל-15 מנדטים לרשימה המשותפת. לשון המאזניים - ליברמן. צפו במפת הבחירות המתעדכנת

 

 

עדכונים דרמטיים במדגמים עם תחילת ספירת תוצאות האמת בבחירות לכנסת ה-22: על פי כל מדגמי הערוצים, גוש המרכז-שמאל-ערבים מוביל על גוש הימין. לפי שניים מהערוצים, כחול לבן מובילה על הליכוד, ולפי מדגם רשת הרשימה המשותפת זוכה להישג חסר תקדים של 15 מדגמים. העדכונים פורסנו זמן קצר לפני הנאומים המתוכננים של ראש הממשלה בנימין נתניהו במטה הליכוד באקספו תל אביב (גני התערוכה) ושל יו"ר כחול לבן בני גנץ בהאנגר 11 בנמל תל אביב. ynet העביר משדר מיוחד לאורך כל ליל הבחירות.

 

לפי כל המדגמים נתניהו לא הצליח להשיג את 61 מנדטים שלהם הוא נדרש כדי להקים ממשלה. מצבו של גנץ טוב יותר, אולם לפחות כרגע גם הוא לא יוכל להקים ממשלה שמתבססת על מפלגות המרכז-שמאל. 

 

 

  ()

 


 

היום שאחרי: מתי התוצאות הסופיות ומה יעשה הנשיא

 

תוצאות מדגם רשת המעודכן: כחול לבן - 32, הליכוד - 30, הרשימה המשותפת - 15, ש"ס - 9, ישראל ביתנו - 8, יהדות התורה - 8, ימינה - 6, המחנה הדמוקרטי - 6, העבודה-גשר - 6, עוצמה יהודית - 0. לפי מדגם זה, לגוש המרכז-שמאל-ערבים לא פחות מ-59 מנדטים, לעומת 53 של גוש הימין.

 

תוצאות מדגם "כאן" המעודכן: כחול לבן - 32, הליכוד - 31, הרשימה המשותפת - 13, ישראל ביתנו - 9, ש"ס - 9, יהדות התורה - 8, ימינה - 7, העבודה-גשר - 6, המחנה הדמוקרטי - 5, עוצמה יהודית - 0. לפי מדגם זה, לגוש המרכז-שמאל-ערבים 56 מנדטים, לעומת 55 של הימין.

 

תוצאות מדגם קשת המעודכן: כחול לבן - 32, הליכוד - 32, הרשימה המשותפת - 13, ש"ס - 9, ישראל ביתנו - 9, יהדות התורה - 7, ימינה - 7, העבודה-גשר 6, המחנה הדמוקרטי - 5, עוצמה יהודית - 0. לפי מדגם זה, לגוש המרכז-שמאל ערבים 56 מנדטים, לעומת 55 של הימין.

 

  ()

  ()

  ()

 

 

 

 

תוצאות האמת מתחילות לזרום

עד כה, נספרו הקלפיות שנסגרו בשעה 20:00 בכמה עשרות יישובים קטנים.

 

בקיבוץ אלמוג שליד ים המלח הצביעו 43.3% לכחול לבן, 23.6% לעבודה-גשר, 14.1% לליכוד, 8.6% למחנה הדמוקרטי ו-5.5% לישראל ביתנו. במושב אמנון הסמוך לכינרת נרשמו 37.5% מהקולות לליכוד, 22.3% לכחול לבן, 11.1% לעבודה-גשר, 8.1% לימינה ו-7.6% לישראל ביתנו.

 

 

במושב טפחות שבגליל התחתון נרשמו 42.2% מהקולות לליכוד, 40.7% לימינה, 8% לש"ס ו-6% לעוצמה יהודית. במושב פדויים שליד אופקים נרשמו 41.6% מהקולות לליכוד, 12.1% לכחול לבן, 11.7% לימינה, 9.6% לצומת ו-8.3% לש"ס.

 

בקיבוץ גלגל שבבקעת הירדן נרשמו 34.1% מהקולות לכחול לבן, 32.9% לליכוד, 9.1% לישראל ביתנו, 5.7% למחנה הדמוקרטי ו-4.5% לעוצמה יהודית.

ביישוב מרחב עם שבנגב נרשמו 65.6% מהקולות לימינה, 11.4% לליכוד, 8.9% לעוצמה יהודית, 7% מש"ס ו-2.5% לכחול לבן.

 

במושב שרשרת שליד נתיבות הצביעו 51% לליכוד, 14.7% לימינה, 11.6% לעוצמה יהודית ו-9.5% לש"ס. ביישוב הקהילתי ורדון שליד קריית גת הצביעו 30% לליכוד, 26.8% לכחול לבן, 9.8% למחנה הדמוקרטי, 9.8% לש"ס ו-7.2% לעבודה-גשר.

 

ליברמן: "יש לנו אופציה אחת - ממשלה לאומית-ליברלית"

איש המפתח לקראת הרכבת הממשלה הבאה, יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, אמר לאחר פרסום המדגמים: "מעולם לא ראיתי כל כך הרבה לחצים, פיתויים, איומים ושקרים ששמענו בזמן הקמפיין האחרון. מה שחשוב להבהיר פעם נוספת: כל מה שאמרנו לפני הבחירות, אנחנו אומרים גם אחרי הבחירות. לנו יש אך ורק אופציה אחת: ממשלה לאומית-ליברלית רחבה המורכבת מישראל ביתנו, ליכוד וכחול לבן.

 

לאחר המדגמים נתניהו שוחח עם נפתלי בנט מהימין החדש, שהתפצלה מימינה מיד לאחר סגירת הקלפיות. זאת, אף שיו"ר הרשימה איילת שקד אמרה בנאומה כי "לדעתי צריך להמשיך ביחד". נתניהו אף התקשר ליו"ר דגל התורה משה גפני (יהדות התורה).

אביגדור ליברמן  (צילום: עמית שאבי)
ליברמן בנאומו, אמש(צילום: עמית שאבי)

 

 

 

יעקב ליצמן (צילום: תומי הרפז)
"לא אשב עם לפיד". ליצמן(צילום: תומי הרפז)

 

ח"כ גפני אמר לנתניהו כי כפי שהתחייבו כל העת, יהדות התורה תמליץ עליו בפני נשיא המדינה להרכבת הממשלה. סגן שר הבריאות יעקב ליצמן אמר בנאומו: "אני עם לפיד לא אשב". גם יו"ר ש"ס אריה דרעי אמר שימליץ על נתניהו, אך פתח פתח להשתלבות בממשלת אחדות: "מקווה שהחרמות ייעלמו".

 

"אמרנו תמיד שממשלת אחדות אפשרית אך ורק במצבי חירום - ואני אומר לכל אזרח שצופה בנו: המצב הביטחוני וגם המצב הכלכלי הם מצבי חירום הרבה יותר ממה שאפשר לחשוב ואני לא רוצה להפחיד או לדכא אף אחד. המדינה חייבת ממשלה רחבה ולא ממשלה שנלחמת על ההישרדות משבוע לשבוע".

 

שר החוץ ישראל כץ מהליכוד אמר בתגובה לתוצאות המדגמים: "בכוונתנו להמתין לתוצאות האמת של הבחירות, אולם ברצוני להבהיר כבר בשלב זה, כפי שהודעתי בעבר: בנימין נתניהו היה ונשאר מועמדו היחיד של הליכוד לראשות הממשלה. כאשר יפורסמו תוצאות האמת, נפעל יחד עם שותפינו לדרך להקים ממשלה יציבה, שתוביל את מדינת ישראל מול האתגרים בפניהם היא ניצבת בשעה זו".

 

 

מטה כחול לבן  (צילום: דנה קופל)
ח"כ ניסנקורן ומאיר כהן במטה כחול לבן(צילום: דנה קופל)

מטה כחול לבן  (צילום: AFP)
החגיגות במטה כחול לבן(צילום: AFP)

מטה כחול לבן  (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

מטה הליכוד  (צילום: גדי קבלו)
מטה הליכוד(צילום: גדי קבלו)

שר האוצר משה כחלון אמר: "מנהיג תנועת הליכוד הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו והוא המועמד הבלעדי מטעמה להמשיך ולכהן כראש ממשלה".

 

יו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ אמר: "שיהיה ברור לכולם - אין סיכוי שנשב עם נתניהו. אעמוד בהבטחתי". ח"כ חילי טרופר (כחול לבן) אמר בתגובה למדגמי הטלוויזיה כי "אם אלה תוצאות האמת - נתניהו נכשל פעם שנייה. הוא הוציא אותנו לבחירות בפעם השנייה, ואין לו 61. אם אלו התוצאות, נתניהו נכשל".

 

נכון לשעת סגירת הקלפיות ב-22:00, עמד שיעור ההצבעה על 69.4%. מדובר בעלייה של כאחוז וחצי לעומת הבחירות באפריל, אז עמד שיעור ההצבעה בשעה זו על 67.9%.


פורסם לראשונה 18/09/2019 01:02

 

בהכנת הידיעה השתתפו ירון דרוקמן, אטילה שומפלבי, אלכסנדרה לוקש, שחר חי, אליאור לוי, יובל קרני, אחיה ראב"ד, איתי בלומנטל, אילנה קוריאל, יואב זיתון, ישי פורת, קובי נחשוני, אדיר ינקו, חסן שעלאן, אלישע בן קימון, רענן בן צור, רועי רובינשטיין, מתן צורי, נינה פוקס, אמיר אלון ואסף קמר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, EPA
נתניהו וגנץ
צילום: אלכס קולומויסקי, EPA
מומלצים