שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו: "ישראל זקוקה לממשלה ציונית", גנץ: "עמדנו במשימה"
  ראש הממשלה נתניהו אמר בנאומו כי שוחח עם כל השותפות מהימין: "כולן הביעו התחייבות להליכה יחד למען המטרה - ממשלה שמחויבת לישראל כמדינת הלאום של העם היהודי". יו"ר כחול לבן גנץ בנאום ראשון לאחר הבחירות: "נפעל להקמת ממשלת אחדות שתבטא את רצון העם"

   

   

   בנימין נתניהו בני גנץ (צילום: גדי קבלו וEPA)
  גנץ ונתניהו(צילום: גדי קבלו וEPA)

  אחרי התוצאות החלקיות שמנבאות כי לאיש מהמועמדים אין בשלב זה 61 מנדטים להרכיב ממשלה נאמו יו"ר כחול לבן בני גנץ ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו. בנאומו במטה הליכוד באקספו בתל אביב, אמר נתניהו ש"ישראל זקוקה לממשלה יציבה, ממשלה ציונית". בני גנץ אמר לפעילים כי "כמו שזה נראה, עמדנו במשימה ועמדנו בה בדרך שלנו".

   

  בנאום לאחר עדכוני המדגמים, שחזו כי גוש המרכז-שמאל-ערבים מוביל על גוש הימין, אמר ראש הממשלה: "חברותיי וחבריי, חברי הליכוד, שותפיי לדרך. כפי שאתם רואים אני צרוד. זה בא ביום האחרון. וכפי שאתם גם יודעים עדיף לאבד את הקול מאשר לאבד את המדינה". נתניהו פנה לפעילים ואמר כי "באתי לכאן הערב עם רעייתי שרה כדי לומר לכם תודה מעומק ליבנו. אנחנו אוהבים ומאמינים בכם. עברנו כולנו מערכת בחירות קשה מאין כמוה ואני רוצה להודות תחילה לשרות ולשרים של הליכודש, לח"כים של הליכוד.

  בנימין נתניהו (צילום: AP)
  "ישראל זקוקה לממשלה חזקה ויציבה, ממשלה ציונית". נתניהו(צילום: AP)

  פעלנו כתף אל כתף, עמדנו יחד בלכידות ונעמוד יחד מלוכדים במשימות שלפנינו. למען הליכוד ולמען מדינת ישראל. אני רוצה להודות לראשי הערים, לראשי הסניפים, למתנדבים ולפעילים. לכל אחד ואחת מכם. אמרתי שמערכת הבחירות הייתה קשה, זו לא מילה, אני רוצה להודות למטה שלנו, מטה בלתי רגיל.

   

  "עמדנו במערכה שהייתה כל כך מוטה על ידי תקשורת חד צדדית נגדנו, כל כך לא הוגנת, זה לא הרתיע אותנו, פעלנו יחד והבאנו הישגים שלא יאומנו מול חד צדדיות כזאת ואני רוצה להודות לכם, אתם עשיתם את זה. אנחנו עדיין מחכים לתוצאות האמת". אחד הפעילים קרא לעבר נתניהו "תשתה משהו", ונתניהו השיב בבדיחות: "חשבתי שנשתה יותר".

  נאום רה
  (צילום: רויטרס )

  בנימין נתניהו (צילום: גדי קבלו)
  (צילום: גדי קבלו)

  "דבר אחד ברור: מדינת ישראל נמצאת בנקודת זמן היסטורית", אמר נתניהו. "אנחנו עומדים בפני הזדמנויות כבירות ובפני אתגרים כבירים, אתגרים ביטחוניים ומדיניים ובראשם האיום הקיומי מאיראן ואנחנו נלחמים בהם ללא לאות וללא מורא. בשנים האחרונות הבאנו עוצמה ביטחונית, שגשוג כלכלי ופריחה מדינית שלא היו כדגומתן במדינת ישראל".

   

  נתניהו הוסיף: "אנחנו חייבים להבטיח שההישגים האלה שהשגנו כולנו יחד בעמל רב ישמרו גם בשנים הבאות. בזמן הקרוב תוצג תוכנית המאה של ידידי טראמפ והאופן שבו יתנהל המו"מ מול הנשיא יעצב את עתידה של מדינת שיראל לדורות, בעת הזו למען כל המטרות הללו, ישראל זקוקה למששלה חזקה ויציבה, ממשלה ציונית שמחויבת לישראל כמדינת הלאום של העם היהודי.

   


   

  מטה הליכוד (צילום: טל שחר)
  מטה הליכוד אחרי תוצאות המדגמים(צילום: טל שחר)

  מטה הליכוד (צילום: טל שחר)
  (צילום: טל שחר)

  מטה הליכוד (צילום: טל שחר)
  (צילום: טל שחר)

  "לא תהיה ולא יכולה להיות ממשלה שנשענת על מפלגות ערביות לא ציוניות. שוחחתי הערב עם כל השותפות של הליכוד למחנה הימין, כולן הביעו התחייבות חד משמעית להליכה משותפת למען המטרות האלו. בימים הקרובים ניכנס למו"מ כדי להקים ממשלה ציונית חזקה וכדי למנוע ממשלה אנטי ציונית מסוכנת. זהו צו השעה. ממשלה שמאגדת רבים בעם ולא מדירה אף אחד שמאמין בישראל כמדינת הלאום של העם היהודי.

   

  "חברי וחברות הליכוד, אני מודה לכם מעומק ליבי, אני מודה מעומק ליבי למשפחתי האהובה, לרעייתי שרה ולבניי יאיר ואבנר. אתם משענת חיי. ואתם, חברות וחברי הליכוד, אתם המשענת שלנו. תודה לכם על כל האהבה והתמיכה. אמשיך לשמור על מדינת ישראל מתוך שליחות עמוקה ואמונה בצדקת דרכנו, זו המדינה שלנו, אין לנו אחרת, נשמור עליה יחד ובע"ה נעשה ונצליח".

   

   

   

  כשעה לפני נתניהו נאם יו"ר כחול לבן בני גנץ במטה מפלגתו. "לפי התוצאות המסתמנות, נתניהו לא הצליח במשימתו, ואנחנו, לעומתו, הוכחנו שהרעיון שנקרא כחול לבן, מיזם שהקמנו לפני קצת יותר מחצי שנה - הצליח בגדול. לפי התוצאות שבידינו כרגע, נראה שבפעם השנייה אזרחי ישראל נתנו בנו אמון. יותר ממיליון אזרחים אמרו לא להסתה ולפילוג, וכן לאחדות. לא לשחיתות וכן לניקיון כפיים. הבטחנו לאורך כל הקמפיין, ואני מתחייב ביתר שאת, שהערב מתחיל המסע לתיקון החברה הישראלית", אמר.

   

  גנץ פנה לפעילים שהגיעו להאנגר 11 בנמל תל אביב: "כמובן שנמתין לתוצאות האמת, אבל כמו שזה נראה, עמדנו במשימה ועמדנו בה בדרך שלנו. כחול לבן הייתה ונשארה כוח גדול ומרכזי במרחב הפוליטי וזה בזכותכם. לכן אני מבקש קודם כל להודות לכם".

  יו
  "נפעל להקמת ממשלת אחדות שתבטא את רצון העם". גנץ(צילום: EPA)

  יו
  (צילום: רויטרס)

  נבחרת כחול לבן (צילום: AFP)
  נבחרת כחול לבן(צילום: AFP)

  "אני אסיר תודה לכל אחת ואחד מכם", אמר גנץ לפעילים. "עבדתם בלי הפסקה, נתתם את הלב והנשמה ואין גבול להערכה שלי כלפיכם. ברשותכם, ומאהבה גדולה, אני מבקש להגיד תודה לרויטל ולילדים המדהימים שלי, שתמכו וליוו וראו אותי מעט מאוד בבית ושלטו בי מרחוק. אתם הדבר היקר לי מכל דבר אחר".

   

  גנץ הודה לרביעיית כחול לבן ואמר: "ליאיר, שאני גאה לקרוא לו חברי, מפני שהוא לא רק שותף פוליטי אלא גם חבר. לבוגי, מפקדי והאיש הישר והממלכתי ביותר בפוליטיקה, אני גאה שאתה שותף שלי. לגבי, מנהיג, אדם, חבר ושותף. מי ששרף את השטח יחד איתכם. לאחר תוצאות האמת נקיים מפגש לסיכום ומפגש לתודה. כמו שיאיר אמר, צריך להמתין לדברים, עברנו יחד דרך ארוכה ונמתין בסבלנות לתוצאות האמת. לפי התוצאות המסתמנות נתניהו לא הצליח במשימתו".

     בני גנץ רויטל גנץ כחול לבן בחירות (צילום: AFP)
  גנץ ורעייתו רויטל(צילום: AFP)

  מטה כחול לבן (צילום: AFP)
  מטה כחול לבן אחרי תוצאות המדגמים(צילום: AFP)

  מטה כחול לבן (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  מטה כחול לבן (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)
   

  עוד הוסיף: "החברה הישראלית חזקה וחיונית. יחד עם זאת, היא פצועה והגיעה השעה לרפא אותה. נחפש ונמצא מרחבי הסכמה של אזרחי ישראל ונישא תפילה משותפת לשלומה של המדינה ולשלומם של כל אזרחיה". גנץ אמר כי הוא הספיק לשוחח עם עמיר פרץ וניצן הורוביץ, וכי בכוונתו לדבר עם כולם.

   

  "החל מהלילה נפעל להקמתה של ממשלת אחדות שתבטא את רצון העם ורוב החברה. נפעל בחרדת קודש ומתוך רצון להחזיר את החברה הישראלית למסלול. לפני הפוליטיקה ומעליה אנחנו עם אחד וחברה אחת. הפיוס והאחדות לפנינו. אני קורא מכאן גם ליריביי הפוליטיים, בואו נפעל יחד למען חברה ישראלית טובה וצודקת ושוויונית לכל אזרחיה. אתמול בלילה הייתי בכותל וביקשתי 'הבא שלום עלינו ועשה שלום בתוכנו'. אפעל בכל כוחי לממש את השליחות הזו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים