שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גנץ: "עמדנו במשימה, ועמדנו בה בדרך שלנו"
  יו"ר כחול לבן, שלפי המדגמים קיבלה מספר מנדטים גדול יותר מהליכוד בנאום ראשון לאחר הבחירות: "מתכוון לדבר עם כולם". לפיד: "הפוליטיקה של השנאה נכשלה". אשכנזי: "המשימה טרם נגמרה". בכירי הרשימה לא התייחסו לאפשרות של ישיבה עם נתניהו

   

   

  צוות משא ומתן קואליציוני הוא כבר הקים, ובני גנץ נשא את נאומו הראשון לאחר פרסום המדגמים, שחוזים כי כחול לבן בראשותו זכתה למספר מנדטים גדול יותר מהליכוד. על פי עדכון המדגמים, גם גוש המרכז-שמאל-ערבים גדול יותר מגוש הימין, אך לפחות בינתיים לא נראה שלבני גנץ יש גוש חוסם של 61 ח"כים. ynet העביר את נאומו של גנץ בשידור ישיר.

   

  יו"ר הרשימה אמר כי "לפי התוצאות המסתמנות, נתניהו לא הצליח במשימתו, ואנחנו, לעומתו, הוכחנו שהרעיון שנקרא כחול לבן, מיזם שהקמנו לפני קצת יותר מחצי שנה - הצליח בגדול. לפי התוצאות שבידינו כרגע, נראה שבפעם השנייה אזרחי ישראל נתנו בנו אמון. יותר ממיליון אזרחים אמרו לא להסתה ולפילוג, וכן לאחדות. לא לשחיתות וכן לניקיון כפיים. הבטחנו לאורך כל הקמפיין, ואני מתחייב ביתר שאת, שהערב מתחיל המסע לתיקון החברה הישראלית".
   
  גנץ פנה לפעילים שהגיעו להאנגר 11 בנמל תל אביב ואמר: "כמובן שנמתין לתוצאות האמת, אבל כמו שזה נראה, עמדנו במשימה ועמדנו בה בדרך שלנו. כחול לבן הייתה ונשארה כוח גדול ומרכזי במרחב הפוליטי וזה בזכותכם. לכן אני מבקש קודם כל להודות לכם".
   
  יו
  יו"ר כחול לבן בני גנץ(צילום: דנה קופל)
  הנהגת כחול לבן (צילום: קונטקט)
  הנהגת כחול לבן(צילום: קונטקט)
  נבחרת כחול לבן (צילום: דנה קופל)
  (צילום: דנה קופל)
  "אני אסיר תודה לכל אחת ואחד מכם", אמר גנץ לפעילים. "עבדתם בלי הפסקה, נתתם את הלב והנשמה ואין גבול להערכה שלי כלפיכם. ברשותכם, ומאהבה גדולה, אני מבקש להגיד תודה לרויטל ולילדים המדהימים שלי, שתמכו וליוו וראו אותי מעט מאוד בבית ושלטו בי מרחוק. אתם הדבר היקר לי מכל דבר אחר".
   
  גנץ הודה לרביעיית כחול לבן ואמר: "ליאיר, שאני גאה לקרוא לו חברי, מפני שהוא לא רק שותף פוליטי אלא גם חבר. לבוגי, מפקדי והאיש הישר והממלכתי ביותר בפוליטיקה, אני גאה שאתה שותף שלי. לגבי, מנהיג, אדם, חבר ושותף. מי ששרף את השטח יחד איתכם. לאחר תוצאות האמת נקיים מפגש לסיכום ומפגש לתודה. כמו שיאיר אמר, צריך להמתין לדברים, עברנו יחד דרך ארוכה ונמתין בסבלנות לתוצאות האמת. לפי התוצאות המסתמנות נתניהו לא הצליח במשימתו".
   
  נבחרת כחול לבן (צילום: דנה קופל)
  (צילום: דנה קופל)

  עוד הוסיף: "החברה הישראלית חזקה וחיונית. יחד עם זאת, היא פצועה והגיעה השעה לרפא אותה. נחפש ונמצא מרחבי הסכמה של אזרחי ישראל ונישא תפילה משותפת לשלומה של המדינה ולשלומם של כל אזרחיה". גנץ אמר כי הוא הספיק לשוחח עם עמיר פרץ וניצן הורוביץ, וכי בכוונתו לדבר עם כולם.

   

   

   
   

  בני גנץ רויטל גנץ כחול לבן בחירות (צילום: AFP)
  בני ורויטל גנץ(צילום: AFP)

  "החל מהלילה נפעל להקמתה של ממשלת אחדות שתבטא את רצון העם ורוב החברה. נפעל בחרדת קודש ומתוך רצון להחזיר את החברה הישראלית למסלול

  . לפני הפוליטיקה ומעליה אנחנו עם אחד וחברה אחת. הפיוס והאחדות לפנינו. אני קורא מכאן גם ליריביי הפוליטיים, בואו נפעל יחד למען חברה ישראלית טובה וצודקת ושוויונית לכל אזרחיה. אתמול בלילה הייתי בכותל וביקשתי 'הבא שלום עלינו ועשה שלום בתוכנו'. אפעל בכל כוחי לממש את השליחות הזו".

   

  גנץ הספיק לדבר הערב עם יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה והשניים קבעו להיפגש. קודם לכן עלה מספר ארבע ברשימה, חבר הכנסת גבי אשכנזי. "אני רוצה לומר שהמשימה עוד לא הסתיימה. אנחנו למודי ניסיון. באנו להודות ולהמתין עד שיגיעו תוצאות האמת", אמר לפעילים שהגיעו להאנגר 11 בנמל תל אביב. חבר הכנסת משה (בוגי) יעלון שעלה אחריו אמר: "תודה לרביעייה שקיבלה לפני שבעה חודשים החלטה להתגבש לרשימה שתהווה אלטרטיבה שלטונית עם אמירה ברורה, צריך להחזיר את מדינת ישראל למסלולה".

   

  מספר 2 ברשימה, יאיר לפיד, הודה לתומכים ואמר: "אזרחי ישראל הוכיחו היום שהם יותר טובים מהפוליטיקה שלהם. הקיצונים נשארו מחוץ לכנסת, הפוליטיקה של השנאה נכשלה, האנשים שניסו להפחיד אותנו הורחקו מהקלפיות והערכים הישראלים חזרו להיות במרכז הבמה. בימים הקרובים נזדקק לסבלנות. זה תהליך ארוך ומורכב שבסופו תהיה תוצאה".
   


   

   

  פחות משעתיים לאחר סגירת הקלפיות, הודיעו בכחול לבן כי לקראת המשא ומתן הקואליציוני החליט גנץ כי יו"ר צוות המשא ומתן יהיה יורם טורבוביץ' ולצדו שלום שלמה. בנוסף יכהנו בצוות הוד בצר, הלל קוברינסקי וישראל בכר. לאחר המדגמים אמר ח"כ חילי טרופר מכחול לבן כי "אם אלה תוצאות אמת, נתניהו נכשל פעם שנייה. הוא הוציא אותנו לבחירות פעם שנייה ואין לו 61. אם אלו התוצאות, נתניהו נכשל".

   

  מטה כחול לבן (צילום: AFP)
  חגיגות במטה כחול לבן (צילום: AFP)
  מטה כחול לבן (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  מטה כחול לבן (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

  רויטל גנץ (צילום: יריב כץ)
  רויטל גנץ עם פרסום המדגמים(צילום: יריב כץ)

  "אני לא אקבל החלטות במקום הליכוד, אני חושב שגם הם רואים שנתניהו נכשל פעם שניה ברציפות", הוסיף טרופר במטה כחול לבן. "נתניהו הוציא אותנו לבחירות וקבע יעד ברור - 61 מנדטים. אם הוא לא הגיע, בעיניי אין שאלה". על פי המדגמים, כחול לבן קיבלה בין 32 ל-34 מנדטים ואילו הליכוד מעט פחות - בין 30 ל-33 מנדטים.

   

   ()

   ()

   ()

   ()

  ח"כ אבי ניסנקורן אמר כי יש לחכות לתוצאות האמת, אך הוסיף כי "בהנחה שהתוצאות הן שכחול לבן היא המפלגה הגדולה ביותר ואין לנתניהו 61 - זה אומר שהמנדט להרכיב ממשלה צריך להינתן לגנץ. נחכה, אני מכיר את גנץ, ראיתי את ההתנהלות שלו , הוא נבון מאוד. אני בטוח בחוכמתו גם להרכיב ממשלה".

   

  רשימת כחול לבן הוקמה ב-21 בפברואר השנה, יום לפני המועד האחרון להגשת הרשימות לבחירות באפריל 2019. כחול לבן נוסדה מאיחוד של יש עתיד בראשות לפיד עם שתי מפלגות חדשות - חוסן לישראל של גנץ ותל"ם של משה (בוגי) יעלון.

   

  בבחירות 2019 מועד א' זכתה כחול לבן ב-35 מנדטים, אבל למרות ההישג המרשים ונאום הניצחון שנשא גנץ באותו הלילה (לאחר מדגם חדשות 12 שהראה יתרון גדול על הליכוד), היא לא הייתה קרובה ל-61 הממליצים הדרושים. רשימת כחול לבן לבחירות הנוכחיות הייתה זהה לזו של הבחירות הקודמות, ללא שום שינוי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים