שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ליברמן מגביר את הלחץ על ריבלין: "קרא לנתניהו וגנץ לאחדות"
  אחרי פרסום ההערכות במערכת הפוליטית ולפיהן הנשיא לא יזמן את נתניהו וגנץ לפגישה שבה יקרא להם לאחדות טרם יקיים התייעצויות עם ראשי הסיעות - אומר יו"ר ישראל ביתנו: "אם זו לא כוונתם - שלא יתאמצו להתקשר אליי בכלל"

  בנימין נתניהו בני גנץ אביגדור ליברמן בחירות 2019 (צילום: AFP, טל שחר, EPA)
  נתניהו, ליברמן וגנץ(צילום: AFP, טל שחר, EPA)

  בעוד במערכת הפוליטית עדיין מעריכים כי נשיא המדינה ראובן ריבלין לא יזמן אליו לפגישה את ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ ויציע להם לשקול אחדות, לפני התייעצויות עם נציגי הסיעות השונות, מנסה יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן – המהווה את לשון המאזניים - להגביר את הלחץ על ריבלין: "המפתח כרגע נמצא בידי הנשיא. הוא חייב לקחת חלק הרבה יותר פעיל בהרכבת הקואליציה. אני סבור שהוא צריך לקרוא עוד השבוע לרה"מ נתניהו ולח"כ גנץ אליו לפגישה, שממנה ייצא מסר של אחדות".

   
  ראובן ריבלין מצביע בקלפי בירושלים (צילום: רפי קוץ)
  ראובן ריבלין (צילום: רפי קוץ)

  "מאתמול בערב, לאחר פרסום תוצאות המדגם, אני שומע כל מיני פרשנים ומומחים שמציגים כל מיני תרחישים ומנסים להרכיב קואליציות דמיוניות", כתב בצהריים (רביעי) ליברמן בעמוד הפייסבוק שלו. "על מנת לא לבזבז לכם את הזמן אני רוצה להבהיר: ישראל ביתנו, כפי שאמרנו לאורך כל קמפיין הבחירות, תשב אך ורק בממשלה לאומית ליברלית רחבה שתהיה מורכבת משלוש מפלגות – ישראל ביתנו, הליכוד וכחול לבן.

   

   

  תוצאות לא סופיות ()

  לוח זמנים בחירות סבב ב ()

  "אם גנץ ונתניהו לא ייצאו בהכרזה שזו כוונתם, שלא יתאמצו להתקשר אליי בכלל. מבחינתנו לא קיימת שום אופציה אחרת". עוד הוסיף יו"ר ישראל ביתנו: "על מנת להוריד מסדר היום תרחיש נוסף שמציגים 'בוני הקואליציות' למיניהם, אני מדגיש: לא נשב בשום ממשלה עם הרשימה המשותפת או עם המפלגות הערביות, ביחד ולחוד, לא ביקום הזה ולא ביקום מקביל.  אני אומר בצורה חדה וברורה לנתניהו ולגנץ: אל תבזבזו את זמנכם לריק לנסות להתדיין או להפעיל לחצים".

   

  ליברמן: "התאכזבתי מנאום גנץ"    (צילום: עידו ארז)

  ליברמן: "התאכזבתי מנאום גנץ"    (צילום: עידו ארז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   


   


   

  בבית הנשיא אמרו מוקדם יותר כי התגובה הרשמית שפרסמו אמש עדיין תקפה: "נשיא המדינה יכנס את הסיעות לסבב התייעצויות לאחר שיקבל את תמונת המצב המדויקת ביותר ובהקדם האפשרי. הנשיא יעשה זאת בתיאום מלא עם יו"ר ועדת הבחירות המרכזית ולאחר שישמע את עמדת הסיעות כולן וישקול את כלל השיקולים העומדים על הפרק.

   

  "מול עיניו של הנשיא יעמוד הצורך לכונן ממשלה בישראל מהר ככל הניתן ולממש את רצון העם, כפי שבא לידי ביטוי בתוצאות הבחירות, לצד הצורך להימנע מבחירות שלישיות. בהתאם, יטיל הנשיא את המנדט להרכבת הממשלה לאחר התייעצות ושיח עם נציגי הסיעות וראשי המפלגות הרלוונטיים".

   

  אמש אמר ליברמן:  "המדינה חייבת ממשלה רחבה ולא ממשלה שנלחמת על ההישרדות משבוע לשבוע. לא יעזרו שום הצעות או פיתויים, לא רוטציה ולא תקציבים. כל מה שאמרנו אנחנו ממשיכים. מכיוון שהמצב הוא מצב חירום כנראה נצטרך לעשות צעדים בלתי שגרתיים ואם מותר הייתי ממליץ כבר הערב לנשיא המדינה, שהופך לדמות מפתח, לא לחכות אפילו לתוצאות הרשמיות - אלא גם באופן בלתי רשמי להזמין אותם כבר ליום שישי הקרוב".

   

  יו"ר ישראל ביתנו הוסיף כי "אמרנו תמיד שממשלת אחדות אפשרית אך ורק במצבי חירום ואני אומר לכל אזרח שכרגע צופה בנו בטלוויזיה - המצב, גם ביטחונית וגם כלכלית, הוא מצב חירום הרבה יותר ממה שאפשר לחשוב, ואני לא רוצה להפחיד או לדכא אף אחד. המדינה זקוקה לממשלה רחבה. גם ממשלת אחדות בלעדינו עדיפה מאשר להתעסק במשאים ומתנים בלתי פוסקים. אנחנו נשמח להיות חלק מממשלה כזו, אך בלעדינו זה עדיף מאשר וריאציות של ממשלות צרות".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים