שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אחרי הסערה: מפעל הפיס החזיר את התמיכה לפסטיבל דוקאביב

  לאחר שהחליט לבטל את תמיכתו בפסטיבל דוקאביב ובסרט "לאה צמל, עורכת דין", מפעל הפיס חוזר בו ומחדש את המענקים. בתגובה ממפעל הפיס נמסר: "המענק ניתן לפסטיבל ולא לסרט הזוכה, וכך יהיה גם בשנים הבאות"

  מפעל הפיס החזיר את התמיכה בפסטיבל דוקאביב ובסרט הזוכה "לאה צמל, עורכת דין", וימשיך לתמוך בפסטיבל בעתיד, כך נודע היום (ה'). כזכור, לפני כחודשיים וחצי מפעל הפיס החליט לבטל את המענק העתידי לפסטיבל ולשקול מחדש את המענק לסרט הזוכה, בעקבות מחאה פוליטית שהתעוררה סביבו.

   

  לאה צמל (צילום: אוסף פרטי)
  מתוך "לאה צמל, עורכת דין"(צילום: אוסף פרטי)

   

  "מפעל הפיס מקצה מענק לפסטיבל דוקאביב על רקע החלטת האקדמיה האמריקנית לקולנוע להכיר בו כמי שבוחר את הסרט הישראלי לאוסקר. בכל מקרה, המענק ניתן לפסטיבל ולא לסרט הזוכה. כך יהיה גם בשנים הבאות", נמסר בתגובה ממפעל הפיס. מטעם פסטיבל דוקאביב אושר כי כספי המענק יגיעו אליו, וכי הוא יעביר אותם לקמפיין האוסקר של הסרט.

   

  מתוך ההפגנה ()
  מפגינים נגד הסרט

   

  הסערה הציבורית פרצה בעקבות זכיית "לאה צמל, עורכת דין" של רחל לאה ג'ונס ופיליפ בלאיש בפרס הראשון בפסטיבל דוקאביב, שמקנה לו את הזכות להגיש מועמדות לתחרות האוסקר בקטגוריה התיעודית. מטרת המענק, סכום העומד על כ-100 אלף שקל, היא לסייע בקידום קמפיין האוסקר של הסרט. עם היוודע הזכייה, פעילי ימין ופורום המשפחות השכולות "בוחרים בחיים" הפגינו מול מפעל הפיס במטרה למנוע את כספי המענק. בעקבות המחאה, מפעל הפיס מסר הודעה כי הגוף "החליט להפסיק את מימון הפרס לסרט הזוכה בפסטיבל דוקאביב בעתיד, ויבחן את נושא הזכייה הנוכחית באמצעות ייעוץ משפטי".

   

  במרכז הסרט עומדת עורכת הדין לאה צמל, שבמשך עשרות שנים ייצגה פלסטינים, חלקם מחבלים מוכרים. התגובה להחלטת מפעל הפיס לא עברה בשתיקה ואיגודי הקולנוע המקומיים יצאו להפגין אף הם מול מפעל הפיס. במקביל, יוצרים נוספים החליטו להפגין סולידריות וויתרו על מענק התמיכה שלהם ממפעל הפיס כאות מחאה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  מתוך "לאה צמל, עורכת דין"
  צילום: מוטי קמחי
  לאתר ההטבות
  מומלצים