שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  על שלט באוטובוס ציבורי - חרדי עם פני חזיר: "אנטישמיות בישראל"

  על השלט שמבקש שלא ללכלך את האוטובוס אויר חזיר עם פאות ומגבעת. השלט הוצב על שמשת החלון שמשמאל לנהג כשהוא פונה כלפי חוץ. בארגון "חננו" דורשים לפתוח בחקירת משטרה: "זו אנטישמיות". מחברת "קווים" נמסר: "הנהג יזומן לשימוע לפני פיטורים". משר התחבורה בצלאל סמוטריץ' נמסר: "אטפל בעניין בחומרה"

  השלט ליד הנהג ()
  עוברת אורח הזדעזעה וצילמה

  נהג בחברת "קווים" הצמיד לחלון האוטובוס שבאחריותו שלט המבקש מהנוסעים שלא לאכול בנסיעה ולא ללכלך את האוטובוס - ועליו איור שמעלה ניחוח אנטישמי: חרדי עם פני חזיר. אישה שנתקלה בשלט תיעדה אותו – והיא דורשת כעת לפתוח בחקירת משטרה.

   

  << הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>

   

  בשלט נראית דמות בעלת פנים של חזיר בחזות חרדית - עם פאות ארוכות ומגבעת. הוא הוצב על שמשת החלון שמשמאל לנהג כשהוא פונה כלפי חוץ ומוצג לעוברים ולשבים ולנהגים אחרים. הבוקר, בעת נסיעה של האוטובוס בקו 881 במודיעין, נתקלה במיצג אישה תושבת האזור, צילמה אותו – והעבירה את התמונה לטיפול הארגון המשפטי "חננו".

   

  קיראו עוד בערוץ היהדות : 

  האקדמיה הבלגית מחדשת: יהודי בשפת הסימנים - אף ארוך

   

  בא כוח הארגון, עו"ד מנשה ד. יאדו, פנה במכתב דחוף למ"מ מפכ"ל המשטרה בדרישה לפתוח בחקירה נגד מה שהגדיר "פרסום אנטישמי". הוא תיאר "דמות של חרדי עם פני חזיר, אף של חזיר, מבנה לסת של חזיר והתנהגות של חזיר", וטען כי "זו תמונה שצועקת מסר גזעני נגד הציבור החרדי".

   

  השלט ליד הנהג ()
  "נא לא לאכול, נא לא ללכלך"

   

  "יש כאן שדר אנטישמי מובהק נגד חרדים", הוסיף עו"ד יאדו. "הדיוקן של היהודי החרדי הוא הדיוקן שנשא על פניו את האנטישמיות האירופית במשך מאות שנים, והנה המסרים מחלחלים גם לישראל... חבל לי שהדברים הגיעו עד כאן... לצערי הרב התחושה היא שאנו נמצאים במסלול של התדרדרות".

   

  לדבריו, "אסור לחברת קווים להתיר את קיומם של מסרים אלה באמצעות האוטובוסים של החברה. ההשפעה שיש למסר כזה כאשר בא מרכב ציבורי, גדולה היא שבעתיים מההשפעה שיש לה מרכב פרטי. המסר האנטישמי, כאשר נישא על גבי אוטובוס ציבורי, מחלחל יותר כמסר ציבורי, כמסר ששייך חלילה לתודעה המשותפת של הציבור".

   

  חברת קווים: "מביעים שאט נפש"

  בא כוח ארגון "חננו" הדגיש במכתבו את חשיבות הטיפול בתלונה, וציין: "חלק מהתדרדרות השיח האנטישמי נגד יהודים נובע מרפיון ידיים בבלימת מסרים גזעניים נגד יהודים. אנו דורשים אפוא לפתוח בחקירה פלילית נגד הנהג ונגד חברת קווים בגין פרסום גזעני זה".

   

  הוא סיכם כי "השיח המקטב בחברה הישראלית עלה דרגה בחודשים האחרונים, ובפרט נגד חרדים. אין ספק כי קיים כאן קו גבול שעל המשטרה לבוא ולהציב אותו בתוקף".

   

  מחברת "קווים" נמסר בתגובה כי "החברה הזדעזעה למראה התמונה שהובאה לידיעתה דרך אמצעי התקשורת. אנו מביעים שאט נפש למראה גילויי גזענות ומוקיעים אותם. הנהג יזומן כדין לשיחת שימוע לפני פיטורים וימוצו איתו ההליכים עד תום. החברה גאה בזכות שניתנה לה לשרת את הציבור החרדי, וגאה בדו-הקיום ששורר בין עובדיה ונהגיה מכל הדתות, ותמשיך לטפח ולדאוג לכך גם בעתיד ובדגש נוכח מראות קשים מעין אלה.

   

  בתגובה לידיעה, צייץ שר התחבורה בצלאל סמוטריץ בטוויטר כי "ההסתה נגד הציבור החרדי לא נשארת רק בקמפיין הבחירות. לא אצלי. אני רואה את האירוע הזה בחומרה רבה וכך בכוונתי לטפל בו. פניתי הערב לראש הרשות לתחבורה ציבורית על מנת לקיים בירור מעמיק בנושא. למי שאחראי על האיור האנטישמי הזה אין מקום בתחבורה הציבורית בישראל גם לא דקה אחת נוספת".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים