שתף קטע נבחר

פרשת "חצי ג'וינט": השוטרים שפרטיהם נחשפו דורשים כרבע מיליון שקל

שני השוטרים שתמונתם ושמותיהם פורסמו ברשת אחרי שהתפרצו, לכאורה, לדירה בירושלים בגלל ריח של קנאביס, מאיימים לתבוע. "הנזק בלתי הפיך". אבישלום פון שילוח, שחשף את פרטיהם: "אף אחד לא ישתיק אותי"

שני השוטרים שפרטיהם פורסמו בפייסבוק לאחר שהתפרצו, לכאורה, לבית של בני זוג בשכונת נחלאות בירושלים דורשים מבני הזוג פיצוי של יותר מרבע מיליון שקל. אבישלום פון שילוח, המתגורר בדירה עם בת זוגו, טען ביום ראשון שדלת הדירה הייתה מעט פתוחה והשוטרים התפרצו פנימה בטענה שהריחו ריח של קנאביס.

 

לדברי פון שילוח, השוטרים מצאו "חצי ג'וינט" שנותר במאפרה וקנסו אותו באלף שקל. לאחר מכן הוא פרסם בפייסבוק פוסט על המקרה, בצירוף תמונת השוטרים, ובו חשף את שמותיהם המלאים.

צמד השוטרים (צילום: אבישלום פון שילוח)
דורשים 280 אלף שקל פיצוי. השוטרים שקנסו את בני הזוג(צילום: אבישלום פון שילוח)

בעקבות חשיפת פרטיהם פנו השוטרים לעו"ד שניסח עבורם מכתב אזהרה, שנחשף במגזין "קנאביס", ובו ביקשו להסיר את הפרסום. משלא הוסר הפוסט, שלחו מכתב התראה לפני תביעה ובו דרישה לקבלת פיצוי בסכום של 280 אלף שקל. לטענת השוטרים, פון שילוח התנהג באופן לא ראוי כשחשף את שמם בפומבי.

 

"פתחת כלפי מרשיי במתקפה אישית, בוטה ומשולחת רסן, תלושה מן המציאות, תוך שימוש באמירות פסולות ומכוערות אשר נועדו לבזות ולהשפיל אותם", כתב עו"ד עמית הרבט במכתב שפורסם ברשתות החברתיות עוד בטרם הגיע לפון שילוח. "דברי הבלע אף פורסמו על ידך בתפוצה רחבה במדיות החברתיות השונות ובתקשורת הדיגיטלית, כאשר ידוע לך היטב כי בכך צפויים להיחשף לפרסום מאות אלפי אנשים כפי שגם אירע, ואף גרם נזק בלתי הפיך לשמם הטוב של מרשיי".

מכתב התרעה לפני תביעה משטרה משטרת ישראל שוטרים  ירושלים קנס שימוש ב קנאביס תלונה אבישלום פון שילוח ()

עוד נכתב כי "בעקבות התגובות והפוסטים הוגדרו מרשיי כמאוימים מטעם משטרת ישראל. הפרסומים שביצעת כלפי מרשיי מהווים הפרה ברורה ובוטה של הוראות חוק איסור לשון הרע. הנך נדרש לשלם למרשיי פיצוי הולם בגין השפלתם והפגיעה הקשה בשמם הטוב בסך שלא יפחת מ-280 אלף שקל, שאם לא כן, לא יהססו מרשיי לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותם על פי דין לרבות נקיטת הליכים משפטיים".

 

פון שילוח אמר בתגובה למכתב ההתראה לפני תביעה שקיבל: "הבוקר התעוררתי לקול דפיקות ברוטליות בדלת ביתי. כשפתחתי, מצאתי את השוטר שהיה פה בתחילת השבוע ונתן לי דו"ח. הוא מסר לי מכתב תביעה מעורך דין בגלל הפוסט שפרסמתי ואמר 'אחלה יום שיהיה'".

 

לדבריו, "זה שהמכתב פורסם ברשתות החברתיות מעיד על התנהגות לא רצינית של השוטרים. אני גם מתכוון לתבוע אותם על התפרצות לביתי שלא כחוק. אף אחד לא ישתיק אותי. זכותי כאזרח במדינה דמוקרטית לספר מה שקרה בשם חופש הביטוי ולספר איך זה מרגיש כששוטרים מתפרצים לי לבית בחשד שהיה לי חצי ג'וינט במאפרה".

אבישלום פון שילוח (צילום: שלמה פוזנר)
"לא ברור למה שוטרים מרשים לעצמם להתפרץ לבתים בגלל ריח של קנאביס". פון שילוח(צילום: שלמה פוזנר)
 

עוד הוסיף פון שילוח: "יש הצהרה בשידור חי של ארדן לפני כמה חודשים שבו הוא אומר שלא תהיה אכיפה של שימוש עצמי בקנאביס בשטח פרטי ולכן לא ברור לי למה עדיין שוטרים מרשים לעצמם להתפרץ לבתים בגלל ריח של קנאביס, ועוד יותר אני לא מבין למה אסור לי להתלונן על זה. קיללתי אותם? הכפשתי אותם? סיפרתי את המקרה בדיוק כפי שהיה. המשטרה מנסה להפוך את היוצרות והופכת את השוטרים שפרצו לביתי בברוטליות לקורבנות".

 

משטרת ישראל מסרה בתגובה: "כל אזרח אחר, גם שוטר שביצע תפקידו כחוק רשאי לתבוע בהליך אזרחי בבית המשפט בגין פגיעה שנעשתה בשמו הטוב או פרסום לשון הרע נגדו בניגוד לחוק, זאת באמצעות עורך דין פרטי מטעמו".

 

עוד נמסר כי "לא די בכך שתיאוריו של כותב הפוסט אינם תואמים את המציאות, הרי שלצערנו מקבל הדו"ח בחר להכפיש את השוטרים שביצעו את האכיפה כחוק ברשתות החברתיות מה שהוביל לשיימינג מכוער כלפיהם והנושא הועבר לטיפול קצין השיימינג של משטרת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבישלום פון שילוח
השוטרים שקנסו את בני הזוג
צילום: אבישלום פון שילוח
מומלצים