שתף קטע נבחר

הרבנים של מדינת ת"א: ארגון צהר מתמקם במעוז החילוני

בעקבות "ההתנגדות הגוברת להקמת משפחה כדת משה וישראל", יוצאים ארגון רבני צהר בפרויקט נועז וראשון מסוגו במרכז תל אביב - מקוואות טהרה לנשים שאינו פועל תחת הרבנות הראשית. השבוע הם קראו לציבור הרחב להשתתף במימונו

הרבנים הראשיים של מדינת תל אביב? ארגון רבני צהר הודיע על הקמת משכן קבע בעיר העברית הראשונה, ובו יפעל גם מקווה טהרה ראשון מסוגו לנשים הנרתעות ממקוואות הרבנות. במשך 24 שנים פעל הארגון ממשרדים זמניים, וכעת הוא מבקש לקבוע את "מרכז צהר" במרכז ת"א, כסמל לשאיפתו להתנחל דווקא בלב החילונים.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

פרויקט הדגל של צהר הוא עריכת חופות כדת משה וישראל לזוגות לא דתיים וליווי והדרכה של חתנים וכלות לקראת נישואיהם. כעת לראשונה, מתכנן הארגון להתרחב ולהקים גם מקווה נשים פרטי, כזה שאינו פועל תחת הרבנות הראשית, והוא יותאם לקהל היעד של הארגון, שבדרך כלל אינו שומר מצוות אך מעוניין לשמור על הלכות טהרת המשפחה.

 

קיראו עוד בערוץ היהדות : 

 

באירוע ההשקה, שנערך לפני כשבועיים, הציגו ראשי צהר למאות הרבנים והמדריכים המתנדבים את הפרוייקט השאפתני, והדגישו בפניהם את חשיבותו. הם קראו לפעילים להירתם למשימה, שעלותה מיליוני שקלים, בשיטת ה"מאצ'ינג", והשבוע קראו לציבור הרחב להשתתף במימונו.

 

לקיים דיאלוג בין החברה למסורת

"ההתנגדות הגוברת להקמת משפחה כדת משה וישראל בגוש דן מדאיגה", הסבירו בצהר את הכוונה לקבוע את משכן הקבע דווקא בת"א, "אנו כחברה וכעם חייבים לשנות את המגמה". לשיטתם, שינוי המגמה יבוא על ידי כניסת המרכז החדש דווקא בעיר החילונית ויצירת דיאלוג ושיח בין הקבוצות השונות בחברה הישראלית.

 

"הצורך בשיח מחבק - צו השעה" (צילום: יוסי זליגר) (צילום: יוסי זליגר)
"הצורך בשיח מחבק - צו השעה"(צילום: יוסי זליגר)

 

יושב ראש צהר הרב דוד סתיו, אמר באירוע ההתרמה: "הצורך בשיח מחבר מחבק ולא מתלהם הוא צו השעה של החברה הישראלית. היום תל אביב היא המוקד התרבותי מספר אחד של החברה הישראלית ולכן שם צריך להתקיים הדיאלוג העמוק בין המסורת היהודית לבין החברה הישראלית העכשווית. צהר מבקשת להרים את הכפפה בכל הכלים האפשריים".

 

המבנה החדש, שיכלול, כאמור, גם את משרדי צהר וגם את מקווה הטהרה, ייקרא על שם ראש אגף הנישואין של הארגון, הרב אלישיב קנוהל, שנפטר בשנה שעברה ממחלה קשה. "אין מתאים יותר מלקרוא למרכז על שמו של הרב אשר פעל רבות למען התאמת מקוואות לכלות חילוניות, אך מעל הכל, בעצם אישיותו, התווה עבורנו דרך של נועם ואהבת הבריות המקרבת כל אדם ומרבה שלום בעולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן קפוצ'ינסקי
הרב דוד סתיו
צילום: ראובן קפוצ'ינסקי
מומלצים