שתף קטע נבחר

מורים - בואו להגשים חלומות בכיתה

'לכיתה' - מיזם חברתי חדש, מציע לעזור במימון פרויקטים חינוכיים בבתי ספר בכל הארץ וקורא למורים בישראל: "בואו להגשים חלומות ולחנך כמו שאתם מאמינים שצריך". מדובר בסטארט אפ חברתי-חינוכי, ללא כוונת רווח, המהווה מנוע לחדשות, יצירתיות ויזמות חינוכית בחינוך הציבורי בישראל. צפו

'לכיתה' (Lakita), סטארט אפ חברתי ללא כוונות רווח, המפתח ומנהל פלטפורמת מימון המונים חדשנית לעידוד ותמיכה ביוזמות חינוכיות של מורות ומורים בישראל, מזמין מורים בבתי ספר בכל הארץ להגשים את הרעיונות החינוכיים שלהם ולהקים פרויקטים חדשניים בחינוך.

 

לכיתה, סייעה עד היום בהגשמת למעלה מ-145 יוזמות חינוכיות מקוריות של 227 מורים מורות וגננות, מהן נהנו כ-10,000 תלמידים. מעבר לעזרה לאנשי החינוך ביישום הרעיונות החינוכיים שלהם 'לכיתה' סייעה למורים וליוזמות גם בגיוס של למעלה מ- 865 אלף שקל לטובת הוצאתם לפועל.

 

צפו בסרטון המסביר את הרעיון מאחורי "לכיתה":

 

הפעילות של 'לכיתה' מעודדת מורים ליזום פרויקטים חינוכיים מחוץ לתכנית הלימודים הרגילה, ולהיעזר בתמיכתה לתכנון וגיוס של עד כ-5,000 שקל לפרויקט. היא מלווה את המורים היזמים לאורך כל תהליך היוזמה ואף מסייעת, בעזרת חברות וארגונים, למימון של עד 50% מעלות הפרויקט, כאשר שאר העלות מגויסת בעזרת פלטפורמת מימון המונים הייעודית שלה לחינוך.

 

מסקר שערכה 'לכיתה' בקרב מורים שהשתתפו בהקמת היוזמות החינוכיות עד כה, עולה כי: 80% מהמשיבים שבעי רצון מתהליך יצירת היוזמה, 88% מהמשיבים דיווחו שהיוזמה שלהם השפיעה באופן חיובי על האקלים החינוכי בבית הספר, 86% מהמשיבים העידו שהיוזמה שלהם השפיעה באופן חיובי על הבנת התלמידים את החומר הנלמד.

 

אנימציה של מורה מרים תלמידים באוויר ()
הפעילות של 'לכיתה' מעודדת מורים ליזום פרויקטים חינוכיים מחוץ לתכנית הלימודים הרגילה, ולהיעזר בתמיכתה לתכנון וגיוס כספים לפרויקט
 

טל יקים, מנהלת פיתוח יזמות, תוכן וקהילה ב'לכיתה' - מלווה את המורים והמורות היזמיות לאורך כל הדרך. בין היוזמות שזכו למימון בתמיכת לכיתה:

 

  • דמוקרטים צעירים - יצירת 'מרחב דמוקרטי' בבית הספר, שיאפשר לתלמידים, כבר מגיל צעיר, לחוות כיצד תקשורת חופשית היא הכרחית לתפקודה של הדמוקרטיה.

 

  • נגריה טיפולית - נגרייה שתשמש תלמידים בעלי מוגבלויות לרכישת כלים ומיומנויות שיסייעו להם בחייהם הבוגרים.

 

  • "מזרח תיכון חדש" - יצירת מרחב לימודי מעורר מחשבה, מסקרן ופותח את הדמיון, בעיצוב ים תיכוני, במטרה לחזק את תחום לימודי המזרחנות ולעודד דו קיום וסובלנות.

 

  • "משברים לא נשברים" פיתוח סביבת למידה עצמאית לחווית למידה חיובית של תחום השברים הפשוטים בכיתות ד'.  

 

  • גוונייםובי הקמת קולנוע בית ספר הפתוח לקהילה שיופעל על ידי תלמידים על הרצף האוטיסטי. גוונימוביי יוצר חיבור לקהילת בית ספר גוונים ויספק הזדמנות לרכישת מיומנויות לקראת חייהם הבוגרים של התלמידים.

 

אנימציה של מורה מרים תלמידים באוויר ()
"מאז הקמתה, סייעה 'לכיתה' לא רק במימון, אלא גם בייעוץ מקצועי, באימוץ תפיסה יזמית וקישור עם ספקים חיצוניים"

 

  • חדר בריחה טכנולוגי - תלמידי כיתה יב' במגמת טכנולוגיה יבנו חדר בריחה שהחידות בו מבוססות על טכנולוגיה.

 

  •  CSI-מדע בזירת הפשע - לומדים מדע בתוך זירת הפשע: התלמידים יכנסו לנעליים של חוקרי מז"פ (מחלקה לזיהוי פלילי), יחשפו לשיטות וכלים לזיהוי חשודים על ידי משטרה.

 

  • וקניון החשבון - הנגשת לימודי המתמטיקה לתלמידי כיתות ג'-ד' בדרך של משחק, חוויה, וחיבור המקצוע לתחומי העניין של כל תלמיד ותלמידה.

 

"אנו גאים בהתקדמות המטאורית והיכולות שלנו לעבוד ולסייע לקהל רחב מאוד של מורים בכל המגזרים בישראל", מסביר יואב סיני, מנכ"ל 'לכיתה'. "מאז הקמתה, סייעה 'לכיתה' לא רק במימון, אלא גם בייעוץ מקצועי, באימוץ תפיסה יזמית וקישור עם ספקים חיצוניים כדי להוציא לפועל 145 יוזמות חינוכיות של מורים שביקשו לתת חוויה לימודית ייחודית ומתקדמת לתלמידיהם.

 

אנחנו מאמינים במורים וביכולות המקצועיות והאישיות שלהם וערוכים ומוכנים לסייע למאות מורים ומורות להגשים את הרעיונות החינוכיים והיצירתיים שלהם. אנו קוראים למורים להגשים את שליחותם המקצועית וליזום פרויקטים חדשניים בעזרתנו, לקידום החינוך בישראל".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים