שתף קטע נבחר

גוגל: נאזין לכם רק אם תבקשו

ענקית הטכנולוגיה, שהאזינה למשתמשים בגוגל אסיסטנט, הודיעה על שורה של שינויים: משתמשים יוכלו לבחור אם ההקלטות יישמרו ויישלחו להאזנה, וגם לשלוט ברגישות של המכשירים לפקודת "היי גוגל"

אחרי שנחשף כי האזינה למשתמשי גוגל אסיסטנט, העוזר הקולי שלה, גוגל מודיעה היום (ב') על שורה של שינויים במדיניות הפרטיות שלה. השינוי החשוב ביותר הוא שהקלטות לא יישמרו יותר באופן אוטומטי: משתמשים חדשים יצטרכו להיכנס להגדרות ולהעביר ל-ON מצב שנקרא Voice & Audio Activity. לפני שגוגל תחדש את ההאזנות, שהופסקו בינתיים, משתמשים ותיקים יישאלו אם הם מעוניינים שההקלטותיהם יישמרו.

 

גוגל אסיסטנט (צילום: shutterstock)
גוגל אסיסטנט(צילום: shutterstock)
עם זאת, בגוגל מדגישים כי שמירת ההקלטות מסייעת לגוגל לשפר את זיהוי הקול של המשתמש הספציפי, וגם להבין טוב יותר משתמשים אחרים מכיוון שהמערכת לומדת לזהות עוד שפות ומבטאים. בנוסף, בגוגל מדגישים כעת כי ייתכן ש"מומחים לשפות" יאזינו לקטעים מההקלטות שנשמרו, במטרה לשפר את הטכנולוגיה. ניתן לגשת להקלטות שמורות ולמחוק אותן בלינק הזה.

 

מאזינים רק ל-0.2% מההקלטות

ענקית הטכנולוגיה מפרטת כיצד היא מתכוונת לשמור על הפרטיות של המשתמשים: קטעי האודיו שנשלחים לבדיקת בני אדם אף פעם אינם מקושרים לחשבון המשתמש, כך שהבוחנים לא יכולים לדעת במי מדובר. כמו כן, מומחי השפה של גוגל מאזינים לחלק מזערי מההקלטות - כ-0.2 אחוזים.

 

אחד החששות הבולטים של משתמשים הוא שהפעלה לא מכוונת של גוגל אסיסטנט תוביל לכך שהם יוקלטו בסיטואציה פרטית. בגוגל אומרים כי כבר היום, המערכת מוחקת הקלטות או מידע אם היא מגלה שהעוזר הקולי הופעל בטעות. כמו כן, בחברה מבטיחים להשתפר כדי לזהות טוב יותר הפעלות בלתי מכוונות ולדעת לא לשלוח את ההקלטות להאזנה במקרים כאלה.

 

שליטה ברגישות. הרמקול החכם גוגל הום (צילום: גוגל) (צילום: גוגל)
שליטה ברגישות. הרמקול החכם גוגל הום(צילום: גוגל)

 

אחד הדברים שגוגל מתכוונת לעשות כדי למנוע הפעלה לא מכוונת של גוגל אסיסטנט הוא לאפשר למשתמשים לקבוע עד כמה המכשירים שלהם רגישים לפקודות כמו "היי גוגל". יהיה אפשר גם להגביר את הרגישות עבור מי שנמצא בסביבה רועשת ומתקשה להפעיל את האסיסטנט.

 

בגוגל מצהירים כי הם מתכוונים להפחית באופן משמעותי את כמות האודיו והמידע שהם שומרים אצלם. בקרוב, אומרים בחברה, יימחק כל המידע של המשתמשים שהוקלט לפני יותר מכמה חודשים.

 

גוגל היא לא החברה היחידה שהסתבכה בהאזנה למשתמשים. גם אפל ואמזון הודיעו לאחרונה על שינויים במדיניות לאחר שהעסיקו בני אדם שבחנו הקלטות של משתמשים בעוזרות הקוליות שלהן, סירי ואלקסה. פייסבוק, לעומת זאת, העסיקה בני אדם שיתמללו הודעות מוקלטות באפליקציית מסנג'ר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים