שתף קטע נבחר

חשד: בכיר בסודהסטרים הדליף מידע פנים על המיזוג עם פפסיקו

רשות ני"ע חקרה את הבכיר והוא שוחרר הערב בתנאים מגבילים, כאשר שמו נאסר לפרסום עד מחר. גם מקורבת אליו נחקרה בחשד שגרפה רווח של מאות אלפי שקלים בזכות המידע שקיבלה ממנו

רשות ניירות ערך חוקרת חשד לשימוש במידע פנים בחברת סודהסטרים . הרשות עיכבה לחקירה בכיר ששוחרר הערב (ב') בתנאים מגבילים. שמו נאסר לפרסום עד מחר.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

  

פפסיקו רוכשת את סודהסטרים ב-3.2 מיליארד דולר

הושלמה עסקת הענק: סודהסטרים עברה לידיה של פפסיקו

בירנבאום על רכישת סודהסטרים: זה לא אקזיט, זו השקעה

 

החקירה נוגעת לחשד לביצוע של עבירות שימוש במידע פנים ועבירות מרמה והפרת אמונים ביחס לבכיר ולמקורבת אליו, בין היתר סביב עסקת המיזוג עם פפסיקו. מדובר בעובדת לשעבר של סודהסטרים אשר חשודה בביצוע עבירות מידע פנים ועבירת שיבוש מהלכי משפט.

משרדי חברת סודהסטרים (צילום: AFP)
משרדי חברת סודהסטרים(צילום: AFP)

על פי החשד הבכיר, כאיש פנים, מסר למקורבת מידע מהותי על דיווח חיובי של החברה מיום 01.08.2018 שהתייחס לתוצאותיה הכספיות החיוביות לרבעון השני לשנת 2018, ולדיווח מיידי מהותי וחיובי של החברה מיום 20.08.2018 ביחס למידע אודות רכישת החברה ע"י חברת פפסיקו - בעקבותיהם עלה שער מניית החברה בשיעור חד.

 

 

על פי החשד, השתמשה המקורבת במידע הפנים שנמסר לה, ורכשה את מניות החברה בהיקף של מאות אלפי שקלים טרם פרסום הדיווחים האמורים. על פי החשד בעקבות פעילות אסורה זו היא גרפה רווחים כספיים אסורים בחשבונה בסך כולל של של כ-156 אלף שקל.

 

כמו כן, עלה חשד דומה של שימוש במידע פנים גם כלפי פעילות קודמת שלה במניות סודהסטרים, טרם דיווח חיובי של החברה מיום 15.02.2017 אודות תוצאות דו"ח תקופתי ושנתי של החברה לשנת 2016, בעקבותיו עלה שער המניה בשיעור חד. על פי החשד בעקבות פעילות אסורה זו גרפה המקורבת רווחים כספיים אסורים בחשבונה בסך כולל של כ-28 אלף שקל.

המנכ
המנכ"ל והנשיא החדש של פפסיקו, רמון לגוארטה, ודניאל בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים במפעל ברהט(צילום: אלירן אביטל)
 

שופטת בית משפט השלום בת"א, קרן גיל, שחררה הערב את הבכיר בתנאים מגבילים ובהם הפקדת ערבות של 1.2 מיליון שקלים וכן איסור יציאה מהארץ ל-180 יום. כמו כן נאסר עליו ליצור קשר עם המעורבים בפרשה. על המקורבת הוטלה ערבות של 450 אלף שקל.

 

מעו"ד לירן זילברמן המייצג את המקורבת לבכיר נמסר: "החשדות כלפי מרשתי הן חשדות ראשוניים בלבד. מרשתי הציגה גרסה סדורה בחקירתה ואני מניח שבתום החקירה יתברר כי אין בהתנהלותה משום מעשה פלילי או התנהגות פסולה".

 

מעורך דינו של הבכיר, עו"ד יובל ששון, לא נמסרה תגובה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים