שתף קטע נבחר

מכרה את כל תכשיטיה כדי להציל את תלמוד התורה

"השעון שקיבלתי מבעלי לאירוסינו", "התכשיט שקיבלתי מהוריי ליום הולדתי ה-18": תלמוד התורה נקלע למשבר כספי, ואם שבניה לומדים במקום מכרה את כל תכשיטיה, והביאה את הכסף במעטפות. "בחרתי להעביר את הכסף כך, כדי להראות לכם כמה עמלכם יקר לליבנו", כתבה

"יקרה היא מפנינים": אישה חרדית, תושבת ירושלים, מכרה את כל תכשיטיה ותרמה את שוויים לבית הספר שבו מתחנכים ילדיה, זאת לאחר שהמוסד נקלע למצוקה כלכלית קשה ועמד בפני קריסה. בין היתר, הקריבה האישה שעון ושרשרת מזהב שקיבלה מבעלה כמתנת אירוסים וביום חתונתם.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>    

 

לפני כשבועיים הכריז תלמוד תורה "תפארת שלום", המזוהה עם הפלג הליטאי הירושלמי, יחד עם חברת צ'רידי, על קמפיין מימון המונים במטרה לגייס 800 אלף ש"ח. מנהליו הסבירו כי המוסד, שהוקם על ידי הרב שמואל אוירבך ז"ל, צבר חובות אדירים שהולכים ותופחים מדי חודש, עומד "כפסע מהתהום" - וכבר תקופה ארוכה אינו מצליח לשלם משכורות לעובדים.

 

קיראו עוד בערוץ היהדות :

 

בעקבות המשבר התגייסו גם הוריי התלמידים למבצע ההתרמה, ומי שתפסה את תשומת הלב של הקמפיין והפכה לשיחת היום בתלמוד התורה, הייתה אחת האמהות שתרמה כמעט 7,000 שקלים שקיבלה על מכירת התכשיטים. את הכסף בחרה להעביר במזומן, בתוך מעטפות, כדי לבטא באופן מוחשי את ההקרבה למען התורה.

  

"דמי שרשרת הזהב שקיבלתי מבעלי בחדר הייחוד". המעטפות עם הכסף
"דמי שרשרת הזהב שקיבלתי מבעלי בחדר הייחוד". המעטפות עם הכסף

 

על מעטפה אחת כתבה כי בתוכה נמצאים "דמי שרשרת הזהב שקיבלתי מבעלי בחדר הייחוד" (המקום שבו מתכנסים החתן והכלה ביחידות לאחר החופה ולפני חגיגת הנישואים), בשנייה הפקידה "דמי תכשיט שקיבלתי מהוריי לרגל הגיעי לגיל 18" - ובשלישית את "דמי שעון הזהב שקיבלתי מבעלי ביום ארוסינו".

 

במעטפה נוספת כתבה למנהל תלמוד התורה: "יכולתי להעביר את הכסף בצורה אנונימית. בחרתי בכל אופן להעבירו כך, כדי להראות לכם עד כמה עמלכם ויגיעכם יקרים לליבנו - ועד כמה הצלחתכם קריטית לא רק לכם באופן אישי, כי אם הרבה יותר מכך – לנו, לילדינו ולכל כלל ישראל". המנהל מצדו תיעד את התרומה במערכת הממוחשבת של הקמפיין, בשם "אמא מסורה".

 

"מעשה אצילי שעוד לא יצא לנו לראות"

האישה הוסיפה במכתב: "רחמנא ליבא בעי (בתרגום חופשי מארמית: הקדוש ברוך-הוא רוצה שניתן לו את הלב שלנו), והרי לו הכסף ולו הזהב". היא חתמה בברכה: "יהי רצון שבזכות מסירות הנפש של כולנו נזכה לשפע שירד משמיים ובעיקר לשפע רוחני, ונזכה ויהיו כל תלמידי החיידר (תלמוד התורה) תלמידי חכמים אמיתיים, אנשי אמת, זרע קודש, בה' דבקים, בתור שאר ילדי ישראל".

 

"לו הכסף ולו הזהב". מכתב התרומה
"לו הכסף ולו הזהב". מכתב התרומה

 

מנהל קמפיין ההתרמה של "תפארת שלום" מטעם חברת צ'רידי, מוטי קריכלי, אמר: "עד היום גייסנו יותר מ-900 מיליון דולר בפרויקטים בארץ ובעולם, אבל החיים בצ'רידי מפתיעים כל פעם מחדש. מעשה אצילי שכזה עוד לא יצא לנו לראות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים