שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מאסר עולם לאשר פרג', שהורשע ברצח האחות טובה קררו

  פרג' (79) שרף למוות לפני כשנתיים את האחות טובה קררו במרפאה שבה עבדה בחולון. הוא ישלם למשפחתה פיצויים בסך 258 אלף שקלים. ראש הרכב השופטים: "הנאשם לא הצליח לטעת ספק סביר בליבנו כי מעשיו נכנסים בהגדרה של אחריות מופחתת"

  בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר בצהריים (ה') מאסר עולם על אשר פרג' (79), ששרף למוות לפני כשנתיים את האחות טובה קררו במרפאה שבה עבדה בחולון. הוא הורשע ברצח. השופט רענן בן יוסף, ראש הרכב השופטים, כתב בהחלטתו: "בנסיבות אלו נאמר שמצאנו לקבוע כי הנאשם לא הצליח לטעת ספק סביר בליבנו כי מעשיו נכנסים בהגדרה של אחריות מופחתת".

  טובה קררו ז"ל ואשר פרג' (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  טובה קררו ז"ל ואשר פרג'(צילום: מוטי קמחי)

  ב-2017 הוגש כתב אישום נגד פרג', שבו תוארו מעשיו: "ב-3 בינואר 2017 הגיע הנאשם למרפאה בה עבדה המנוחה לצורך קבלת חיסון נגד שפעת. בהמשך, משסבר הנאשם שהחיסון גרם לו לכאבים ולתחלואים שונים, פתח במסכת של האשמות, הטרדות ואיומים כלפי המנוחה, בין במישרין ובין בעקיפין, באמצעות מכריה. על רקע זה גמלה בלבו ההחלטה לגרום למותה של המנוחה".

   

  לפי כתב האישום, הצטייד פרג' בבקבוק שהכיל חומר דליק ובשני מציתים. הוא התקשר למרפאה וקבע תור לביצוע בדיקת דם, אצל קררו. למחרת הגיע למרפאה והמתין לתורו עד שנקרא על ידה לביצוע הבדיקה.

   

  פרג' בדיון בבית המשפט    (צילום: ליהי קרופניק)

  פרג' בדיון בבית המשפט    (צילום: ליהי קרופניק)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  כששהו יחד בחדרה, שפך פרג' על קררו את החומר הדליק והצית אותה. מיד לאחר מכן עזב את החדר, בעודה נשרפת בחיים, ויצא למסדרון המרפאה כשהוא אוחז בידו האחת בבקבוק בו בערו שאריות החומר הדליק ובמצית בוער בידו השנייה. הוא השליך את הבקבוק והמצית מידיו ועזב את המקום. מותה של קררו נקבע במקום.

   

  אשתו של פרג' העידה בחקירה: "כל יום הוא היה מקלל אותה ואומר שהיא גרמה לו לכאבים ברגליים ולשיתוק, אבל הוא לא היה משותק". היא הוסיפה כי לאחר הרצח שוחח עם בעלה והוא סיפר לה את שעשה: "התקשרתי אליו והוא אמר לי שהוא שרף את טובה. הוא נשמע רגיל. השוטרים עצרו אותו, והוא מיד אמר - 'אני עשיתי את זה'".

   

  בנותיה של טובה, נופר ורינת, התייחסו לגזר הדין: "אנחנו מחכות לרגע הזה כבר שנתיים וחצי. זו היתה תקופה מאוד טעונה, עמוסה ומורכבת עבורנו. יש לנו תחושת הקלה גדולה. מדובר בבן אדם מבוגר שעלתה שאלה מאוד רצינית לגבי הכשירות הנפשית שלו, והיה לנו חשש ממשי שלא נזכה להגיע לרגע הזה. שום דבר לא יחזיר את אמא שלנו. שום עונש לא ירגיש מספיק חמור, אבל אנחנו מברכות על זה שבית המשפט החליט לגזור עליו את העונש המקסימלי, וננסה להמשיך איכשהו בחיינו".

   

  השופט אברהם הימן דחה את טענתו של פרג' לאי שפיות: "בחנו היטב את חוות הדעת המנוגדות של ההגנה והמאשימה, והגענו למסקנה כי לא מתקיים לנאשם סייג של אי שפיות הדעת, ולכן חוות דעת המומחה מטעם ההגנה של אי שפיות נדחית".

   

  עו"ד דוד מועלם, שייצג את אשר פרג' מסר: "אנחנו טענו שהנאשם בעטצע את העבירה החמורה מאוד הזו בגלל שהיה מוצף בתכנים חולניים שהשפיעו על שיקול דעתו ולא הותירו לו ברירה. בית המשפט לא קיבל את דעתנו, ואנחנו נשקול את המשך צעדינו בתיק. אם הפיקוח והמעקב אחרי האיש היה יותר רציני ומעמיק - ניתן היה למנוע את הרצח הזה".

   

  התובעת, עו"ד כנרת מור מפרקליטות מחוז ת"א מסרה: "בית המשפט גזר מאסר עולם על הנאשם, ובכך קיבל את עמדתנו. הנאשם ביצע רצח אכזרי במיוחד של טובה קררו ז"ל, אחות בקופת חולים, בעת שטיפלה בו. הפרקליטות רואה בחומרה כל אלימות כלפי צוותים רפואיים, ונמשיך להיאבק למיגור התופעה הזו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים