שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  תלמידי וינרוט והיועץ מקו 300. לקראת השימוע - זה צוות ההגנה של נתניהו

  עו"ד יוסי אשכנזי מייעץ לחברות גדולות וייצג דמויות ציבוריות רבות. עו"ד עמית חדד היה יד ימינו של יעקב וינרוט וייצג את בנימין בן אליעזר ואת קובי פרץ. שניהם יתייצבו לשימוע ביום רביעי. עו"ד רם כספי, מוותיקי עורכי הדין בישראל שהיה יועצם של פרס ושמיר בפרשת קו 300, מייעץ בתיק

  ביום רביעי הקרוב יתייצבו עורכי דינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לשימוע אצל היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בניסיון אחרון למנוע או לרכך את כתב האישום נגדו. אחרי שנושא המימון המשפטי של עורכי הדין הקודמים לא הוסדר, גייס ראש הממשלה עורך דין חדש וגויס גם יועץ לצוות ההגנה במטרה לעזור לו לצלוח את השימוע, ובהמשך את ההליך המשפטי. הניסיון של נתניהו ופרקליטיו לקיים את השימוע באופן פומבי נתקל בהתנגדות קשה מצד מנדלבליט.

  ביג בנימין נתניהו פרקליטי פרקליטים רם כספי יוסי אשכנזי עמית חדד (צילום: צביקה טישלר, עידן גרוס, רפאל מזרחי)
  ראש הממשלה בנימין נתניהו ופרקליטיו רם כספי, עמית חדד ויוסי אשכנזי(צילום: צביקה טישלר, עידן גרוס, רפאל מזרחי)
   

   

  היועמ"ש דחה את בקשת נתניהו לשימוע פומבי

  היועמ"ש דחה את בקשת נתניהו לשימוע פומבי

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

    

  סנגורי ראש הממשלה עורך הדין יוסי אשכנזי ועמית חדד יופיעו לשימוע. היועץ שלהם עו"ד רם כספי מלווה את התיק אך לא יגיע ליועץ המשפטי לממשלה. לפניכם: פרופיל עורכי הדין בצוות ההגנה של נתניהו.

   

  עו"ד יוסי אשכנזי

  אשכנזי, בן 49, נשוי ואב לשתי ילדות ומתגורר בתל אביב. הוא שותף בכיר במחלקת הליטיגציה של משרד עורכי הדין הרצוג פוקס נאמן. בעבר עבד עשר שנים וחצי במשרדו של יעקב וינרוט כמתמחה, עו"ד ושותף.

   

  בשנת 2003 עבר אשכנזי למשרד הרצוג פוקס נאמן, וצבר ניסיון רב בליטיגציה מסחרית ואזרחית וכן בליטיגציה של עבירות פליליות בתחום הצווארון לבן. כיום, אשכנזי מייעץ לחברות תעשייה מהגדולות במשק בהליכים משפטיים אזרחיים ופליליים, גם על רקע סביבתי, ובנושאים מגוונים, לרבות חברות שמוגשות נגדן תביעות ייצוגיות.

  עו
  אשכנזי. ייצג את מרגלית הר-שפי ואת אריאל שרון ( צילום: עידן גרוס)

  בעבר היה מעורב בהגנה על דמויות ציבוריות רבות: ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון בתביעת הדיבה שלו, רפאל איתן, קציני משטרה בכירים בהם בנצי סאו בוועדת אור (ועדת החקירה הממלכתית לבחינת אירועי אוקטובר 2000), מוטי איילון (לשעבר מנהל אגף מס ערך מוסף והמכס) ואהוד ברזילי (לשעבר המשנה של נציב מס ההכנסה). אשכנזי גם היה מעורב בערעור של מרגלית הר-שפי.

   

  בין לקוחותיו בשנים האחרונות: חברת החשמל לישראל, היינץ רמדיה-ריפון, HP ישראל, מכתשים אגן, הרבלייף, 013 נטוויז'ן, הבנק לפיתוח התעשייה, נתיבי היובל בע"מ (חברת בת של דניה סיבוס בע"מ שהקימה את כביש 431).

   

  אשכנזי שומר לרוב על פרופיל תקשורתי נמוך. אין בינו לבין ראש הממשלה היכרות אישית מוקדמת, אם כי היה חלק ממשרדו של וינרוט בעת שהאחרון עסק בפרשות ישנות של ראש הממשלה, לפני שנים ארוכות.

   

  האתגר הגדל שלו בתיקי נתניהו הוא לימוד מעמיק ויסודי שלהם תוך זמן קצר, מכיוון שנתניהו גייס אותו חודשים בודדים לפני השימוע. עם זאת, הניסיון הרב שצבר בתיקי צווארון לבן, היכולת שלו להשתלט במהירות על תיקים גדולים והתמחותו גם בתיקים אזרחיים וגם פליליים הם יתרונותיו. במיוחד נכון הדבר לפרשת 4000 שהיא פרשה רחבת היקף ומורכבת יותר שנוגעת גם בפן הפלילי וגם באזרחי בהם הוא מתמחה.

   

  עו"ד עמית חדד

  חדד בן ה-34, נשוי ואב לילד, במקור מאשקלון ובקרוב צפוי לעבור לרמת גן. חדד הוא בן לעובדת סוציאלית והנדסאי חשמל, שירת במשטרה הצבאית ובגיל 25 החל להתמחות אצל עורך הדין יעקב וינרוט. חדד הצעיר הפך במהרה לבן טיפוחיו ויד ימינו של הסנגור הבכיר, וגם לשותפו של וינרוט - שייצג את ראש הממשלה והיה איש אמונו במשך שנים רבות.

   

  לאחר שווינרוט הלך לעולמו בשנת 2018, חדד פנה והקים משרד משלו, יחד עם עו"ד אריאל רוט, וכיום הוא שותף מייסד וראש משרד חדד רוט ושות'. גם לאחר פתיחת המשרד החדש, הוא המשיך לייצג את ראש הממשלה נתניהו. למרות גילו הצעיר, חדד מלווה לקוחות בעלי פרופיל גבוה, אנשי ציבור, בכירים, אנשי עסקים וחברות מובילות במשק, במגוון נושאים.

  עו
  חדד. ברשימת הלקוחות: פואד בן אליעזר, שמעון גפסו וקובי פרץ(צילום: רפאל מזרחי)

  בין לקוחותיו: בעז הרפז, טלי קידר (במסגרת פרשת ישראל ביתנו), הזמר קובי פרץ, נאשמים בפרשת רונאל פישר, מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל לשעבר בנצי ליברמן, דני דנקנר, ח"כ ושר הביטחון לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר וראש עיריית נצרת עילית שמעון גפסו. הוא גם מייצג את ארגון איחוד הצלה בכמה תיקים.

   

  חדד הוא עורך הדין היחיד שמייצג את נתניהו לאורך כל הדרך בפרשות הפליליות שלו. בשלב מסוים, כאשר עורכי הדין האחרים (נבות תל צור, טל שפירא ופיני רובין) כבר הפסיקו לייצג את ראש הממשלה לקראת השימוע, לאחר שלא הוסדרה סוגיית המימון המשפטי עבורם, חדד נותר לבדו וטיפל בעניינו של ראש הממשלה. בין היתר אסף את חומרי החקירה בעניינו.

   

  חדד נחשב מוערך מאוד וזוכה לאמון גבוה אצל ראש הממשלה. יתרונו הגדול בכך שהוא מכיר את התיקים של נתניהו היטב, מכיוון שליווה אותם לאורך תקופה ארוכה. גם הוא מתמחה בתחום הפלילי ובתחום האזרחי.

   

  עו"ד ישראל וולנרמן

  וולנרמן, בן 46, נשוי ואב לילד. היה שותף בכיר לשעבר במשרדו של וינרוט - שם עבד כ-18 שנים. כיום וולנרמן הוא בעלים של משרד עצמאי. הוא בעל ניסיון בליטיגציה אזרחית ופלילית, ומומחיות בפרשות מורכבות.

   

  וולנרמן ייצג בעבר בפרשת לה נסיונל, פרשת ישראל פרי (פרשת הפנסיה הגרמנית), זיכוי יו"ר קרדן משימוש במידע פנים יוסף גרינפלד ועוד. הוא עוסק בתביעות ייצוגיות בתחומי ניירות הערך (טבע, פריגו, קבוצת דורי, החברה לישראל ועוד) ופעיל בתחום קרנות הגידור.

   

  יועץ חיצוני לצוות ההגנה עו"ד רם כספי

  כספי, בן 80, הוא מעורכי הדין הוותיקים והבכירים בישראל ועוסק בתחום יותר מ-50 שנה. הוא בעל משרד עורכי דין גדול ובשבועות האחרונים מייעץ לצוות ההגנה של נתניהו כיועץ חיצוני ועצמאי. כספי נחשב במשך שנים איש מפלגת העבודה וחבר בה, אבל היה גם יו"ר המשא ומתן הקואליציוני מטעם קדימה ב-2006.

   

  לכספי קשרים עמוקים במשך עשרות שנים עם הצמרת הפוליטית, אנשי הון וטייקונים בולטים בישראל. הוא ייצג אין ספור דמויות משפיעות ואנשי עסקים והיה בקשרים טובים עם ראשי ממשלה קודמים, בהם שמעון פרס, אריק שרון ואהוד אולמרט. בין היתר ייצג בעבר את פואד בן אליעזר. אביו היה יועצו המשפטי של דוד בן גוריון.

  עו
  עו"ד רם כספי(צילום: צביקה טישלר)

  בריאיון לתוכנית "המקור" בשנת 2007 סיפר כספי על מקרה שממחיש את הקשרים שהיו לו עם שרון ופרס: "באתי אל שרון, הוא סיפר לי שהוא מתכוון לצאת מעזה. לא האמנתי. הוא אמר 'תלך לחבר שלך שמעון פרס, יכול להיות שיש לי זעזוע בקואליציה. אני רוצה לדעת שיש לי במהלך הזה תמיכה'".

   

  כספי שימש גם יועץ פרטי לראשי הממשלה לשעבר פרס ויצחק שמיר במסגרת פרשת קו 300, שזעזעה את מערכת השלטון בישראל ושינתה את יחסי הכוח בינה לבין מערכות התקשורת והמשפט, ובמרכזה הוצאתם להורג של שניים מהמחבלים שחטפו את האוטובוס.

   

  בנובמבר 1985 העמידו שלושה מבכירי השב"כ אולטימטום בפני ראש הארגון דאז אברהם שלום - לחשוף את הפרשה כולה או להתפטר. שלום סירב והשלושה פרשו מן השירות. בפברואר 1986 הגיעו פרטי הפרשה לדורית בייניש מפרקליטות המדינה, ולאחר מכן ליועץ המשפטי דאז יצחק זמיר.

   

  זמיר פנה לרה"מ פרס, שהחליף את שמיר, ויידע אותו על חשד לעבירות פליליות של אנשי השב"כ. ניסיונות שונים לסיים את הפרשה נכשלו בין השאר בשל התעקשותו של זמיר על חקירה פלילית. ביוני 1986 פרש זמיר ממשרת היועמ"ש ולתפקיד מונה יוסף חריש. חודש לאחר מכן זכו אנשי השב"כ לחנינה מידי נשיא המדינה חיים הרצוג. לאחר חודש נוסף פרש ראש השב"כ מתפקידו.

   

  בפרשה זו שימש כספי גם כפרקליטו של ראש השב"כ. הוא זה שבחן ולמעשה קידם את מתן החנינה באופן תקדימי למעורבים בפרשה שטרם הורשעו במשפט, עניין שנוי במחלוקת עד היום.

   

  חנינה לפני הרשעה היא תסריט בלתי סביר במקרה של נתניהו. אך גם באפשרות הסבירה יותר של הסדר טיעון לראש הממשלה, כספי עשוי לסייע מאוד במומחיותו, ניסיונו, קשריו ויכולותיו לפעול בשקט מאחורי הקלעים.

   

  בהבהרה שפורסמה לאחרונה מטעמו של כספי נאמר כי "עו"ד כספי מכחיש את הטענה שסוגיית הסדר טיעון או חנינה עלו במישרין או בעקיפין במסגרת ההתייעצויות, או שהתקיים בהן דיון כלשהו. לאחר שבחן את תוצרי החקירות, עו"ד כספי סבור שקיימות ראיות וטענות משפטיות מוצקות שיש בהן כדי לסתור ולשנות את כתב החשדות והן יוצגו בשימוע".

   

  ניסיונות ההרחבה

  צוות ההגנה של ראש הממשלה כרגע מצומצם, אך עם זאת לאחרונה התקיימו התייעצויות ופגישות עם סנגורים בכירים נוספים במטרה לבחון את האפשרות להרחיב את צוות ההגנה. אם זה אכן יצא לפועל, זה לא יקרה לפני השימוע.

   

  כך למשל פנה נתניהו לסנגור הבכיר אורי קורב, שהיה התובע נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, באפשרות שיצטרף לצוות ההגנה.

  עו
  עו"ד ארנפלד(צילום: מוטי קמחי)

  בנוסף, לאחרונה התקיימה פגישה במעון ראש הממשלה בירושלים בין נתניהו לעו"ד מאיר ארנפלד, עורך דין פרטי ששימש בעבר כראש מחלקת חקירות ביחידת להב 433 של המשטרה.

   

  ארנלפד מייצג יחד עם עו"ד בועז בן צור את מיקי גנור, עד המדינה בפרשת הצוללות, שחזר בו מהודעותיו שניתנו במסגרת הסכם עד המדינה (נתניהו אינו חשוד בפרשה זו). ארנפלד שימש בעבר כראש מחלקת חקירות ביאח"ה (היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה) והיה מעורב בחקירת אישי ציבור רבים, בין היתר תיק הולילנד.

   

  בריאיונות שערך בעבר ציין ארנפלד כי "כמות המשאבים והזמן שהושקעו בתיק 1000 ו-2000 על ידי הפרקליטות והמשטרה הינה חסרת פרופורציות ביחס לתיקים עם חשדות דומים שבהם נחשדו אישי ציבור, כולל ביחס לתיק הולילנד, שבו כמות המעורבים וחומרי החקירה עולה בהרבה על תיקי ראש הממשלה".

   

  עו"ד ארנפלד סירב להגיב לכתבה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: צביקה טישלר, עידן גרוס, רפאל מזרחי
  צוות ההגנה של נתניהו
  צילום: צביקה טישלר, עידן גרוס, רפאל מזרחי
  מומלצים