שתף קטע נבחר

לאחר הפרסום ב-ynet: פוטר הנהג שתלה ציור של חרדי בדמות חזיר

בעקבות שימוע שערכה חברת "קווים" לנהג, הוחלט לסיים את עבודתו, זאת לאחר שהצמיד לשמשת האוטובוס איור שבו נראה חרדי בדמות חזיר, ומתחת הכיתוב: לא לאכול, לא ללכלך. בארגון המשפטי "חננו" המלווה את המתלוננים, אמרו כי "עכשיו תור המשטרה לנקוט באמצעים פלילייים, כדי לבטא עמדה ציבורית"

השלט ליד הנהג ()
השלט ליד הנהג
 

 

החטא ועונשו: חברת "קווים" החליטה לפטר את נהג קו 881 במודיעין, שהצמיד לשמשת האוטובוס איור שבו נראה חרדי בדמות חזיר. בעקבות הפרסום ב-ynet לפני כשבוע, הודיעה החברה היום (ה') לארגון המשפטי "חננו", שהתלונן על המקרה, כי לאחר שימוע שנערך לנהג הוחלט לסיים את העסקתו.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>

 

לפני כשבוע נתקלה במיצג עוברת אורח תושבת האזור, צילמה אותו – והעבירה את התמונה לטיפול משפטי. בשלט, שהצמיד נהג לחלון האוטובוס שבאחריותו, נראית דמות בעלת פנים של חזיר בחזות חרדית - עם פאות ארוכות ומגבעת.

 

"פרסום אנטישמי"

השלט המבקש מהנוסעים שלא לאכול בנסיעה ולא ללכלך את האוטובוס, פנה כלפי חוץ והוצג לעוברים ולשבים ולנהגים אחרים. חברת קווים הודיעה עוד באותו הערב כי תזמן את הנהג לשימוע שלפני פיטורין – והביעה הסתייגות קשה מהמעשה.

 

השלט ליד הנהג ()
"לא לאכול, לא ללכלך"

 

עו"ד מנשה יאדו מארגון "חננו" המלווה את האזרחים שהתלוננו כנגד הנהג, אמר בתגובה כי "שמחנו להתבשר מחברת 'קווים' שהנהג שמאחורי הפרסום האנטישמי פוטר לאחר הליך שימוע".

 

"יחד עם זאת", ציין, "זה אינו מספיק. עיננו נשואות למשטרת ישראל בציפייה כי תטפל בתלונה ותנקוט באמצעים פליליים כנגד הנהג. זה מה שצריך לעשות כדי לא רק להעניש את הנהג באופן אישי - אלא להרתיע ולבטא עמדה ציבורית ברורה במקרים שכאלה".

 

בא כוח ארגון "חננו, עו"ד מנשה ד. יאדו, פנה במכתב דחוף למ"מ מפכ"ל המשטרה בדרישה לפתוח בחקירה נגד מה שהגדיר "פרסום אנטישמי". הוא תיאר "דמות של חרדי עם פני חזיר, אף של חזיר, מבנה לסת של חזיר והתנהגות של חזיר", וטען כי "זו תמונה שצועקת מסר גזעני נגד הציבור החרדי".

 

גם שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ, צייץ בטוויטר בתגובה כי "ההסתה נגד הציבור החרדי לא נשארת רק בקמפיין הבחירות. לא אצלי. אני רואה את האירוע הזה בחומרה רבה ובכוונתי לטפל בו".

 

קיראו עוד בערוץ היהדות :

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים