שתף קטע נבחר

עיצוב: בן שפייר

מאחלים שנה טובה: שגריר ארה"ב מנגן - ובשגרירות יפן שרים

דיוויד פרידמן, שגריר ארה"ב בישראל, רודה דבש בכפר חב"ד - ומנגן שנה טובה, בשגרירות יפן שוברים את השיניים בעברית - והגרמנים מקדישים ברכה לניצולי השואה. ערב ראש השנה התש"ף - שגרירי העולם מרגשים אותנו עם איחולים לשנה החדשה

 

זה שהוא יהודי אורתודוכסי, ידענו. זה שהוא מדבר עברית כמוני וכמוך , כנ"ל. וגם את זה שהוא משקיע יותר מכל שגריר אחר בברכות שנה טובה לעם בישראל - ככה זה כשיש לך נכדים ישראלים. לאחר שבשנה שעברה נהנו מהשוק במחנה יהודה, השנה החליטו דיוויד ותמי פרידמן, שגריר ארה"ב בישראל ורעייתו, לגוון - וקפצו לכוורות שבכפר חב"ד. המטרה: לרדות את הדבש בעצמם, האמצעים: חליפת דבוראים וגיטרה, הבונוס: צלילי הסרט "רמבו".  

 

הכל על ראש השנה בערוץ יהדות:

 

תמי פרידמן, שנוטלת חלק קבוע בסרטוני הברכות לחגים היהודיים, פצחה בדו-שיח משעשע עם השגריר: "אני לא מאמין ששכנעת אותי לעשות את זה", היא אומרת בסרטון - ובעלה משיב כי "אין רווח ללא כאב" (באנגלית זה נשמע יותר טוב).  

 

  (שגרירות ארה
"אין רווח בלי כאב". שגריר ארה"ב ורעייתו(שגרירות ארה"ב)

 

כאילו דבש ובגדים של דבוראי לא מספיקים, פרידמן הפליא לפרוט עלי גיטרה את שירה של נעמי שמר, "בראש השנה", וצוות השגרירות הצטרף לשירה - העובדים האמריקנים והישראלים, המאבטחים והנהגים. את הסרטון חתם השגריר בתפוח בדבש, כשהוא מאחל "בשם ממשל טראמפ, הנשיא טראמפ ושגרירות ירושלים... ליהודים בכל העולם - שנה של שמחה, בריאות ושלום, וכמובן שנה חדשה ומתוקה", כולל ברכת "בורא פרי העץ" כשרה למהדרין - ו"יהי רצון".

 

.

דיוויד שרים שנה טובה שגרירות ארה
צוות השגרירות האמריקני מאחל שנה טובה ומוצלחת

 

היפנים שוברים את השיניים

גם שגרירות יפן בישראל הפתיעה עם סרטון לרגל ראש השנה. כל צוות השגרירות שבר את השיניים ולמד לשיר את "שנה טובה" של לוין קיפניס ונחום נרדי בעברית צחה. שיאון (ציון) קוואי, נספח העיתונות של השגרירות שמדבר עברית רהוטה, לימד את הצוות את מילות השיר - וכשהם מחזיקים קמע יפני בידם, שרו כל עובדי השגרירות את השיר ואיחלו שנה טובה גם ביפנית.  

 

 

"לכבוד ראש השנה למדנו לשיר את אחד השירים המוכרים ואהובים ביותר", אמרו עובדי השגרירות בסרטון, והתייחס לספירה היהודית: "צוות שגרירות יפן בישראל מאחלים לכם ולבני ביתכם שנה טובה ומתוקה, וששנת 5,780 תהיה כולה דבש".

 

בגרמניה שרים שנה טובה לניצולי שואה

שגרירות גרמניה בישראל העלתה לחשבון הפייסבוק שלה סרטון מרגש. מתנדבים גרמנים המוצבים בבית בן יהודה של ארגון "אות הכפרה והשלום" בירושלים, שרו לקשישים ולניצולי השואה "שנה טובה" - בעברית ובשפת הסימנים.  

 

 

בימים אלה הגיעו לישראל 300 צעירים מגרמניה שמתחילים את שנת ההתנדבות שלהם בישראל, במסגרתה יטפלו בילדים, בבני נוער, במבוגרים וחולים - חלקם ניצולי שואה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים