שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ראיון עם טוני רובינס: זוהי העצה הכי חשובה לשינוי בחיים

  רגע לפני שהוא עולה על הבמה בישראל בפעם הראשונה, טוני רובינס, הקואצ'ר המפורסם בעולם, מעניק ראיון בלעדי ל-ynet, מספר על העזרה שקלינטון ביקש ממנו, מספר על ילדותו הקשה ונותן את העצה הכי משמעותית לאלו שרוצים לשנות את חייהם

  תחילת שנה זו הזדמנות נהדרת לפתוח דף חדש, לסמן יעדים ולקבוע מטרות בחיים האישיים, בקריירה, בזוגיות ולמעשה בכל תחום בחיים. ומי יותר מתאים מלעשות את זה מאשר האיש, שמגזין אוניברסיטת הארוורד לעסקים, הגדיר כאחד מ-50 האינטלקטואלים המובילים בעולם העסקים והכלכלה.

   

  רובינס, פיתח תוכנית הכשרה לחיים שאותה הוא מעביר ברחבי העולם מעל בימות ענק ונוגע במיליוני אנשים בשיטה הייחודית שלו. רגע לפני שיעלה על הבמה בישראל, ערכנו איתו ריאיון באמצעות המייל כדי לשמוע מה לדעתו הוא סוד ההצלחה.

   

  טוני (צילום: milla kuhto)
  "יש בישראל אנרגיה מדהימה". צילום: kuhto milla

   

  לפני הכל, איך התחושה להגיע לישראל?

  "אני נרגש. זו בהחלט זכות לחזור לישראל. ביקרתי כאן לפני קצת יותר מעשר שנים וזו מדינה מדהימה. יש כאן שכבות של היסטוריה, מדינה שהיא כור היתוך של אוכלוסייה מכל קצוות העולם, ממגוון דתות ותרבויות. היא משקפת את כוחה של האמונה לאחדות ואני כבר משתוקק לפגוש את כל מי שהולך להשקיע מזמנו למרות העומס כדי להצטרף אליי".

   

  קיים הבדל בין הקהל הישראלי לקהלים אחרים שאתה פוגש בעולם?

  "אין ספק שיש כאן אנרגיה גבוהה, כושר המצאה ותושייה. ישראל צמחה להיות אחת מהמדינות המתקדמות בעולם במונחים של טכנולוגיה, רפואה, אומנות, מדע וצבא. כל זה תוך זמן קצר של שבעים שנה, זה אומר הרבה על הישראלים. הצלחתם לאמץ ולהמציא דברים ברמות מדהימות".

   

  מה משותף לכל האנשים שמגיעים לשמוע אותך?

  "מדובר באנשים שהם בדרך כלל בעלי הישגים גבוהים ביותר במה שהם עושים ומחפשים דרכים חדשות לתרום ולהשתפר. אנשים עם אופי כזה לעולם לא יאבדו את הרעב שלהם והם יודעים שתובנה אחת קטנה שהם יישמו במהלך שבוע מעכשיו, חודש מעכשיו, חצי שנה מעכשיו, יכולה להוביל אותם לשינוי משמעותי. אני מקבל פניות של אנשים מצליחים ביותר שנמצאים בשיאם והם מתמודדים עם האתגר להישאר שם.

   

  "אגלה לך סיפור אמיתי, ביל קלינטון, בזמנו נשיא ארה"ב, התקשר ואמר לי: 'הולכים להדיח אותי מחר, מה אני צריך לעשות?', התגובה המיידית שלי הייתה 'לא יכולת להתקשר מוקדם יותר?'. אני חושב שלאורך הזמן אני רואה הרבה אנשים שהגיעו לקצה ורוצים לקחת את חייהם לשלב הבא, להתגבר על המגבלות והפחד ולנקוט בפעולה".

   

  טוני (צילום: milla kuhto)
  רואה הרבה אנשים שהגיעו לקצה ורוצים לקחת את חייהם לשלב הבא. צילום: kuhto milla

    

  פעם אחת ולתמיד, מהו הסוד להופיע בפני קהל רב כל כך עם האנרגיות המרשימות שלך?

  "למען האמת, אין שום סוד. כשאני עומד מול הקהל אני לא חושב על עצמי, אני נמצא שם בשביל לתת שירות והמסר למעשה עובר באמצעותי. אנרגיה בשבילי היא המרכיב החשוב ביותר להצלחה. אנרגיה היא עניין של הרגל. אני לא מתווכח עם התודעה שלי או מחכה לגירויים חיצוניים כדי להרגיש טוב. אני לא מאמין בהמתנה להרגשה טובה. אם אתה נמצא באופן קבוע באנרגיות גבוהות, אתה תמצא לאורך הזמן שיש לך איכות חיים מדהימה. בגלל שאנרגיה יוצרת אנרגיה, ככל שאתה מכניס יותר אנרגיה לחייך כך היא תהיה זמינה לך יותר".

   

    ( )
  מה אתה מציע לאלו שרואים בך מודל לחיקוי ושואפים להופיע על במות כמוך כדי לשפר את חייהם של רבים?

  "קודם כל אני מזכיר לאנשים שלא תמיד הייתי האדם שהם פוגשים היום. אני ילד מהעיר אזוסה שבקליפורניה, אזור עני מאוד של לוס אנג'לס. היו לי ארבעה אבות ואמא שהייתה מכורה לסמים ואלכוהול. הכסף היה רחוק מהישג ידי בתור ילד, דבר שתמיד היה מקור למתחים כי אף פעם לא היה לנו מספיק.

   

  "לא אשכח שבאחד מחגי ההודיה, כרגיל לא היה אוכל בבית והוריי רבו. לפתע שמעתי מישהו דופק על דלת ביתנו. הצצתי וראיתי מולי אדם עומד במדרגות עם חבילות מלאות של אוכל ומצרכים שמספיקים לסעודת הודיה גדולה. התקשיתי מאוד להאמין למה שראיתי. אבי תמיד נהג לומר שאנשים לא שמים אחד על השני ופתאום מישהו שאני לא מכיר ולא ביקש שום דבר בתמורה דאג לנו.

   

  "זה גרם לי להבין שלאנשים זרים אכפת. באותו רגע החלטתי שיום יבוא ואמצא דרך לגמול לאחרים. החלטתי לשנות את האמונה שלי ואימצתי אמונה חדשה – 'אנשים זרים עוזרים ואם להם אכפת אז כמובן שגם אני צריך להיות כזה'. התחלתי לדאוג למשפחה אחת בכל פרק זמן וזה רק הלך וגדל.

   

  "השורה התחתונה לכולם היא שהמוטיבציה היא זו שחשובה והיא זו שעושה את ההבדל. אנשים יכולים לזהות את האותנטיות שבכם, אז תתמקדו במאה אחוז על הדרך שבה אתם יכולים לשרת את הקהל שלכם ובהמשך תוציאו זאת לפועל. קחו את הזמן כדי להבין את הקהל שלכם. מי הם? מה הם רוצים? מה הפחדים שלהם? קשרו בין התוכן שלכם לרגש. אתם חייבים לפנות לרגשות של האנשים. מידע שאינו משלב רגש - בקושי זוכרים. הציבו לעצמכם מטרה לשפר בעוצמות את חיי הקהל שלכם".

   

  חייבים לפנות לרגש של האנשים. צילום: carrozzini francessco (צילום: francessco carrozzini)
  חייבים לפנות לרגש של האנשים. צילום: carrozzini francessco

   

   

   ( )

   מיהם המנהיגים בעולם עליהם השפעת ומה היית מייעץ למנהיגים בישראל?

  "במהלך חיי הייתה לי הזכות לעבוד עם ארבעה מיליון אנשים באירועים מסביב לעולם. ביקרתי במאה מדינות והיה לי העונג לעבוד עם מנהיגים בינלאומיים, כולל שלושה נשיאים, אתלטים אולימפיים, ושמות מוכרים כמו הנסיכה דיאנה, אמא תרזה ונלסון מנדלה. התכונה העיקרית המשותפת לכולם היא העובדה שמה שהניע ומניע אותם הוא רעב. זו ההתחייבות הבלתי מתפשרת שלהם כלפי עצמם לעשות יותר, להיות יותר, לשרת יותר, ליצור יותר, לתת יותר. יש להם גם חזון משכנע, חזון שהוא גדול יותר מאשר לשרת את האנושות בדרך מסוימת. אני מאמין שהחיים תומכים במי שתומך יותר בחיים. לכן העצה שלי לכל אחד היא - הפסיקו לחשוב על עצמכם ותתחילו לשרת משהו גדול יותר".

    

  מה החותם המשמעותי ביותר שהשאיר עליך המנטור ששינה את חייך, ג'ים רוהן?

  "ג'ים רוהן היה המורה המקורי שלי. כדי להגיע לסמינר שלו היה צורך להשקיע משכורת שבועית ובזמנו זה היה לא מעט כסף עבורי. הוא לימד אותי כל כך הרבה שיעורים יקרי ערך לאורך השנים, אבל אני חושב שאחד הדברים החשובים ביותר שהוא לימד אותי היה 'השג שליטה על חייך'. הוא נהג לומר שכדי שדברים ישתנו - אתה חייבים להשתנות, כדי שדברים ישתפרו - אתה חייב להשתפר יותר ושהסוד הוא לעבוד על עצמך קשה יותר מאשר כל עבודה. זה מה שאני עושה כל יום עד היום. לומד ללא הרף, מתרחב וצומח".

     

  מה העצה המשמעותית ביותר שאתה יכול לתת לאנשים שרוצים לעשות שינוי בחייהם?

  "תהיו ברורים לגבי ה-למה שלכם. זיכרו שסיבות נמצאות בהתחלה ותשובות מגיעות לאחר מכן. אל תגידו משהו סתמי כמו 'אני רוצה להוריד 10 קילו'. צרו משהו משכנע יותר כמו 'אני רוצה להשיב לעצמי את הזהות שלי, את החיוניות שבי, את חיי'. אתם חייבים לעשות את זה כל כך משכנע בשביל עצמכם אחרת לא תעשו את זה. ברגע שאתם לגמרי ברורים עם עצמכם ועם "למה" אתם חייבים להשתנות, אז הדרכים לעשות את זה יכולות לעבוד.

   

  "יש משהו נוסף שאני תמיד אומר לאנשים וזה להזין את המחשבות שלהם לפחות 30 דקות בכל יום. שמתם לב, שמנהיגים כל הזמן קוראים? זה הלך הרוח של צמיחה אינסופית. אתם תופתעו לגלות כיצד 30 דקות ביום מתחילות ליצור מומנטום.

   

  "מצאו מודל חיקוי מעולה או מנטור. אתם לא צריכים להמציא מחדש את הגלגל. חפשו מישהו שעושה משהו שאתם רוצים לעשות וקחו ממנו דוגמה. לאחר מכן בצעו פעולות אינטנסיביות. אל תחכו עד שכל התשובות יהיו בידיכם, אחרת לעולם לא תעשו דבר. התחילו בניסיון לעשות דברים, מקסימום תיכשלו ותנסו שוב או תנסו משהו אחר".

   

  טוני (צילום: milla kuhto)
  אל תחכו עד שכל התשובות יהיו בידיכם, אחרת לעולם לא תעשו דבר. צילום: kuhto milla

   

  מהם השלבים שצריך לעשות כדי לבצע שינוי בכל תחום?

  "אני קורא להם 'שלושת כוחות היצירה'. השלב הראשון כדי להשיג כל דבר הוא להיות ממוקדים באופן אובססיבי על הדבר שברצונכם להשיג. האנרגיה זורמת למקום שבו אנו מתמקדים. בשלב השני, בצעו פעולות מאסיביות עם ביצועים אפקטיביים. השלב השלישי הוא לתת לגורל לטפל ביתר. כשאתם מיישרים קו עם שני השלבים הראשונים, המזל או הגורל יזרמו ואתם תקבלו תוצאות מהירות ביותר. זיכרו, הדרך הפשוטה ביותר לזרז את תהליכי ההגעה להישגים הוא על ידי כך שלוקחים דוגמה מהטובים ביותר".

   

   ( )
    

  מה יש לך לומר לאלו שרוצים להגדיל את ההכנסות שלהם?

  "אני יודע שזה נשמע כמו קלישאה אבל אני מאמין שהסוד לעושר הוא להוסיף עוד ערך. עשו יותר למען הלקוחות שלכם, למען החברה שלכם. עשו יותר מהעמיתים שלכם, יותר מכל אחד אחר. דעו מיהם הלקוחות האידאלים שלכם ולימדו מה עושה אותם ממוקדים כדי להוסיף כל כך הרבה ערך לחייהם עד כדי כך שהם יהפכו להיות מעריצים נלהבים. צרכנים הולכים, לקוחות נשארים, אבל לבנות מעריצים נלהבים זו המטרה האולטימטיבית".

   

  לבנות מעריצים נלהבים זו המטרה האולטימטיבית. צילום: kuhto milla (צילום: milla kuhto)
  לבנות מעריצים נלהבים זו המטרה האולטימטיבית. צילום: kuhto milla

   

  כל אחד יכול להיות עשיר ומאושר?

  "חד משמעית! גיליתי שאושר זו תוצאה של שתי מיומנויות. מדע ההישגיות ואומנות ההגשמה. הישגיות אולי תהפוך אתכם להיות עשירים אבל לא תגרום לכם להיות מאושרים. אני מכיר עשרות של מיליארדרים, רק אחד או שניים מהם באמת מאושרים. כדי להיות מאושרים אתם צריכים להגשים את עצמכם. הצלחה ללא הגשמה היא מרשם לכישלון. אנחנו מתוכנתים לצמוח ולתת, מתוך זה מגיעה ההגשמה האמיתית".


   ( )

  איך אתה מתייחס לכישלונות ואכזבות בחייך?

  "עבורי הכל למידה. אתה חייב לתת משמעות לאכזבות שלך ולהשתמש בהן כדלק. כשאתה משנה את הציפיות הערכיות של המסע שלך הכל משתנה".

    

  מה החלום שלך?

  "בנקודה הזו בחיי יש לי את הזכות לא לעבוד יום אחד בחיי אבל אני עושה זאת בגלל שזו השליחות שלי. אני מביא אושר ואני אוהב להתחבר עם אנשים מכל פינה בעולם. במקביל לעשרות אלפי האנשים שמגיעים לאירועים שלי, התשוקה שלי עכשיו היא פרויקטים שיוצרים שינוי. הצבתי לעצמי אתגר לפני כמה שנים לספק מיליארד ארוחות במסגרת פרויקט 'מאכילים את אמריקה' ובימים אלו עברנו את רף 500 מיליון הארוחות. מדהים לראות את ההשפעה ואני באמת מרגיש מבורך".

   

   

   ( )
  טוני רובינס ירצה בישראל ביום שישי, 4 באקטובר בהיכל מנורה, ת"א

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים