שתף קטע נבחר

"הדבורה עזרה לי להיפטר מהכאב". כך נראה טיפול בעקיצות דבורים

טיפול באפיתרפיה - באמצעות עקיצות דבורים, הולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות. יצאנו לפגוש מטפלים ומטופלים שמשוכנעים כי מדובר בשיטה הכי בריאה שיש. אל תנסו את זה לבד בבית

  

 

שעת בוקר בקיבוץ רמת השופט, יובל טייב, המטפל ומרפא הוותיק באמצעות עקיצות דבורים, ניגש אל הכוורת הביתית הקטנה שבכניסה לבית. ללא בגדי המיגון הלבנים וללא כובע הרשת המסורתי הוא אוסף עם יד חשופה וללא כפפות - עשר דבורים ומכניס אותן לתוך צנצנת זכוכית נקייה וצועד אל הקליניקה.

 

המטופל הראשון של הבוקר הוא שי עייש, הסובל מדלקת פרקים. טייב מבצע תשאול רפואי קצר ועייש מדווח על שיפור מדהים במצבו הבריאותי מאז הטיפול הקודם בעקיצות דבורים.

 

"היה לי שבוע נדיר, בלי כאב בשום פרק, הדלקת פשוט נעלמה. חמש שנים של כאבים נוראיים וטיפולים קונבנציונליים שלא מועילים ופתאום הדבורה עוזרת לי", טייב משחרר את הדבורים מתוך הצנצנת והן מתעופפות ומזמזמות בחדר. לאחר שאחת מהן מתיישבת על אדן החלון, הוא תופס אותה בעדינות עם האצבעות, בזהירות מירבית הוא לוחץ לה על הבטן והעוקץ המשונן שלה יוצא החוצה כמו מחט קטנה.

 

עייש מחכה לכאב המתוק בקוצר רוח מופגן, "אני מוכן לעקיצות", הוא מזרז בהתלהבות את המטפל וטייב הנינוח, מבקש מהמטופל לנשום עמוק דרך הפה, לדקלם את תפילת התודה הטכסית "קבל את רפואת הדבורים", ומחדיר את עוקץ החרק המעופף בעדינות לתוך המרפק של עייש. תוך חצי שנייה, רצף המחמאות לדבורים ולאיכות הרפואית של הארס שלהם - נפסק ועייש מתחיל לנשום בכבדות, מתמוגג בהנאה מהכאב והזרמים שנוצרו מהחדרת ארס הדבורים אל גופו.

 

"איזה כיף העקיצות, ברגע שאתה יודע שזה מרפא אותך - זה כיף. זה כמו סטלה מגניבה כזאת, בריאה. בלי הדבורים הייתי ממש מפורק עם כאבים נוראיים ובעיות בתפקוד. לרפואה המערבית לא היה פתרון בשבילי ועכשיו לאחר הטיפול אני הולך לגלוש. תודה לכן דבורים".

 

קיראו עוד

סובלים ממחלה כרונית? נסו עקיצת דבורים

הטיפ היומי: כיצד מועילה עקיצת הדבורה לבריאות?

 

  (צילום: אסף קמר)
עוקצת וחוזרת לכוורת. טיפול בדבורים(צילום: אסף קמר)

 

"הארס של הדבורה טוב לאנשים"

טייב תופס עם האצבעות עוד דבורה מזמזמת שעפה לידו, מכין אותה לעקיצה נוספת ומספר לנו כי הוא למד את סודות האפיתרפיה, טיפול רפואי באמצעות אכילת מוצרי הכוורת השונים וטיפול בעקיצות דבורים, לאחר שסבל לאורך שנים מבעיות רפואיות שונות והטיפול בעקיצות דבורים מאד עזר לו.

 

"בגלל שהיא צמחונית וניזונה רק מפרחים, הארס המיוחד של הדבורה הוא טוב ובריא לבני האדם. עכביש למשל טורף חרקים ולכן הארס שלו לא מתאים לטיפול. הארס של הדבורה הוא אנטי דלקתי ואנטי אוקסידנטי והוא ריפא אותי ועוד המון אנשים שעבדתי איתם".

 

באופן מפתיע ובניגוד להיגיון, הדבורה שעקצה את עייש עדיין מזמזמת וטייב פותח את החלון של הקליניקה ומשחרר אותה. "חשוב לציין שהדבורה לא מתה אחרי העקיצה. אם היא הייתה במצב של התגוננות ועוקצת אדם בכל הכוח, אז העוקץ המשונן שלה היה נתקע בבשר ובמאבק לשחרר אותו - היא הייתה מוצאת את מותה, כאן כשאני משתמש בעוקץ שלה בזהירות ובצורה מבוקרת, העוקץ נשאר תקוע בבשר והיא יכולה לחזור הביתה לכוורת".

 

 

  (צילום: אסף קמר )
יובל טייב והדבורים. "העקיצות בריאות"(צילום: אסף קמר )

 

"מפחד מניתוחים יותר מאשר עקיצת הדבורה"

הקליניקה של אורית קיידר לטיפול באפיתרפיה ועקיצות דבורים ממוקם באחד הרחובות הכפריים של המועצה המקומית פרדס חנה. סלע יופה, איש הייטק הסובל מדלקת פרקים בתעלה הקרפלית של כף ידו השמאלית, נכנס בהתלהבות וציפייה רבה לקליניקה ומבקש לקבל עקיצות במהירות האפשרית.

 

"אני הולך לקבל עקיצת הרד קור על כף היד. זה מקום מאד רגיש לעקיצות, המקום הכי כואב. אתה לומד לנשום את הכאב - זה נורא כואב. אתה מרגיש כאילו נסגרה עליך דלת של מכונית, אבל אני מקבל את הכאב הזה באהבה ובשמחה".

 

למרות התיאורים המפחידים והדרמטיים שהוא מספק על השפעת הארס והכאבים הנוראיים שהוא עומד לעבור כתוצאה מהטיפול בעקיצות דבורים, יופה ממש מחכה לעקיצות כאילו מדובר בממתק אהוב.

 

"אני בא לטיפול בעקיצות דבורים בעיקר בגלל שאני סובל מ"תסמונת התעלה הקרפלית", שגורמת לי לכאבים רבים ומגבלה ביד שמאל. דלקת הפרקים המסוימת הזאת נגרמה לי כנראה בגלל עבודת הקלדה רבה מול המחשב. הרפואה הקונבנציונלית לא נותנת לי פתרון והדבורים מצילות אותי. כנראה שאני מפחד יותר מניתוחים מאשר מעקיצות דבורים".

 

קיידר מעסה בקצרה את כף ידו של המטופל ובאמצעות מלקחיים ארוכות העשויות מתכת, קיידר מוציאה בזהירות מקופסת עץ קטנה וייעודית דבורה מזמזמת, מקרבת את החרק המעופף אל כף ידו של המטופל ויופה מקבל עקיצה הגונה באחד המקומות הכי כואבים שיש בגוף האדם.

 

פתאום חוזר השקט אל הקליניקה של קיידר, יופה המטופל שעוקץ הדבורה המשונן תקוע בכף ידו, מפסיק לדבר ולתאר את הכאבים שהוא עומד לעבור, הפאזה משתנה והוא מתרכז בהווה ובהשפעת הארס והכאבים על גופו. קיידר מעסה את האזור בניסיון להפחית מעט את הכאב ובאופן פרדוקסאלי וחסר כל היגיון, יופה המתנשף והסובל מבקש מיד - עוד עקיצה.

 

קיידר, המטפלת באמצעות עקיצות דבורים במגוון רחב של מחלות ראומטיות ודלקות פרקים, משחררת את הדבורה המזמזמת דרך החלון בחזרה לכוורת ומספרת לנו כי הגיעה אל עולם האפיתרפיה המסתורי בזכות ארס הדבורים, שעזר לה מאד באופן אישי.

 

"מעבר לזה שהדבורים ריפאו גם אותי, כי גם אני הייתי חולה בדלקת מפרקים, אני חושבת שזה הייצור היחיד בעולם שלמען הקיום שלו - לא פוגע באף אחד, אפילו לא בעשב. בארס של הדבורים יש מרכיבים שמאד דומים לארס של הנחשים, אבל המינון הוא מאד קטן ולכן הוא רק מגרה את המערכות בגוף האדם, מעודד אותן לפעול ולא גורם לנזק אלא להפך – ארס הדבורה מיטיב עם הגוף".

 

המטופל ממשיך להתנשף מכאבים וקיידר בוחרת נקודה נוספת לעקיצה, בהשפעת נקודות הדיקור והמרידיאנים של הרפואה הסינית. במהירות הבזק יופה מקבל עקיצה נוספת בכף היד והדבורה המזמזת, שסיימה את מלאכתה, משוחררת דרך החלון - בחזרה לכוורת.

 

  (צילום: אסף קמר)
ארס הדבורה מיטיב עם הגוף". אורית קיידר בקליניקה(צילום: אסף קמר)

 

היפוקרטס כבר טיפל באמצעות דבורים

לריפוי באמצעות ארס דבורים יש היסטוריה ארוכה כימי האנושות, כבר לפני אלפי שנים היפוקרטס, הרופא היווני הקדמון ואבי הרפואה המודרנית, טען כי "ארס הדבורים הוא רפואה מסתורית".

 

בשנת 1850 הפרסום המדעי הראשון של העת המודרנית בנושא הטיפול במחלת השיגרון באמצעות עקיצות דבורים נכתב בצרפת. כיום מדענים ורופאים בכל העולם חוקרים את ההשפעות הבריאותיות של ה-B.V.T(BEE VENOM THERAPY ).

 

הטיפול באמצעות עקיצות דבורים רווח ברפואה העממית ובשנים האחרונות האפיתרפיה החלה להתבסס בישראל כטיפול אלטרנטיבי מועדף לסובלים מדלקות פרקים שונות ומחלות הקשורות בכשל החיסוני.

 

לכבוד ראש השנה, חג הדבש ולציון 70 שנה להוצאת הספר עברי "גידול דבורים" של אברהם בן נריה ז"ל, נערך בנס ציונה כנס אפיתרפיה חגיגי ביוזמת מועצת הדבש בישראל. מארגני הכנס אמרו כי "ארס הדבורה מכיל מרכיבים אנטי דלקתיים חזקים הפעילים בדיכוי דלקות בכל מערכות הגוף. בתגובה לארס, גוף האדם מגורה דרך מערכת העצבים. גירוי זה מועבר להיפותלמוס - איבר מוחי המשמש כמרכז מערכת העצבים האוטונומית והמערכת האנדוקרינית".

 

ממשרד הבריאות נמסר: "אפיתרפיה אינו מקצוע רפואי או פרארפואי המוכר על ידי משרד הבריאות. טיפול זה אף עלול להיות מסוכן למטופל בעל רגישות יתר, במקרים קיצוניים עד כדי סכנת חיים. משרד הבריאות מזהיר מפני טיפולים מעין אלה שאינם מוכרים על-ידו והעלולים לפגוע בבריאות הציבור".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אסף קמר
טיפול באמצעות עקיצות
צילום: אסף קמר
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים