שתף קטע נבחר

תם היום הראשון לשימוע של נתניהו, מחר יימשכו הטיעונים בתיק 4000

הדיון בנוגע לתיק 4000 החל ב-10:00 במשרד המשפטים - והסתיים מעט אחרי 21:00. מטעמו של ראש הממשלה נמסר כי פרקליטיו "המשיכו להעלות שורה ארוכה של טיעונים וראיות, חלקן חדשות". עורכי הדין אחרי השימוע: "מאמינים שהתיקים ייסגרו"

 

 

 

 

כ-11 שעות נמשך השימוע של צוות ההגנה של ראש הממשלה בנימין נתניהו במשרד המשפטים בירושלים בנוגע לתיק 4000 (בזק-וואלה). הדיון החל ב-10:00 והסתיים מעט אחרי 21:00. 

 

לאחר השימוע ענו שני חברי צוות ההגנה של ראש הממשלה, עורכי הדין יוסי אשכנזי ועמית חדד, לשאלות העיתונאים. עו"ד אשכנזי: "טענו היום ארוכות בפרשה 4000. קיבלנו קשב מאוד משמעותי מהיועץ המשפטי לממשלה, הקשיבו בסבלנות לטענות שלנו. הצגנו טענות מאוד מפורטות, מאוד ארוכות, נתמכות בהרבה מאוד ראיות שסותרות את הטענות שעולות כלפי ראש הממשלה. לא סיימנו, אולי בקושי בחצי. אנחנו ממשיכים מחר מהבוקר עד הערב".

 

לדבריו, חלק מהדברים שהציג היו חדשים ליועמ"ש: "הוא לא הכיר אותם, זאת התחושה האישית שלי".

 

עו"ד חדד: אנחנו מציגים תזה שהיא סדורה שלפיה מה שכתוב בכתב החשדות הוא פשוט לא נכון. אנחנו מפתיעים גם בחומר חדש וגם בזה שאנחנו מציגים באור הנכון חומרים קיימים. אנחנו מאמינים שבסופו של יום לא יישאר מכתב החשדות הזה שום דבר".

 

 

אביחי מנדלבליט  (צילום: AP, AFP)
היועמ"ש אביחי מנדלבליט וראש הממשלה בנימין נתניהו(צילום: AP, AFP)

 

 

 

הבוקר, כאמור, החל במשרד המשפטים בירושלים היום הראשון מתוך ארבעה שבהם יתנהל השימוע בשלושת תיקיו של נתניהו. היומיים הראשונים יעסקו בתיק 4000 - פרשת "בזק-וואלה". את עיקרי הטיעונים מטעם ראש הממשלה בתיק זה צפוי להציג עורך הדין יוסי אשכנזי. במרכז תיק 4000 ניצב החשד שנתניהו קיבל החלטות רגולטוריות בשווי מאות מיליוני שקלים לטובת קבוצת בזק - ובתמורה לכך שאול אלוביץ', שהיה בעל השליטה בבזק ובאתר החדשות וואלה, דאג לסיקור אוהד ומוטה לטובת נתניהו ובני משפחתו.

 

בארבעת הימים הללו יטענו סנגוריו של ראש הממשלה יטענו מול צוות של אנשי הייעוץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה. מטרתם היא למנוע הגשת כתב אישום נגד נתניהו, או לפחות לשנות כמה מסעיפי האישום.

 

נתניהו מיוצג בשימוע על ידי עשרה פרקליטים, ואת התביעה הכללית מייצג צוות של כ-20 מבכירי הייעוץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה, בראשות היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, פרקליט המדינה שי ניצן והמשנה לפרקליט המדינה ליאת בן ארי, אשר ליוותה את חקירות ראש הממשלה מתחילתן.

 

עו"ד רם כספי, שמייעץ לצוות ההגנה, לא הסכים להשיב לשאלה אם השימוע יוביל לסגירת התיקים הפליליים נגד נתניהו - אך אמר כי נושא החנינה או הסדרי הטיעון לא עלה לדיון גם בשיחות הפנימיות. הוא הוסיף כי: "יש לי אמון מוחלט ובלתי מסויג לא רק במערכת המשפט בישראל, אלא גם באלה העומדים בראשה, ובראשם פרקליט המדינה ניצן וגברת ליאת בן ארי, המשנה לפרקליט המדינה ופרקליטת מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה".

 

אורי קורב, לשעבר פרקליט מחוז ירושלים והתובע במשפט אולמרט, אמר באולפן ynet כי "היו שימועים בעבר, כמו של ליברמן לדוגמא, שהפכו את הקערה על פיה. השימוע יכול לבטל את כל האישומים או את חלקם, או להקל את סעיפי העבירות", אמר קורב. "כמי שישב במאות שימועים מהצד השני, ולא מעט שימועים בשנים האחרונות כסנגור, ודאי שהוא יכול לשנות".

 

קורב הוסיף כי "לשימוע יש גם עניינים טקטיים ואסטרטגים. אני מניח שבשימוע מהסוג הזה חלק מהעניין יהיה גם להראות לתביעה מהן השלמות החקירה שכדאי וצריך לעשות, ובאופן ספציפי אני מניח שההגנה תדרוש לערוך עימות בין נתניהו לבין עדים מרכזיים - ובראש בראשונה עדי המדינה. אני לא בטוח שקיבלנו תשובה מספיק משכנעת מצד הפרקליטות לסירוב הזה".


פורסם לראשונה 02/10/2019 19:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי, אמיל סלמן
נתניהו ומנדלבליט
צילום: עמית שאבי, אמיל סלמן
מומלצים