שתף קטע נבחר

השר אמסלם: "מנדלבליט התערב בבחירות"

בשעה שפרקליטי רה"מ מציגים טיעונים בשימוע, שר התקשורת תקף בחריפות את ראשי מערכת המשפט. אמסלם אמר באולפן ynet כי "מנדלבליט התערב בבחירות והכריע אותן", השימוע "לא לגיטימי" ושי ניצן "הזוי". וגם: "ממשלת אחדות היא שיתוק, לא תביא תועלת"

 

 

"מנדלבליט התערב בבחירות באופן בוטה, הוא הכריע אותן": בשעה שפרקליטי נתניהו מנסים לשכנע את היועמ"ש ופרקליט המדינה לסגור את תיקי רה"מ במסגרת יומו השני של השימוע, שר התקשורת דודי אמסלם תקף בחריפות היום (ה') את ראשי המערכת המשפטית.

 

 

דודי דוד אמסלם ב אולפן ynet (צילום: אבי מועלם)
"השימוע לא לגיטימי; שי ניצן הזוי". אמסלם(צילום: אבי מועלם)

בין היתר, הוא האשים את מנדלבליט בהתערבות בבחירות, כינה את פרקליט המדינה שי ניצן "הזוי", וטען בהתייחס לרצון של נתניהו לשדר את השימוע בשידור חי כי "בכל הוועדות יושבים אנשי שמאל מובהקים". צפו בריאיון.

 

היום השני לשימוע בתיקי נתניהו: "יש ראיות חדשות ומפתיעות"

נתניהו וליברמן נפגשו. הליכוד: "לא הושגה פריצת דרך"

 

-אתה סומך על היועמ"ש שהשימוע מתקיים בידיים נקיות?

"מנדלבליט התערב במערכת הבחירות הזו באופן פעיל ומעשי, הוא קבע את השימוע לרוה"מ, כינס את האדמו"רים. המעשים שלו עד היום תמוהים בעיניי. הוא התערב באופן בוטה בליבת הבחירות, הכריע אותה. השימוע לא לגיטימי ומה שהוא עשה בפרסום החומרים לפני הבחירות - גם לא לגיטימי".

 

-זה שרוה"מ רצה לשדר את השימוע בשידור חי - לגיטימי?

"בוודאי, המקום היחיד כמעט שחשוך במחשכים זה שם. כל הוועדות בכנסת מצולמות, כל מה שאומר רוה"מ ופוליטיקאי מצולם. איפה? רק שם לא".

 

 

בנימין נתניהו ו אביחי מנדלבליט (צילום: AP )
"היועמ"ש הכריע את הבחירות". מנדלבליט ונתניהו(צילום: AP )

-כולם נגדכם? היועמ"ש? המפכ"ל? ועדת הבחירות? כולם רוצים להפיל את הליכוד?

"ברוב המערכות האלה יושבים אנשי שמאל מובהקים. הם שולטים במדינה באמצעות הפקידות ורוצים לשמור על ההגמוניה", אמר השר, "התיקים נגד נתניהו הזויים, אף מדינה לא הייתה מעזה. שי ניצן אמר בעצמו שמדובר בתקדים משפטי שידיעה באתר היא שוחד. אתה מפיל ראש ממשלה על תקדים משפטי - אתה הזוי?".

 

-אתה סירבת לחתום על עסקת בזק החדשה?

"לא סירבתי, היא לא באה בפניי. על מה מאשימים את ראש הממשלה? אמרתם שהוא נתן הטבה לאלוביץ', גם היועמ"ש אומר את זה, בסך של 1.8 מיליארד שקל ועל חשבון הציבור. איך אמר אברומביץ': על חשבון כל אחד ואחד במדינת ישראל. דבר ראשון, זה שקר, זה לא על חשבון שום ציבור, דבר שני, איך הוא נתן את זה? בעצם חתימתו. אז אם אני אמור לחתום על בזק אני מבין שאני אמור לתת להם הטבה של 6.5 מיליארד שקל. זה מעלה תהיות, ועד שלא אקבל תשובות שיספקו אותי אני לא אחתום".

 

-ואם היועמ"ש אומר, אתה תחתום?

"יש לי מחלקה משפטית והיא אמורה להביא לי את המסמך. אני אשאל אותם את השאלות והם יבררו וישיבו. אני לא אחתום אם אני אחשוב שאני נותן הטבה למאן דהוא".

 

"ממשלת אחדות היא ממשלת שיתוק"

שר התקשורת ציין כי לדעתו ממשלת אחדות אינה הנכונה למדינה - "זו ממשלת שיתוק", אמר. כשנשאל אם נתניהו כבר החליט לצאת לבחירות שלישיות, השיב: "הליכוד קיבל את מתווה הנשיא, ומי שקיבל את המנדט להרכבת הממשלה כרגע הוא נתניהו. הוא הזמין את גנץ, אבל גנץ התחיל לקשקש בקומקום, לפיד הטיל עליו וטו ואפילו לא הגיע לפגישות. אני חושב שהם לא באמת רוצים להקים ממשלת אחדות. אין להם עניין, בעיקר ללפיד - שלדעתי הוא המוקש. לפיד מבין שאם יש רוטציה הוא מחוץ למשחק".

 

-האם על חשבון הנאמנות לבלוק ולגוש אתם תגררו את המדינה למערכת בחירות שלישית?

"אנחנו רוצים שלום בית, אתה מאשים אותנו בזה שאנחנו רוצים שכולם יהיו בתוך הממשלה? אני מצפה שתשאל את גנץ ולפיד למה הם לא רוצים את כולם בפנים". אמסלם הוסיף כי מפלגתו "לא מתכוונת להוציא מחוץ לתחום מאות אלפים מתושבי מדינת ישראל כאילו שהם לא קיימים, רק כי לפיד רוצה כך או ליברמן או מרצ רוצים אחרת", והביע את התנגדותו מכך ש"מחרימים יהודים רק כי הם שומרי תורה ומצוות".

 

בעניין זה תקף אמסלם: "השמאל נלחם בכל מורשת ישראל ורוצה להכחיד כמעט כל סממן יהודי במרחב הציבורי המדינה - הם כל הזמן מלבים את שנאת החינם הפנימית". עוד אמר השר כי אין כל סיכוי שב-21 הימים האחרונים להרכבת הממשלה נראה מועמד אחר מטעם הליכוד. "אם נגיע למערכת בחירות שלישית - לפיד, גנץ וליברמן הביאו אותנו לשם. פשוט מאוד", איים.

 

בנוסף, בדומה לאמירות דומות מכיוון פוליטיקאים מגוש הימין המעורים בפרטים, גם אמסלם ציין כי נתניהו "הסכים למתווה הנבצרות באופן כללי", אך הדגיש כי לדעתו מדובר במהלך לא הגיוני שהוא "לא היה מקבל בשום פנים באופן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
אמסלם באולפן ynet
צילום: אבי מועלם
מומלצים