שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  היום השני לשימוע בתיקי נתניהו: "יש ראיות חדשות ומפתיעות"

  אחרי דיון ארוך שנמשך 11 שעות, התייצב צוות ההגנה של ראש הממשלה ליום השני מתוך ארבעה של השימוע בתיקי נתניהו. אחד מפרקליטיו אמר בכניסה למשרד המשפטים: "התיקים הללו חייבים להיסגר, והם ייסגרו"

   

   

  פרקליטי נתניהו ביום השני לשימוע    (צילום : חגי דקל)

  פרקליטי נתניהו ביום השני לשימוע    (צילום : חגי דקל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   
  היום השני של השימוע בתיקיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נפתח הבוקר (יום ה') במשרד המשפטים בירושלים. כמו אתמול, גם היום יעסוק הדיון בפרשת "בזק-וואלה" (תיק 4000).
   
  עו"ד יוסי אשכנזי, אחד מפרקליטיו של נתניהו, אמר לפני הפגישה כי "אנחנו ממשיכים היום את הטיעונים בתיק 4000. יש קשב רב בלשכת היועץ, בדיוק כמו שצריך להיות בשימוע. אני מאמין שנצטרך את כל היום הזה כדי לסיים את הטיעונים שלנו בתיק 4000 ונמשיך בשבוע הבא לתיקים הבאים".
   
  עו"ד עמית חדד, שנמנה אף הוא על צוות ההגנה של נתניהו, אמר: "אתמול הצגנו את מחצית הטענות שלנו בתיק 4000. אני חושב שהטענות נשמעו, הן טענות נכונות וטובות, הן מפתיעות, יש ראיות חדשות, יש הסבר אחר לכל מה שנטען בכתב החשדות, היום אנחנו נמשיך בתקווה שנצליח לשכנע, אנחנו בטוחים שבסופו של יום, כשנסיים את ארבעת הימים הללו, התיקים הללו חייבים להיסגר והם ייסגרו".

  אביחי מנדלבליט (צילום: מארק ישראל סלם)
  ראש הממשלה נתניהו והיועמ"ש מנדלבליט(צילום: מארק ישראל סלם)

  מטרת עורכי דינו של נתניהו היא למנוע הגשת כתב אישום נגדו, או לפחות לשנות כמה מסעיפי האישום. במרכז התיק ניצב החשד שנתניהו קיבל החלטות רגולטוריות בשווי מאות מיליוני שקלים לטובת קבוצת בזק - ובתמורה לכך שאול אלוביץ', שהיה בעל השליטה בבזק ובאתר החדשות "וואלה", דאג לסיקור אוהד ומוטה לטובת נתניהו ובני משפחתו.

   
  לאחר הדיון אתמול, שנמשך כ-11 שעות, אמר עו"ד אשכנזי, ממשרד הרצוג פוקס נאמן, ומפרקליטיו של נתניהו, כי "קיבלנו קשב מאוד משמעותי מהיועץ המשפטי לממשלה, הקשיבו בסבלנות לטענות שלנו".

   

  נתניהו מיוצג בשימוע על ידי עשרה פרקליטים, ואת התביעה הכללית מייצג צוות של כ-20 מבכירי הייעוץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה, בראשות היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, פרקליט המדינה שי ניצן והמשנה לפרקליט המדינה ליאת בן ארי, אשר ליוותה את חקירות ראש הממשלה מתחילתן.

   

  עו
  כספי, אשכנזי וחדד. עורכי הדין של נתניהו(צילום: אוהד צויגנברג)

  אשכנזי הוסיף כי "הצגנו טענות מאוד מפורטות, מאוד ארוכות, נתמכות בהרבה מאוד ראיות שסותרות את הטענות שעולות כלפי ראש הממשלה. לא סיימנו, אולי בקושי בחצי". לדבריו, חלק מהדברים שהציג היו חדשים ליועמ"ש אביחי מנדלבליט: "הוא לא הכיר אותם, זאת התחושה האישית שלי".

   

  עם זאת, גורמים בפרקליטות אמרו שלא הופתעו מהטיעונים שהושמעו. לדבריהם, הדברים והראיות היו ידועים להם.

   

  עורך הדין הוותיק רם כספי, שמייעץ לצוות ההגנה, לא הסכים להשיב לשאלה אם השימוע יוביל לסגירת התיקים הפליליים נגד נתניהו, אך אמר כי נושא החנינה או הסדרי הטיעון לא עלה לדיון גם בשיחות הפנימיות. הוא הוסיף כי יש לו "אמון מוחלט ובלתי מסויג לא רק במערכת המשפט בישראל, אלא גם באלה העומדים בראשה, ובראשם פרקליט המדינה ניצן וגברת ליאת בן ארי, המשנה לפרקליט המדינה ופרקליטת מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה".

   

  מחוץ למשרד המשפטים, אתמול    (צילום: משי בן עמי, משה מזרחי)

  מחוץ למשרד המשפטים, אתמול    (צילום: משי בן עמי, משה מזרחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  עו"ד עמית חדד אמר בתום הדיון כי "אנחנו מציגים תזה שהיא סדורה שלפיה מה שכתוב בכתב החשדות הוא פשוט לא נכון. אנחנו מפתיעים גם בחומר חדש וגם בזה שאנחנו מציגים באור הנכון חומרים קיימים. אנחנו מאמינים שבסופו של יום לא יישאר מכתב החשדות הזה שום דבר". 

   

  אורי קורב, לשעבר פרקליט מחוז ירושלים והתובע במשפט אולמרט, אמר אתמול באולפן ynet כי "היו שימועים בעבר, כמו של ליברמן לדוגמא, שהפכו את הקערה על פיה. השימוע יכול לבטל את כל האישומים או את חלקם, או להקל את סעיפי העבירות", אמר קורב. "כמי שישב במאות שימועים מהצד השני, ולא מעט שימועים בשנים האחרונות כסנגור, ודאי שהוא יכול לשנות".

   

  קורב הוסיף כי "לשימוע יש גם עניינים טקטיים ואסטרטגים. אני מניח שבשימוע מהסוג הזה חלק מהעניין יהיה גם להראות לתביעה מהן השלמות החקירה שכדאי וצריך לעשות, ובאופן ספציפי אני מניח שההגנה תדרוש לערוך עימות בין נתניהו לבין עדים מרכזיים - ובראש בראשונה עדי המדינה. אני לא בטוח שקיבלנו תשובה מספיק משכנעת מצד הפרקליטות לסירוב הזה".

   

  היומיים הבאים של השימוע ייערכו בתחילת השבוע הבא, בימים ראשון ושני. שני הדיונים הללו יעסקו בתיק 2000 (שיחות ביבי-נוני) ובתיק 1000 (פרשת המתנות).


  פורסם לראשונה 03/10/2019 07:51

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים