שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ח"כ הנדל: "מסכימים למתווה הנשיא כבסיס למו"מ"

  חבר כחול לבן אמר בריאיון לאולפן ynet כי מפלגתו מוכנה למתווה שהציע הנשיא ריבלין: "קודם כל אומרים כן". הוא הכחיש כי יאיר לפיד מכשיל את ממשלת האחדות בטענה שמדובר בקמפיין של הליכוד, והתעקש: "אנחנו לא מחרימים את המו"מ"

   

  ח"כ יועז הנדל באולפן ynet

  ח"כ יועז הנדל באולפן ynet

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ח"כ יועז הנדל (כחול לבן) התייחס היום (ה') באולפן ynet למתווה הפשרה שהציע הנשיא ריבלין - הקמת ממשלה שוויונית ותיקון חוק הנבצרות - ואמר: "הכול מקובל עלינו, כל דבר יכול לשמש בסיס לדיון. קודם כל אומרים כן".

   

  הנדל הכחיש כי מפלגתו מחרימה את המו"מ הקואליציוני אף שביטלה את הפגישות עם נציגי הליכוד, והתעקש: "הטענה שלפיד מתנגד לאחדות בניגוד לרצונו של גנץ - היא חלק מקמפיין". צפו בריאיון.

   

  יועז הנדל ב אולפן ynet (צילום: אבי מועלם)
  ח"כ הנדל באולפן ynet(צילום: אבי מועלם)

   

  ריבלין מטיל את הרכבת הממשלה על נתניהו - ומציע פשרה    (צילום: גיל יוחנן )

  ריבלין מטיל את הרכבת הממשלה על נתניהו - ומציע פשרה    (צילום: גיל יוחנן )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  -האם בני גנץ פועל בניגוד לדעתו כי מכריחים אותו לא ללכת להסכם של ממשלת אחדות?

  "הלוואי עליי כזה קמפיין כמו שהליכוד עושה על יאיר לפיד, זה רק המשך של הסבב הקודם נגד לפיד וגנץ. האחרון שאני זוכר שעשו עליו כזה קמפיין הוא נפתלי בנט, וזה עבד".

   

  -למה אתם בורחים ממו"מ, למה אתם מחרימים ראש ממשלה מכהן?

  "היה דיון ערב החג, ולדיון הבא צריך להגיע בידיים נקיות, לא עם הודעות לתקשורת רגע לפני שהמו"מ מתחיל", הסביר הנדל. "אמרנו שאנחנו לא רוצים להגיע עם קבוצה של מפלגות, אלא עם השתיים הגדולות. ישראל ביתנו בהחלט יכולה להיות שותפה ולנסות לייצר ממשלת אחדות, ואז מפלגות אחרות שמכירות בישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית יכולות להצטרף".

   

  הח"כ הוסיף כי "נעשות פניות לחברי הליכוד כל הזמן" והתעקש שאין הבדלים אידיאולוגיים בין הצדדים: "ההבדלים נוגעים לאופן שבו הם מתייחסים למוסדות המדינה, למרחב הציבורי, למערכת המשפט והחוק, איך נוהגים עם ראש ממשלה תחת כתב אישום. לגבי הנושא האחרון - אני שמח שגם בליכוד קיבלו את זה, כי התפיסה של נתניהו בנוגע לנבצרות היא כבר הבנה של מה שלא נאמר שם עד עכשיו - ראש ממשלה עם כתב אישום לא יכול לכהן".

   

  -למה לא הסכמתם למתווה של הנשיא?

  "לא אמרנו שאנחנו לא מסכימים למתווה של הנשיא, כל דבר יכול לשמש בסיס לדיון. אלא שנתניהו מגיע למו"מ הזה עם רצון שאנחנו מזהים אותו כרצון להגיע לעוד מערכת בחירות, כנראה שהוא הבין שאין לו מה להפסיד. זו התחושה שלנו".

   

  -כלומר המתווה כבסיס למו"מ כן מקובל עליכם?

  "הכול מקובל עלינו, קודם כל אומרים 'כן', אנחנו רוצים לייצר ממשלת אחדות. זו המשימה שלנו וזו הנאמנות למדינה - אנחנו נאמנים רק למדינת ישראל. לא לאדם כזה או אחר, לא לפוליטיקאי כזה או אחר. אנחנו לא רוצים ללכת לבחירות, אנחנו רוצים לנהל מו"מ ולעסוק בענייני מהות".

   

  -מה זה ענייני מהות? רוטציה?

  "לא נכתב בתורה שנתניהו צריך להיות ראשון ולבוא עם עוד מפלגות. עוד לפני זה - בואו נדבר על דת ומדינה, על ביטחון, על רצועת עזה". 

   

  -ייתכן שבעוד 3 ימים גנץ יקבל את המנדט, איך תפצחו את זה?

  "אני חושב שכשבני גנץ יקבל את המנדט התהליך יהיה קצת יותר פשוט בגלל מסלולים אחרים שמתרחשים בזמן הזה בליכוד. נתניהו עסוק בענייניו האישיים, ואני מאחל לו הצלחה רבה, אבל אין ספק שזה משפיע גם על מה שקורה במערכת הפוליטית".

   

  בסיום התייחס הנדל לטענות נגד גוש השמאל. "שמעתי מישהו שאומר שאנחנו שונאים יהדות. אני מאוד אוהב אנשים שלוקחים על עצמם את המונופול בקשר בינם לבין אלוהים, ויודעים בדיוק מה אלוהים רוצה", אמר, "כנראה שאני יהודי לא פחות טוב ולא יותר טוב מאחרים, ואני מבקש שאף אחד לא ייקח על עצמו את הייצוג של אלוהים על פני הארץ. בסך הכול רוצים לייצר שיח על המרחב הציבורי בנושאי דת ומדינה - מה שהליכוד לא היה מסוגל עד היום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים