שתף קטע נבחר

יו"ר הפרלמנט המצרי רוצה ללמוד מהיטלר

עלי עבד אל-עאל ניסה להגן על הפרויקטים של סיסי, ולקח דוגמה מהצורר הנאצי: "עשה טעויות, אבל בנה תשתיות חזקות"

יושב ראש הפרלמנט המצרי עורר היום (ה') סערה כשבניסיון להגן על הנשיא עבד אל-פתאח א-סיסי דיבר בשבחו של מנהיג גרמניה הנאצית אדולף היטלר.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

יו
יו"ר הפרלמנט המצרי. "אין סיכוי שאתמוך בהיטלר"

כשביקש להגן על מיזמי הפיתוח שמוביל סיסי במצרים אמר היו"ר, עלי עבד אל-עאל: "היטלר עשה את הטעויות שלו, אבל מה שאִפשר לו להתפשט מזרחה ומערבה היה העובדה שהוא יצר תשתיות חזקות". אל-עאל שיבח את התשתיות שבנתה גרמניה ואמר כי הן מודל לעולם כולו: "בניית מדינות בתקופות-מעבר מצריכה צעדים קשים, משום שאלה הזמנים שבהם נבנים מוסדות ומונחות תשתיות".

 

אחר כך דחה יו"ר הפרלמנט את הביקורת עליו והדגיש כי דבריו הוצאו מהקשרם. "לא שיבחתי את היטלר, שביצע פשעים נגד האנושות, אין סיכוי שאביע תמיכה בו", אמר. "אמרתי שהתשתית שגרמניה בנתה היא תשתית חזקה שהיוותה בסיס למה שגרמניה היום. דבריי הוצאו מהקשרם על-ידי יריבים פוליטיים".

 

מאז עלה לשלטון בהפיכה צבאית ב-2014 מנהיג נשיא מצרים סיסי רפורמות ופרויקטים שדרשו צעדי צנע חריפים, ואלה פגעו קשות באיכות חייהם של המצרים.

נשיא מצרים א סיסי ראיון ל-60 דקות שיתוף פעולה עם ישראל ב סיני (צילום: gettyimages)
נשיא מצרים סיסי. צלח את ההפגנות(צילום: gettyimages)

לפני שבועיים נרשם במצרים גל נדיר של הפגנות נגד סיסי, ואלפים קראו להפיל את שלטונו. ההפגנות זכו לסיקור נרחב בעולם הערבי ובמערב, אבל היקפן היה רחוק מאוד מהיקף ההפגנות שהובילו להדחת הנשיא חוסני מובארק ב-2011 ואלה שקדמו להדחת הנשיא מוחמד מורסי ב-2014.

 

בשנות שלטונו הצליח סיסי לדכא בכוח וביעילות כל אפשרות לאופוזיציה למשטרו, ומִבצע הדיכוי הזה כלל אלפי עצורים ושימוש הולך מתרחב בעונש המוות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עלי עבד אל-עאל. "דבריי הוצאו מהקשרם"
מומלצים