שתף קטע נבחר

לראשונה מאז הבחירות: הקבינט הביטחוני יתכנס היום

הרקע לכינוס שרי הקבינט לא נמסר, אך ראש הממשלה בנימין נתניהו הזכיר את האיום האיראני כמה פעמים בשבועות האחרונים

הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס היום (א') אחר הצהריים בלשכת ראש הממשלה בירושלים, לראשונה מאז הבחירות לכנסת ה-22, שנערכו בחודש שעבר.

 

התכנסות הקבינט על האירועים הבטחוניים האחרונים בצפון וביהודה ושומרון (צילום: אלכס גמבורג)
הפגישה תתקיים בלשכת ראש הממשלה(צילום: אלכס גמבורג)
 

הרקע לכינוס שרי הקבינט לא נמסר, אך ראש הממשלה בנימין נתניהו הזכיר את האיום האיראני כמה פעמים בשבועות האחרונים - בין היתר בטקס שנערך לאחר השבעת חברי הכנסת ביום חמישי האחרון.

 

כמה ימים לפני ראש השנה, כשנתניהו קיבל את המנדט להרכיב ממשלה, הוא הזכיר את איראן בדבריו בבית הנשיא. נתניהו אמר אז: "האתגר הראשון הוא אתגר ביטחוני, וכולכם רואים את התעוזה והחוצפה של איראן. את העובדה שהיא תוקפת באופן גלוי בסעודיה ולא רק שם. היא תוקפת את נתיבי השיט, היא תוקפת במרחבים גדולים מאוד, היא תוקפת אותנו מעיראק, מסוריה, מלבנון, מעזה. היא תוקפת את הקהילה הבינלאומית בעזות מצח הולכת וגוברת עם אמצעי נשק מדוייקים שאנחנו מתריעים בפניהם והם מופנים גם כלפינו".

 

באותו אירוע הוסיף נתניהו: "צריך ממשלה רחבה כי מול האתגרים של איראן והנשק המדוייק שמכוון כלפי ישראל אנחנו צריכים להקצות משאבים גדולים מאוד כדי לבנות לישראל את אושיות הביטחון הנדרשות. זה דורש הסכמה לאומית רחבה, זה לא מהלך קל מבחינת ההחלטות, זה דורש ממשלה של כתפיים רחבות. האתגר הכלכלי הוא פועל יוצא של האתגר הביטחוני".


פורסם לראשונה 05/10/2019 20:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
נתניהו בטקס השבעת הכנסת
צילום: AFP
מומלצים