שתף קטע נבחר

ביקורת במערכת המשפטית על בן ארי: "חוסר רגישות ציבורית"

יציאתה של המשנה לפרקליט המדינה לחופשה, חרף השימוע של ראש הממשלה שמתנהל בימים אלה, הובילה לביקורת בגנותה בתוך מערכת המשפט: "החלטתה משרה תחושה לא ראויה ולא מכבדת". יום השימוע השלישי הסתיים לאחר 11 שעות

בחוגים משפטיים נמתחה היום (יום א') ביקורת על המשנה לפרקליט המדינה, ליאת בן ארי, בשל יציאתה לחופשה במהלך ימים בהם נערכים שימועים לראש הממשלה בנימין נתניהו בתיקים 1000 ו-2000. בתוך כך, יומו השלישי של השימוע, שבמרכזו עמד תיק 2000 (שיחות ביבי-נוני), הסתיים לאחר 11 שעות.

ליאת בן ארי  (צילום: מוטי קמחי)
ביקורת בחוגים המשפטיים. ליאת בן ארי(צילום: מוטי קמחי)
 

 

 

"מדובר בחוסר רגישות ציבורית מצידה של הפרקליטה בן-ארי. עד כה עורר השימוע שערכו היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן, הערכה רבה. פרקליטי נתניהו דיברו על אווירה מצוינת, קשב מקסימלי של צוות היועץ והתייחסות רצינית לטיעונים.

 

"ואולם, החלטתה של בן ארי שלא לדחות אפילו ביומיים את מועד יציאתה לחופשה משרה תחושה לא ראויה, לא מכבדת ונעדרת רגישות ציבורית. אחרי הכל מדובר בפרקליטה בעלת תפקיד מרכזי, המלווה את התיק ושבקיאותה בחומר הראיות והעדויות הכי מקיפה", אמרו גורמים במשרד המשפטים.

 

מדוברות משרד המשפטים נמסר: "השימוע נערך בפני היועמ"ש, שהוא הגורם המוסמך להחליט בתיק, וכן נוכחת בו נציגות רחבה של פרקליטים מהמחוז. ממילא היעדרותה של גב בן ארי היום ומחר לא תפגע בשימוע. השימוע נקבע מלכתחילה לימים ד'-ה'. כשבוע בלבד לפני מועד השימוע ביקשו הסניגורים להוסיף ימים נוספים לשימוע. לפנים משורת הדין הבקשה נענתה ונוספו יומיים. גברת בן ארי יצאה לנסיעה שתוכננה זמן רב מראש ולא ניתן היה לבטלה - ועל כן היא לא תנכח ביומיים הנוספים".

 

עורך הדין עמית חדד, מפרקליטיו של נתניהו, אמר הערב עם סיום יום השימוע כי "אנחנו סיימנו היום את הטענות בתיק 4000. עברנו לאחר מכן להציג את הטיעון בתיק 2000. אנחנו חושבים שבסופו של יום צריכים לסגור את התיקים האלה ואנחנו מאמינים שכך זה יהיה".

 

סנגורי נתניהו טענו בשימוע בעניין תיק 2000 כי בשיחות אין היבט פלילי, אלא מדובר בחלק משיחות רווחות שהתנהלו מאז ומעולם בין ראשי ממשלה ופוליטיקאים עם מו"לים ועורכים. כמו כן, הם טענו ש"בשל חשיבות חופש העיתונות לדמוקרטיה ולחופש הביטוי, הנושא אינו שפיט, וצריך להיבחן במשקפיים ציבוריים או באמצעות חקיקה".

 

עוד טענו הסנגורים כי הבטחות נתניהו למוזס בתמורה לסיקור אוהד היו "תחבולה ובלוף" כלפיו, והן "נועדו להרוויח זמן וסיקור חיובי לקראת הבחירות לכנסת, ולכן לא הייתה לו כלל כוונה פלילית". עוד טענו כי עצם העובדה שהורה להקליט את השיחות מוכיחה שלא הייתה לו כוונה לפלילית .

 

נינה פוקס השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
ליאת בן ארי
צילום: יאיר שגיא
מומלצים