שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
    זירת הקניות

    אחרי הקיפאון: החלה העברת כספי המיסים לפלסטינים

    ישראל העבירה לרשות הפלסטינית מיליארד וחצי שקלים, לאחר שאבו מאזן הכריז כי הצדדים הסכימו להקים ועדה משותפת שתבחן את סוגיית הכספים. עם זאת, הוא הדגיש שעמדתו בנוגע לתשלום עבור משפחות מחבלים נותרה בעינה: "לא ניסוג מדרישתנו שישראל לא תקזז את הכספים"

    מחמוד עבאס, אבו מאזן ראש הרשות הפלסטינית נואם במליאת עצרת האו״ם (צילום: AFP)
    "עמדתנו בעניין הקיזוז לא השתנתה". אבו מאזן(צילום: AFP)

    אחרי חצי שנה של הקפאת כספי המיסים בעקבות סירובם של הפלסטינים לקבלם עקב חוק הקיזוז - הושגה הסכמה בין רמאללה לירושלים על העברתם אתמול (יום א') בפעימה הראשונה של מיליארד וחצי שקלים.

     

    יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן אמר בפתח ישיבת ההנהגה הפלסטינית אמש: "הושגה הסכמה עם הממשלה הישראלית שתוקם ועדה טכנית משותפת שתבחן את כל הקשור לסוגיית הכספים. הבחינה תהיה רטרואקטיבית ולא רק מההווה וקדימה. בנוסף, ישנה הסכמה עקרונית לפתוח את הסכם פריז ולבחון אותו.

     

    "הוועדה הטכנית הכספית החלה את עבודתה היום, ובמסגרתה הרשות הפלסטינית קיבלה מישראל מיליארד וחצי שקלים מסכום הכסף המוקפא אצלה. מדובר בפעימה ראשונה מתוך כמה (סכום כספי המיסים הינו למעלה משני מיליארד שקלים). עם זאת אדגיש כי עמדתנו בעניין התשלום למשפחות האסירים והשהידים נותרה כפי שהיא, ולא ניסוג מהדרישה שלנו שישראל לא תקזז את הכספים. אם המדיניות הישראלית בעניין הקיזוז תימשך לא יהיו בינינו לבינם יחסים הקשורים בנושאים הכספיים".

     

    "אם המדיניות בנוגע לקיזוז תימשך, לא יהיו יחסים" (צילום: EPA) (צילום: EPA)
    "אם המדיניות בנוגע לקיזוז תימשך, לא יהיו יחסים"(צילום: EPA)

     

    נאום אבו מאזן באו"ם    (צילום: אתר האו"ם)

    נאום אבו מאזן באו"ם    (צילום: אתר האו"ם)

    סגורסגור

    שליחה לחבר

     הקלידו את הקוד המוצג
    תמונה חדשה

    שלח
    הסרטון נשלח לחברך

    סגורסגור

    הטמעת הסרטון באתר שלך

     קוד להטמעה:

     

    בשבת הודיע השר הפלסטיני לענייני אזרחים ובכיר פת"ח, חוסיין א-שייח, כי נפגש עם שר האוצר משה כחלון ודן עמו במשבר בין הצדדים בעקבות ההחלטה ליישם את חוק קיזוז משכורת מחבלים.

     

    בעקבות אותה החלטה של הקבינט, מחודש פברואר השנה, הרשות הודיעה כי תפסיק לקבל את כל כספי המסים.

     

    הוא הדגיש כי הרשות נחושה לשלם את המשכורות בכל מחיר. שני גורמים פלסטיניים מסרו בעילום שם לסוכנות הידיעות רויטרס כי במסגרת ההסכמות, ישראל תמשיך לקזז מכספי המסים הפלסטיניים את תשלומי המחבלים. היקף הקיזוז נאמד לפי הערכות בעשרות מיליוני שקלים בחודש.

     

    בשבוע שעבר נאם אבו מאזן בעצרת הכללית של האו"ם, והכריז כי הרשות תמשיך לשלם למשפחות מחבלים, גם אם יהיה זה "הגרוש האחרון" שלה כדבריו: "ישראל מחרימה חלק מכספינו, ואנו מתקשים לעמוד במחויבות הכלכלית כלפי אזרחינו".


    פורסם לראשונה 06/10/2019 21:55

     

    לפנייה לכתב/ת
     תגובה חדשה
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
    מומלצים