שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  משרד הספורט יתקצב את ליגת הנשים בכדורגל
  בעקבות המלצת בג"צ, המדינה תעביר לכל קבוצה סכום של כ-200-150 אלף שקל. העתירה הוגשה ומומנה על ידי יו"ר ועדת הנשים שמעון מימון: "מודים למנהל הספורט שנהג ביושר ואישר את ההקצבות"

  היום, (שני) בתום התקופה שהוקצתה למשרד התרבות והספורט על ידי בג"צ, השיבה המדינה כי תעביר את מלוא התקציבים להם התחייבה לשנת 2019, לקבוצות ליגת העל לנשים בכדורגל.

   

  על פי הודעת פרקליטות המדינה תקבל כל קבוצה בליגת העל לנשים בכדורגל בשבועות הקרובים תוספת של כ-200-150 אלף שקל. העתירה הוגשה ומומנה על ידי יו"ר ועדת הנשים וחבר הנהלת ההתאחדות שמעון מימון. "אני מודה למנהל הספורט שנהג בהגינות וביושר ואישר את ההקצבות לשנת 2019 במלואן למרות שלא נתבקשו לעשות כן על ידי בית המשפט", אמר מימון. הקבוצות מודות להתאחדות לכדורגל וליו"ר היוצא, שינו זוארץ, על העמידה לצדן והמאבק למענן".

   

  צ'לסי נבחרת ישראל כדורגל נשים (צילום: אורן אהרוני)
  יש תקציב לליגה. שחקניות הנבחרת(צילום: אורן אהרוני)

   

  אשרת עיני, שחקנית כדורגל וממובילות המאבק, הוסיפה: "זו יריית הפתיחה למרוץ לעבר השינוי הנדרש. משרד הספורט והמדינה הכירו בטעות שנעשתה במשך השנים אבל כרגע מדובר רק על התקציבים של שנת 2019".

   

  "צריך לשנות את אמות המידה לחלוקת הכספים, צריך לשנות את הגישה ולפתח את כדורגל הנשים בעזרת תקציבים עודפים, חשיפה גדולה יותר, מתקנים ראויים ושינוי בניהול". 

   

  אשרת עיני (צילום: יובל חן)
  אשרת עיני(צילום: יובל חן)

   

  בעקבות הקיצוץ התקציבי מצד משרד התרבות והספורט ליגת כדורגל הנשים

  נקלעה למשבר תקציבי, ועמדה על סף חיסול הענף נוכח אי עמידת המדינה בהתחייבותה לצמצום פערי התקצוב במסגרת תוכנית חומש שגובשה, ועל בסיסה ניהלו הקבוצות התקשרויות חוזיות.

   

  תגובת ההתאחדות לכדורגל: "כדורגל הנשים בישראל זכה היום למעמד הראוי והמתאים לו בעקבות התחייבות המדינה לבג״צ להשוות את ההקצבות בין קבוצות הגברים והנשים". שמעון מימון, יו"ר ועדת הנשים בהתאחדות: "אני מודה למנהל הספורט שנהג בהגינות וביושר ואישר את ההקצבות לשנת 2019 במלואן למרות שלא נתבקשו לעשות כן על ידי בית המשפט. הקבוצות מודות להתאחדות לכדורגל וליו״ר היוצא, משה זוארץ, על העמידה לצדן והמאבק למענן".

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מושיק אושרי, אס"א תל אביב
  אס"א ת"א חוגגת אליפות
  צילום: מושיק אושרי, אס"א תל אביב
  מומלצים