שתף קטע נבחר

שנה לפיגוע הנורא בברקן: "באותו בוקר השתנו סדרי עולם"

בני משפחותיהם של קים לבנגרונד יחזקאל וזיו חג'בי הגיעו למפעל שבו נרצחו יקיריהם וסיפרו על הכאב שלא מרפה. רפי לבנגרונד: "ניסינו לחיות בדו קיום, ותראו מה קרה"

 

 

בני משפחה וחברים הגיעו היום (ב') לרחבת ההנצחה באזור התעשייה ברקן לטקס לזכרם של קים לבנגרונד-יחזקאל וזיו חג'בי ז"ל שנרצחו לפני שנה בפיגוע הירי הקשה במפעל אלון. בין הנוכחים היו ראש מועצת שומרון יוסי דגן ומח"ט אפרים אל"מ יפתח נורקין.

 

אביה של קים, רפי לבנגרונד, אמר כי ימשיך להיאבק על זכרה של בתו לצד מאמצים למנוע מקרים נוספים בעתיד: "לא אוותר, אמשיך לעשות הכל כדי שהעוולה תיפסק. שכל אחד שבכוונתו לרצוח יהודים יחשוב שש פעמים אם זה כדאי לו. היום עשינו טקס, מה יהיה בשנה הבאה? בעוד עשרים שנה מי יזכור מה קרה לבת שלי. רוצחים אותנו בלי שום סיבה. ניסינו לחיות פה בברקן בדו קיום ותראו מה קרה. מפגש בין כוחות הביטחון למחבל צריך להסתיים במותו, ולמשפחתו לא צריך להישאר בית".  

 

אמו של זיו חג'בי, איריס, סיפרה על הגעגועים ועל הכאב שמסרב לגווע: "אלו חיים אחרים לגמרי. זיו היה איש משפחה מדהים, אח למופת, ובן מושלם. החוסר שלו לא מרפה. לראות את הילדים שלו ואת אשתו נטלי מתמודדים כל יום עם אתגרים חדשים בלעדיו, זה פשוט בלתי נתפס".

משפחתה של קים יחזקאל לבנגרונד ז
משפחתה של קים יחזקאל לבנגרונד ז"ל(צילום: שאול גולן)
 

גיא, בעלה של קים יחזקאל לבנגרונד ז
גיא יחזקאל, בעלה של קים (צילום: שאול גולן)

משפחתו של זיו חג'בי ז
משפחתו של זיו חג'בי ז"ל(צילום: עידו ארז)

משפחתו של זיו חג'בי ז
(צילום: שאול גולן)

משפחתם של זיו חג'בי ז
(צילום: שאול גולן)

 

קים יחזקאל וזיו חג'בי ()
קים יחזקאל לבנגרונד וזיו חג'בי ז"ל

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, אמר: "עברה שנה מהיום הנורא. דומה שאצלנו השתנו סדרי עולם. אצל המשפחות במועצה ובמפעל. ואני תמיד תוהה האם סדרי עולם השתנו גם מעבר לכך. באותו בוקר ארור נכנסתי בריצה לתוך הקומה וראינו שם את קים וזיו ז"ל. קים הייתה אזוקה, וכל מה שעבר לי בראש היה מידת הברבריות של המחבל. חשבתי לעצמי על ההבדל בינינו לבינם. אנחנו בוחרים בחיים והם בוחרים במוות".

 

מנהל המפעל שבו התרחש הפיגוע, רפי אלון, תיאר את היום הטראגי ואת השלכותיו: "איך אפשר לרצוח ילדה יפיפייה עם תינוק בבית ואיש משפחה שילדיו מחכים לו? למרות החיזוקים של כולם, אני פשוט לא מצליח להתאושש מאותו יום נורא. הבריאות שלי פשוט נפגעה.

 

הפיגוע ארע באוקטובר אשתקד. המחבל אשרף נעלאווה נכנס לקומת המשרדים במפעל אלון עם נשק אוטומטי. הוא ירה למוות בקים וזיו ולאחר מכן נמלט מהמקום. כוחות הביטחון ניהלו אחריו מצוד שנמשך כחודשיים, בסופו אותר במחנה פליטים בשכם וחוסל בתום קרב יריות. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
שנה לפיגוע בברקן
צילום: שאול גולן
מומלצים