שתף קטע נבחר

הרמטכ"ל על המצב הביטחוני: "נגיב בעוצמה לכל פגיעה בישראל"

בטקס לזכר חללי הצנחנים התייחס רא"ל אביב כוכבי לראשונה למצב הביטחוני על רקע הדיווחים על הסלמה אפשרית בצפון מצד איראן: "אנו פוקחים שבע עיניים, מקיימים הערכות מצב על בסיס יומי ומקבלים החלטות מקצועיות ואחראיות"

הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, התייחס הערב (שני) לראשונה למצב הביטחוני על רקע הדיווחים על הסלמה אפשרית בצפון מצד איראן. "אתגרים ביטחוניים נצבו בפני ישראל בעבר וניצבים בפנינו גם היום. יכולנו להם בעבר, ואנו יכולים להם גם היום. לאנאפשר פגיעה במדינת ישראל - ואם תתרחש נגיב בעוצמה", אמר בטקס התייחדות לזכר חללי חטיבת הצנחנים.

 

 

הרמטכ
"פוקחים שבע עיניים". הרמטכ"ל אביב כוכבי, הערב(צילום: יאיר שגיא)
 

רא"ל כוכבי הוסיף: "אנו פוקחים שבע עיניים, מקיימים הערכות מצב על בסיס יומי ומקבלים החלטות מקצועיות ואחראיות המובילות לתקיפה וסיכול של איומים, לצד שמירה על איזונים".

 

אתמול התכנס הקבינט המדיני-ביטחוני לראשונה מאז הבחירות, על רקע האפשרות להסלמה מול איראן. כמה ימים לפני ראש השנה, כשנתניהו קיבל את המנדט להרכיב ממשלה, הוא הזכיר את איראן בדבריו בבית הנשיא. נתניהו אמר אז: "האתגר הראשון הוא אתגר ביטחוני, וכולכם רואים את התעוזה והחוצפה של איראן. את העובדה שהיא תוקפת באופן גלוי בסעודיה ולא רק שם. היא תוקפת את נתיבי השיט, היא תוקפת במרחבים גדולים מאוד, היא תוקפת אותנו מעיראק, מסוריה, מלבנון, מעזה. היא תוקפת את הקהילה הבינלאומית בעזות מצח הולכת וגוברת עם אמצעי נשק מדוייקים שאנחנו מתריעים בפניהם והם מופנים גם כלפינו".

 

באותו אירוע הוסיף נתניהו: "צריך ממשלה רחבה כי מול האתגרים של איראן והנשק המדוייק שמכוון כלפי ישראל אנחנו צריכים להקצות משאבים גדולים מאוד כדי לבנות לישראל את אושיות הביטחון הנדרשות. זה דורש הסכמה לאומית רחבה, זה לא מהלך קל מבחינת ההחלטות, זה דורש ממשלה של כתפיים רחבות. האתגר הכלכלי הוא פועל יוצא של האתגר הביטחוני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
הרמטכ"ל, הערב
צילום: יאיר שגיא
מומלצים