שתף קטע נבחר

"נוכל הטינדר" יישאר במעצר עד להחלטה חדשה

בית המשפט קבע כי שמעון חיות, שהוסגר אתמול מיוון בתום מבצע משותף עם האינטרפול, יישאר במעצר עד הודעה חדשה. דיון חדש בעניינו נקבע לעוד שבועיים

 

 

"נוכל הטינדר" שמעון יהודה חיות, שהוסגר אתמול לישראל, יישאר במעצר עד להחלטה חדשה. כך נקבע הבוקר (שלישי) בדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב.

 

הארכת המעצר נקבעה בהסכמת שני הצדדים ודיון נוסף בעניינו נקבע לעוד שבועיים. במהלך הדיון הקצר טען עורך דינו אבי חימי כי "הנאשם מכיר את כתב האישום וניתן לראות את הישיבה היום כתחילתו של המשפט".

 

שמעון חיות העוקץ מהטינדר בבית משפט השלום בתל אביב (צילום: רועי רובינשטיין )
שמעון חיות בבית המשפט(צילום: רועי רובינשטיין )
 

כתב האישום המחודש נגד חיות הוגש לפני שנתיים, לאחר שכתב האישום המקורי נמחק בשל היעדרו. לפי הפרקליטות, הוא הועסק בשנת 210 על-ידי אישה בעבודות משק בית, נטל פנקס שיקים משידה בביתה - ושילם באמצעותו על מכונית ולימודי טיס בשווי 250 אלף שקל. בגין המקרה הוא הואשם בגניבה, זיוף מסמך, התחזות לאדם אחר, קבלת דבר במרמה, שימוש במסמך מזוייף בכוונה לקבל דבר ועוד.

 

באישום נוסף נכתב כי בעת ששמר על ילד בן 4 גנב שיק ושילם באמצעותו 75 אלף שקל על מכונית. לאחר שהבין שתוגש נגדו תלונה - נמלט מהמקום והשאיר את הילד ללא השגחה, עד שנמצא על-ידי השכנים. באישום אחר המיוחס לו, נכתב כי חיות חצה את גשר אלנבי בעזרת דרכון מזויף.

 

 

הנוכל הישראלי (צילום: מתוך האתר VG)
(צילום: מתוך האתר VG)

חיות נמלט מישראל במהלך 2017 ומאז הוכרז כדרוש לרשויות האכיפה. הוא חשוד שהתחזה לאיש עסקים וקיבל כספים במרמה מנשים אירופיות. הוא נעצר לפני ארבעה חודשים ביוון בתום מבצע משותף של משטרת ישראל והאינטרפול. על פי החשד הוא מצא את קורבנותיו באפליקציית ההיכרויות, הציג את עצמו כסיימון לבייב ופיתה אותן תוך מצג שווא של אורח חיים ראוותני.

 

הוא מבוקש במקביל בגין הונאה וזיוף בשבדיה, בבריטניה ובנורבגיה. בישראל הוא מבוקש כאמור מאז 2017, לאחר שלא הופיע למשפט נגדו בגין אישום בעבירות הונאה ומרמה.

 

שיטת פעולתו של חיות נחשפה בחודש פברואר בתחקיר של העיתון הנורבגי "VG". לפי התחקיר, שארך כשישה חודשים וכלל מעקב אחר חיות ואחר קורבנותיו באירופה, הוא נפגש עם הנשים שהכיר דרך האפליקציה וסיפק להן "טעימה" מאורח חייו הראוותני: טיסות במטוסים פרטיים, אירוח במלונות יוקרה וארוחות ערב יוקרתיות. בפועל, לפי התחקיר, הכספים הגיעו מנשים אחרות שמהן עקץ סכומי כסף גדולים.

יקי קהן ואבי חימי (צילום: ראובן קפוצ׳ינסקי)
עורכי הדין אבי חימי ויקי קהן(צילום: ראובן קפוצ׳ינסקי)
 

לפי עדות של אחת הנשים שהונה לכאורה, חיות הגיע לפגישה הראשונה עם "מאבטח", "עמית עסקי" ו-"מזכירה". בין השניים התפתחה מערכת יחסים ובהמשך הוא ככל הנראה ביקש ממנה סיוע כלכלי בטענה שהוא מקבל איומים. חיות אף שלח לה תמונות וסרטונים שלו ושל המאבטח שלו כשהם מדממים לאחר שלכאורה הותקפו.

 

האישה סיפרה כי הרגישה "בטוחה מאוד" במחיצתו, שהוא אכן אדם אמיד - ולא חששה שלא ישיב לה את הכספים. לפי העדות, היא לוותה סכומי כסף מעשרה בנקים שונים על מנת לסייע לו, וכעת לא נותר לה דבר. בתחקיר צוין גם כי בסיוע העיתונאי הישראלי אורי בלאו אותר בית הוריו של חיות, ואלה טענו כי לא שוחחו איתו במשך שנים.

 

לאחר ההחלטה בבית המשפט הבוקר אמר הסנגור עו"ד אבי חימי, המייצג אותו יחד עם עו"ד יקי קהן: "מדובר במערכת רומנטית עם שתי נשים. הוא נתן להן את לבו, את אהבתו ואת ממונו, וכשממונו אזל - החלו סיפורי אלף לילה ולילה. נמתין, נתאזר בסבלנות והכל יהיה בסדר. הוא גבר נאה ושרמנטי. אני מבין את האהבה אליו אבל אין בסיס לסיפור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי רובינשטיין
שמעון חיות
צילום: רועי רובינשטיין
מומלצים