שתף קטע נבחר

בואו לעזרה: בונים בית לרביד סולם

לפני 12 שנה נכוותה רביד סולם ב-95% משטח גופה, ולאחר מאבק הרואי הצליחה לשרוד. בעקבות הוצאות הטיפולים הרבות, משפחתה נתונה במצב כלכלי קשה ועלולה להישאר ללא קורת גג. צפו

רביד סולם נפגעה קשות בשריפה שהתרחשה בחג השבועות ב-2007, בהיותה פעוטה בת פחות משלוש. גם האב והאם נפגעו באירוע, אך רביד נפגעה ב-95% משטח גופה והייתה מאושפזת תשעה חודשים בבית החולים תל השומר במצב קריטי. איש לא האמין שפעוטה עם פגיעות כה קשות בקנה הנשימה תשרוד.

 

צפו ברביד סולם ובאימה איילת בקמפיין גיוס המונים לבית עבורן:

 

למשפחה הומלץ לעבור לארה"ב, למרכז רפואי המתמחה בכוויות בסינסינטי. האם שעבדה בחברת תקשורת והאב שהיה בצבא קבע פדו את כל החסכונות והפיצויים שלהם כדי לממן את הנסיעה. רביד סולם היא אחד המקרים הקשים ביותר שטופלו בבית חולים שריינר בארה"ב, והיא כונתה על ידי הצוות הרפואי "הנינג'ה הישראלית", כי לא הפסיקה להיאבק על חייה.

 

לרביד 2 אחים גדולים, והמשפחה שהתה חמש שנים בארצות הברית לצורך ניתוחים ושיקום. בשנים אלו הפכה האם איילת, בעל כורחה, לאחות נשימתית ולאחות חבישות, כדי לתת לרביד את הטיפול המקסימלי ולחסוך בעלויות השיקום.

 

הקהילה המקומית בסינסינטי והמרכז הרפואי תמכו במשפחה במהלך שהותה בעיר. ההורים התגרשו, והאב ניתק קשר עם המשפחה ואינו עומד בהתחייבויותיו הכספיות בהסכם הגירושים.

 

רביד סולם, ילדה שנכוותה בכל גופה, ובני משפחתה ()
רביד סולם עם אחיה ואמה

 

רביד משולבת בבית ספר רגיל ברמת גן ומתמרנת בקביעות בין ימי אשפוז, פיזיותרפיה, ניתוחים, אימוני ספורט, טיפול פסיכולוגי - וסביבה חברתית שמתקשה לקבל אותה כשווה בין שווים.

 

ממאבק על החיים למאבק על קורת גג

האם איילת מתמודדת לבד עם כל הטיפול ברביד ובמשפחה. מערכת החינוך והסייעת, שנמצאת עם רביד בבית הספר עד אחת בצהריים, לא מאפשרות לאיילת לעבוד בעבודה מתגמלת הנותנת ביטוי לכישוריה.

 

עיריית רמת גן סייעה למשפחה בשכר דירה מאז הגעתה לארץ, אך גם סיוע זה עומד להסתיים בקרוב. למשפחה אין פתרון דיור אחר.

 

רביד סולם, ילדה שנכוותה בכל גופה, ובני משפחתה ()
"הטיפול שלה בי דורש המון זמן ותשומת לב מהרגע שאני חוזרת מבית הספר". רביד סולם ואימה איילת

 

"בגלל הטיפול הממושך כל המשאבים של המשפחה שלנו אזלו, וכאן התחיל פרק חדש במסע ההישרדות שלי ושל המשפחה שלי", מספרת רביד. "אבא שלי ניתק איתנו את הקשר, ואמא לא יכולה לעבוד בעבודה מתגמלת מאחר שהטיפול שלה בי דורש המון זמן ותשומת לב מהרגע שאני חוזרת מבית הספר", היא מסבירה.  

 

"עיריית רמת גן ועמותת 'אילני חסד' סייעו למשפחה שלנו בשכר דירה מאז שהגענו ארצה, אבל לצערנו הסיוע הזה עומד להסתיים בקרוב. אין לנו שום פתרון אחר לדיור, ובקרוב לא יהיה לנו היכן לגור. אני פונה אליכם כי אין לי עזרה או אפשרות אחרת. אני צריכה שתעזרו לי להשיג קורת גג".

 

לתרומות עבור קורת גג לרביד סולם ומשפחתה לחצו כאן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רביד בפורים לפני השריפה
היא כונתה על ידי הצוות הרפואי "הנינג'ה הישראלית", כי לא הפסיקה להיאבק על חייה
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים