שתף קטע נבחר

גולף תשלם פיצויים למפעילת חנויות העודפים שלה

בין זיקו סקיי לקבוצת האופנה של לן בלווטניק התנהלו תביעות הדדיות מאז 2017. חנות העודפים תבעה מגולף 11.47 מיליון שקל בטענה כי העלימה בדו"חות הכספיים מכירות של עודפי סחורה כדי להציג תוצאות טובות יותר. אולם ההערכות הן שהפיצוי מסתכם במאות אלפי שקלים בלבד

התביעות ההדדיות הגיעו לסיומן: קבוצת האופנה גולף, שבשליטת כלל תעשיות של איש העסקים לן בלווטניק, וחברת זיקו סקיי בבעלות איש העסקים זיקו גגוע, לשעבר מפעילת חנויות העודפים של גולף ספרינט, הגיעו היום (ה') להסכם פשרה, במסגרתו התחייבה גולף לשלם פיצויים לזיקו סקיי. זאת לאחר שבין הצדדים התנהלו תביעות הדדיות במסגרת סכסוך משפטי שהחל בשנת 2017. הצדדים סירבו למסור מה גובה התשלום, אך גולף דיווחה כי מדובר "בסכום שאינו מהותי" עבור החברה. ההערכות הן שמדובר בסכום של מאות אלפי שקלים בלבד.

 

לא רק שרונה: גם מתחם התחנה בת"א ישנה את פניו

גינדי החזקות מכרה את שרונה מרקט לביג ולמגה אור ב-160 מיליון שקל

 

תחילת הפרשה לפני כשנתיים, אז הגישה גולף תביעה נגד זיקו סקיי, שהייתה באותה העת רשת העודפים והסליקה של קבוצת האופנה (הכוללת את הרשתות כיתן, אינטימה, טופשופ, עדיקה, פולגת וכן גולף, גולף קידס וגולף אנד קו). הקבוצה המשיכה להעסיק לאחר הפינוי את כל 200 עובדי החנויות.

  (צילום: יובל חן)
חנות גולף בדיזנגוף סנטר בתל אביב (צילום: יובל חן)

לאחר מכן תבעה זיקו סקיי את גולף ודרשה לקבל תשלומי פיצויים בהיקף של 11.47 מיליון שקל. זאת בטענה כי קבוצת האופנה העלימה בדו"חות הכספיים שלה מכירות של סחורה עודפת שנמכרה בחנויות האאוטלט - כדי להציג תוצאות טובות יותר.

 

בכתב התביעה שהוגש באותה העת אף טענה זיקו סקיי כי היא השביחה את הרשת עבור קבוצת גולף, והצליחה להפטר מסחורה עודפת בהיקף 100 מיליון שקל. גולף טענה, מצדה, כי מדובר בתביעה קנטרנית, שהוגשה לאחר שהמפעיל קיבל הודעה על סיום ההתקשרות עמו ודרישה לפנות את החנויות.

 

ב-2018 בית המשפט המחוזי חייב את מפעיל חניות האאוטלט של גולף לפנות את 15 החנויות שהחזיק, וקבע כי זיקו סקיי תשיב לגולף את מלוא המלאי המצוי בחנויות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: יובל חן
חנות גולף בדיזנגוף סנטר בתל אביב
צילום: יובל חן
מומלצים