שתף קטע נבחר

ראש המוסד מתנער מהריאיון בעיתון החרדי: "קשקוש אחד גדול"

בכירים במוסד הגיבו לסערה שחולל ראש המוסד שצוטט בריאיון נרחב בעיתון "משפחה" שבו דיבר על מעבר לפוליטיקה ומדיניות החיסולים של הארגון החשאי. לדבריהם, "ראש המוסד לא מדבר ומתרברב כך"


יוסי כהן ראש המוסד (צילום: מוטי קמחי)
ראש המוסד יוסי כהן(צילום: מוטי קמחי)

בעקבות הסערה שחולל הריאיון שהעניק ראש המוסד יוסי כהן לעיתון החרדי "משפחה", שכלל גם התייחסויות פוליטיות באשר לתכניותיו לעתיד, בכירים במוסד מסרו בתגובה רשמית שבה נכתב כי "יוסי כהן מעולם לא התבטא בפני עיתונאים בנושא כוונותיו הפוליטיות ולא התראיין".

 

גורמים במוסד הוסיפו כי "מדובר בקשקוש אחד גדול שיצא קצת משליטה. ראש המוסד לא מתבטא או מדבר כך, לא מתרברב כך ולא הולך לפוליטיקה". בתגובה שמסרו הבכירים לא הכחישו שכהן אכן נפגש עם שני כתבי העיתון, יוסי אליטוב ושמעון ברייטקופף, אך טענו שלא היה מדובר בריאיון.

 

אליטוב צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי "לא צריך להיסחף" ולקרוא לכתבה ריאיון, למרות שבכתבה נאמר במפורש בדברים שאמרו כהן ומקורביו לאנשי העיתון, וכן דברים שאמר כביכול ב"שיחות סגורות". "לא צריך להיסחף. ראש המוסד יוסי כהן אינו מתראיין לעיתונים, אבל בהחלט מופיעים בכתבה מונולוגים ושיחות סגורות מראשי זרועות המודיעין של ישראל השופכים אור על ההתמודדויות של ישראל בכל הזירות הסוערות. מומלץ לקרוא", כתב בעודו סותר את הדברים שכתובים בשמו.

 

 
יוסי כהן ראש המוסד (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

הריאיון שיוחס לכהן גרר תגובות קשות ברשתות החברתיות על כך שראש המוסד מרשה לעצמו להתבטא בנושאים פוליטיים מובהקים. כהן צוטט בראיון כמי שהתייחס לאמירות של נתניהו שרואה בו יורש: "עדיין לא החלטתי, אני מסיים את תפקידי ב-2020 ולא החלטתי אם אני רוצה לעבור לפוליטיקה. אני מקבל ריקושטים רבים על הדיווחים השונים, אנשים אומרים לי שאני יכול להיכנס לנעלי נתניהו", אמר. עוד נכתב, מפי כהן, כי הוא "בהחלט רואה את עצמו" בהנהגה הישראלית בעתיד. "כל השאר עוד לא ברור", הוסיף.

 

בריאיון השנוי במחלוקת נרשמו שתי התבטאויות בעייתיות נוספות מבחינת כהן, שנתפסו כרברבניות למדי. אחת מהן, כללה התייחסות לדבריו של מפקד כוח קודס במשמרות המהפכה, קאסם סולימאני, לפיהם איראן סיכלה נסיון של ישראל להתנקש בחייו. "עם כל הכבוד לדברי הרהב שלו", צוטט כהן, "הוא עוד לא בהכרח עשה את הטעות שתכניס אותו למועדון היוקרתי של רשימת המחוסלים הפוטנציאליים של המוסד. הוא יודע מצוין שחיסול שלו הוא לא דבר בלתי אפשרי. פעילותו מוכרת ומורגשת בכל מקום, אנחנו מכירים אותה ונלחמים בה. אין ספק שהמערך שהוא הקים מהווה אתגר משמעותי למדינת ישראל".

 

ההתבטאות השנייה נגעה למדיניות החיסולים של אנשי חמאס. "אל תצפו שנפרסם את רשימת החיסולים. מתבצעים לא מעט חיסולים, אבל האויב שינה אסטרטגיה", צוטט כהן. "האויב כבר לא ממהר לייחס לנו חיסולים משיקולים שלו, אבל אם יש מישהו שמחסלים בלי חשבון – אלה אנשי חמאס בחו"ל. מהסוכנים המקומיים ועד החבר'ה שמבצעים את הרכש של הנשק שמכוון נגד מדינת ישראל. אנחנו מסירים איומים, לא נוקמים. כל מי שבונה איום יותר משמעותי נגד מדינת ישראל - אנחנו שם".

 

אליטוב מסר בתגובה כי "מדובר בחשיפה ראשונה של מונולוגים וציטטות מחדרי החדרים פנימה, על כל הזירות הבוערות של ישראל. בשום שלב, הכתבה לא הוצגה על ידי 'משפחה' כראיון. כידוע, ראש המוסד אינו מעניק ראיונות לכלי תקשורת. מיותר לומר שאנחנו עומדים מאחורי כל מילה שנאמרה בכתבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
יוסי כהן ראש המוסד
צילום: רויטרס
מומלצים