שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הערכה: שר המשפטים יחתום על הסגרת ההאקר הרוסי לארה"ב

  פרסום ראשון: בירושלים מעריכים כי בעקבות ההתייעצויות של רה"מ נתניהו עם גורמים מדיניים ומשפטיים, אלכסיי בורקוב יוסגר בימים הקרובים לארצות הברית. מלבד היחסים המשפטיים ההדוקים עם וושינגטון, בקשת ההסגרה של רוסיה שהגיעה לאחר מכן הייתה הרבה פחות מנומקת

   

   ()

  פרסום ראשון: בצמרת הממשלה מעריכים היום (שני) כי שר המשפטים אמיר אוחנה צפוי לחתום בימים הקרובים על צו הסגרה נגד ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב המבוקש בארצות הברית.

   

  בימים האחרונים נערכו מספר התייעצויות בין גורמים מדיניים, בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו וגורמים משפטיים, לאור העובדה שגם ארצות הברית וגם רוסיה מבקשות את הסגרתו. מהמסמכים הרשמיים המצויים במערכת המשפטית ומההחלטות של בית המשפט המחוזי ובית המשפט העליון שדנו בערעוריו של בורקוב, עלה כי ארצות הברית הייתה הראשונה שביקשה את הסגרתו של בורקוב לפני שלוש שנים וחצי.

   

   

  אמה של נעמה לאחר הביקור בכלא    (צילום: נועה לביא)

  אמה של נעמה לאחר הביקור בכלא    (צילום: נועה לביא)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הבקשה האמריקנית הייתה עמוסה ריאיות ומידע משפטי שנבחן היטב במשרד המשפטים, ואנשי המשרד מצאו כי בורקוב אכן עומד בכל הקריטריונים להסגרה.

   

  זוהי הסיבה ששרת המשפטים לשעבר, איילת שקד, חתמה על הפנייה לאישור הסגרתו שנשלחה לבית המשפט המחוזי בירושלים. עם זאת, לקראת סיום דיוני ההסגרה בבית המשפט המחוזי התקבלה גם בקשה מהשלטונות הרוסים, אולם זו הייתה קצרה, מתומצתת ונעדרת חומרים משפטיים רבים שנדרשים בתהליך של בקשת ההסגרה.

   

  כליאת הישראלית ברוסיה - סיקור נרחב:

  האם: "אלחם כמו לביאה"

  "תוציאו אותי מהר": יומן הכלא של נעמה

  "תחושה של חיית אדם": הצצה לכלא הרוסי

   "פסק הדין יהפוך כל אחד למבריח"

   

  ל-ynet נודע כי בין הנימוקים שצפויים להנחות את ראש הממשלה נתניהו ואת שר המשפטים אוחנה, מלבד הנימוק המדיני, נמצאים היחסים המשפטיים ההדוקים שישראל מקיימת עם ארצות הברית: יחסי הסגרה, חיקורי דין ושותפות בהדיפת הניסיונות של בית הדין הבינלאומי הפלילי בהאג שחוקר את ישראל בעניינים ביטחוניים.

   

  גורמים מדיניים אישרו בסוף השבוע כי רוסיה לחצה על ישראל שלא להסגיר לארצות הברית את בורקוב, המבוקש על-ידי האינטרפול. ההאקר הרוסי נעצר בנמל התעופה בן גוריון בדצמבר 2015, רגע לפני שחזר עם בת הזוג שלו מחופשה בישראל, בחשד להונאה ועבירות סייבר בארצות הברית - וכלוא מאז בישראל.

   

  מוקדם יותר היום נפגשה יפה יששכר, אמה של הצעירה העצורה, במתקן המעצר הרוסי. יששכר סיפרה לשליחת ynet למוסקבה כי נעמה מודה על התמיכה והמאמצים הרבים בארץ למען שחרורה.

   

  יפה יששכר מחוץ לבית המשפט במוסקבה (צילום: נועה לביא)
  יפה יששכר מחוץ לבית המשפט במוסקבה(צילום: נועה לביא)

  בזמן שהאם עוד נפגשה עם בתה בכלא, דובר הממשלה הרוסית הודה כי הנשיא ולדימיר פוטין עדיין לא קיבל פנייה מהדיפלומטים הישראלים בנוגע לנעמה. בערוץ RT המזוהה עם הקרמלין דווח כי אכן התקבלה פנייה מראש הממשלה בנימין נתניהו שפוטין מודע אליה - אך הדבר עדיין לא נעשה בצינורות המקובלים.

   

  "לאחר שהפנייה הישראלית תתקבל בערוצים דיפלומטיים - הנשיא יבחן את הבקשה וישקול את עמדתו", מסר דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב. במשרד החוץ בחרו לפי שעה שלא להתייחס לדברים. אמה של נעמה, יפה, התייחסה לכך בצאתה מהכלא, והביעה תקווה שההודעה הרוסית מסמלת כוונה לקדם את שחרורה. "זה משמח מאוד", היא אמרה.

   

   אלכסנדר טייץ, פרקליטה של יששכר ברוסיה, אמר ל-ynet כי בעיניו ההודעה של הקרמלין היא דווקא סימן טוב. "כעת ניתן לצפות לתגובה הרשמית מהצד הרוסי לבקשת נתניהו, וזה נותן מקום לאופטימיות זהירה", אמר.

   

  האם אמרה כי נעמה סיפרה לה במפגש: "אני עייפה, אני מותשת, אני לא יכולה יותר". לדבריה, נעמה מסתדרת עם שאר האסירות בתא המעצר. "היא אומרת שהיא בבועה אבל היא מחליטה להפוך אותה לדבר טוב, ולהכניס לבועה הזאת דברים טובים, לחשוב דברים טובים. היא אומרת 'אם אני חושבת על מישהו, על אחת מהבנות משהו רע - אז אני מיד חושבת שלושה דברים טובים, כדי שזה יעשה לי את היום יותר טוב'".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים