שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראש חוליית הטרור שרצחה את רנה שנרב שב להכרה מלאה
  סאמר ערביד, החשוד כמי שעמד בראש החולייה שרצחה את רנה שנרב בת ה-17 בדולב, שב להכרה מלאה בבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים

   

  ביג שליש ראש חוליה סאמר ערביד חולית מחבלים מחבל רצחו רצח את רינה רנה שנרב (צילום: דובר צה
  (צילום: דובר צה"ל, באדיבות המשפחה )

  סאמר ערביד, החשוד כמי שעמד בראש חוליית הטרור שביצעה את הפיגוע בדולב שבו נרצחה רנה שנרב בת ה-17, שב היום (ג') להכרה מלאה בבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים, לאחר שמצבו הוגדר קשה מאוד. ערביד, בן 44 מרמאללה, איש ארגון החזית העממית, הובהל לבית החולים בסוף החודש שעבר. לטענת המעגל הקרוב אליו, הוא פונה לטיפול בעקבות עינויים שעבר בחקירה.

   

  בשב"כ מסרו אז בתגובה כי "במהלך חקירתו של ראש תשתית הטרור שביצעה את פיגוע המטען במעיין עין דני שבו נרצחה רנה שנרב ז"ל, הנחקר דיווח כי אינו חש בטוב. בהתאם לנהלים, הועבר לבדיקות וטיפול רפואי בבית חולים".

   

  בכיר לשעבר בשב"כ מתייחס למצב המחבל    (צילום: משי בן עמי)

  בכיר לשעבר בשב"כ מתייחס למצב המחבל    (צילום: משי בן עמי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  עוד אמרו בשב"כ כי חקירת תשתית הטרור עדיין מתנהלת, "ולא ניתן למסור פרטים נוספים". עם זאת, בשב"כ ציינו כי מדובר במעצר שמנע בוודאות פיגועים קשים נוספים. העובדה הזו מלמדת כי ראש החוליה נחקר בחקירה המכונה "חקירת צורך", שבה ניתן להפעיל כוח פיזי על מנת למנוע פגיעה נוספת בחפים מפשע שעלולה הייתה להתרחש בטווח הזמן המיידי.

   

  בעבר נעצר ערביד בעקבות מעורבותו בפעילות טרור צבאית, בכלל זה פעל תחת ראש הארגון ברמאללה בזמן האינתיפדה השנייה בסיוע בהכנת מטענים ופיגועים ואף היה מבוקש מספר שנים. ערביד עמד בראש התשתית, הכין את המטען ואף הפעיל אותו ברגע שהבחין במשפחת שנרב מגיעה למעיין.

   

  מחבל נוסף שנעצר הוא קסאם שבלי, כבן 25 מהכפר כובר הפעיל בחזית העממית. גם שבלי נעצר בעבר בחשד למעורבות בפעילות טרור. לפי שב"כ, קסאם היה זה שייצר את חומר הנפץ שממנו הורכב המטען, סייע בהרכבתו והיה שותף להפעלתו במעיין.

   

  יחד איתם נעצר יאזן מג'מאס. תושב רמאללה כבן 25 שחבר בארגון הטרור. מג'מאס היה עצור בעבר על מעורבות בפעילות טרור עממי, ובשב"כ ציינו כי הוא היה שותף מלא לתכנון וביצוע הפיגוע בפועל. נזאם סאמי יוסף אולד מחמד, בן 21 מביר זית, נעצר גם הוא במבצע. מחמד פועל במסגרת ארגון הסטודנטים של החזית העממית באוניברסיטת ביר זית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים