שתף קטע נבחר

זוג מהספרים: חתן התנ"ך וסגניתו התארסו

הוא היה חתן התנ"ך העולמי לנוער, היא הייתה כמעט כלה (על חודה של נקודה) - אבל עזריאל שילת ואוריה כהן שמרו על קשר מאז אותו חידון, והפכו לחתן וכלה אמיתיים לאחר שהכריזו על אירוסיהם. "אין גדולה כאהבת עם ישראל לספר-הספרים ואהבת החתן והכלה האוהבים גם את הספר וגם זה את זה", בירך אבשלום קור

 

ממתמודדים למאורסים: עזריאל שילת, חתן חידון התנ"ך לנוער יהודי לשנת התשע"ח (2018), התארס אמש (יום ג') עם לא אחרת מאשר סגניתו באותו חידון, אוריה כהן.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

שילת וכהן התמודדו זה מול זו לפני כשנה וחצי, בחידון המסורתי שנערך ביום העצמאות – אז בחגיגות השבעים לישראל - והדהימו שניהם את השופטים ברמת הידע והבקיאות שהפגינו. שניהם עלו לשלב הגמר והתחרו ראש בראש על התואר של חתן או כלת התנ"ך העולמי.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

לצורך ההכרעה בין שני המתמודדים, נזקקו השופטים לעשות שימוש ב"שאלת הזהב", לאחר שהשניים ענו נכונה, כל אחד, על 12 שאלות. שילת ענה על שאלה אחת יותר מאשר כהן, והוכתר על ידי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר החינוך דאז, נפתלי בנט, כחתן התנ"ך העולמי לנוער יהודי - בשעה שכהן הוכתרה כסגניתו.

 

עדריאל שילת ואוריה כהן בחידון התנ
עדריאל שילת ואוריה כהן בחידון התנ"ך, אז חתן וסגנית - היום חתן וכלה

 

"אהבת ספר הספרים - כאהבת חתן וכלה"

השניים היו אז שביעיסטים, בני 17 מהצפון: הוא תושב חצור הגלילית ותלמיד ישיבת שומריה – והיא תושבת קריית שמואל ותלמידת אולפנת "סגולה". הם שמרו על קשר מאז החידון, ואמש, לאחר ששילת – שלומד כיום בישיבת עטרת כהנים בירושלים – ביקש את ידה של כהן, הודיעו השניים על אירוסיהם. "תודה רבה על הברכות, לכל המברכים", אמר אתמול שילת בהתרגשות.

 

עדריאל שילת ואוריה כהן בחידון התנ
זוג על חודה של נקודה(צילום: שאול גולן)

 

אבשלום קור, שמנחה את החידון, התרגש אף הוא ואמר אמש: "כשדוד בן גוריון החליט להקים את חידון התנ"ך בשנת העשור למדינה על יסוד רעיון של אורה הרצוג, אימו של יצחק הרצוג, הוא ראה בזה מנוף לחבר את היהודים מהגלויות לארץ ישראל", אמר. "ובאמת כמעט כל אלה שהשתתפו בחידונים, קרוב ל־60 שנה, חיים היום בארץ ועזבו את ארצות הולדתם.

 

"אין גדולה כאהבת עם ישראל לספר-הספרים ואהבת החתן והכלה האוהבים גם את הספר וגם זה את זה", הוסיף. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
שילת וכהן, חתן וכלה
צילום: שאול גולן
מומלצים