שתף קטע נבחר

אוקראינה: בובה מדממת בדמות נשיא הקהילה היהודית הונחה ליד בית הכנסת

בובה מדממת שבראשה תמונתו של נשיא הקהילה היהודית באוקראינה הונחה על מדרגות בית כנסת בבירה קייב. השגריר הישראלי: "מעשה מטריד, אוקראינה צריכה לעשות יותר במאבק באנטישמיות"

מייצג אנטישמי בכניסה לבית הכנסת המרכזי בקייב: בובה עם כתמי דם בדמותו של איגור קולומיסקי, נשיא הקהילה היהודית של אוקראינה, הונחה ליד בית הכנסת ההיסטורי "ברודצקי" שבמרכז עיר הבירה קייב.

דחליל בדמותו של איגור קולומיסקי ()
הבובה המדממת על מדרגות בית הכנסת

הבובה כוסתה בצבע אדם, כביכול מדממת, והונחה על מדרגות הכניסה לבית הכנסת שנמצא ברחוב שותא רוסתוולי 13. בראש הבובה הושמה תמונתו של קולומיסקי.

 

שגריר ישראל באוקראינה, יואל ליאון, גינה את התקרית ואמר: "מדובר בעוד מעשה אנטישמיות מטריד באוקראינה, הפעם על המדרגות של בית הכנסת המרכזי בקייב. אני מקווה שסוכנויות אכיפת החוק יעצרו בהקדם את המבצעים". ליאון תקף את התנהלות אוקראינה במאבק באנטישימיות ואמר: "המדינה צריכה לעשות יותר, אחרת האלימות תתפשט ותגיע לבני אדם".

 

לא מדובר במקרה היחיד של אנטישמיות באוקראינה, אפילו לא בחודש האחרון. בסוף השבוע ריססו אלמונים גרפיטי של אדולף היטלר על חומה, בסמוך לקבר רבי נחמן מאומן, ולצדו כתובת המפארת את המנהיג הנאצי.

אנטישמים ריססו תמונה של היטלר ליד קברו של רבי נחמן מברסלב באומן (צילום: שגרירות ישראל באוקראינה )
אנטישמים ריססו תמונה של היטלר ליד קברו של רבי נחמן מברסלב באומן(צילום: שגרירות ישראל באוקראינה )

  ( )
האנדרטה שחוללה בקבר האחים בבוגדאנובקה

 

לפני כחודש חוללו אנדרטאות לזכר השואה בבוגדאנובקה שבמחוז דומנבסקי לזכרם של 54 אלף יהודים קורבנות השואה. אלמונים ריססו עליה כתובות נאצה אנטישמיות וצלבי קרס, וכן חרטו על האבן צלבי קרס. המבצעים השאירו אז מסר מודפס שבו הזכירו את נשיא אוקראינה היהודי, וולדימיר זלנסקי, ומנהל הוועד היהודי באוקראינה, אדוארד דולינסקי, ואיימו: "התעשתו, עצרו, מכירת אדמות אוקראיניות תוביל אתכם במהירות לשואה נוספת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים