שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  התאבד בתאו עבריין מין שנשלח ל-20 שנה בכלא

  הוא התעלל מינית בבתו מאז הייתה בת 6 והצליף בילדיו עם כבלי חשמל: ארבעה חודשים אחרי שהאב נשלח ל-20 שנות מאסר, הוא ניסה לשים קץ לחייו בתאו בבית סוהר איילון. בבית החולים נקבע מותו

   

  כניסה לכלא איילון ברמלה (צילום: ליהיא קרופניק)
  בית הסוהר איילון, שם ניסה האסיר לשים קץ לחייו(צילום: ליהיא קרופניק)

  עבריין מין שנשלח ל-20 שנות מאסר שם קץ לחייו: ארבעה חודשים לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב גזר 20 שנות מאסר על אב שפגע והתעלל מינית בבתו במשך שמונה שנים - מאז שהייתה בת שש - מת האסיר בבית החולים אסף הרופא. זאת, לאחר שאתמול ניסה להתאבד בתאו בבית סוהר איילון. לאחר פעולות החייאה על ידי סוהרי האגף וצוותי רפואה הוא פונה עם דופק בניידת טיפול נמרץ לבית החולים, אך היום כאמור נקבע מותו.

   

  האסיר, בשנות החמישים לחייו, הורשע פרט להתעללות המינית בבתו גם בהתעללות בשאר ילדיו שאותם נהג להכות באכזריות. בחלק מהמקרים הוא הצליף בהם עם כבלי חשמל. סעיפי ההרשעה כללו עבירות מין בקטינה, נסיונות אונס, מעשים מגונים והתעללות נפשית ופיזית. הוא הודה במעשיו כפי שהופיעו באישום, למעט המשפט שפגע בבתו "על בסיס יום-יומי".

   

  האסיר היה נשוי לאישה בעלת ליקוי תפקודי. הוא התגורר עמה ועם חמשת ילדיהם - שחלקם כבר בגירים. ההתעללות המינית שאותה ביצע בבתו התרחשה הן בבית והן מחוצה לו. פעמים רבות ביקשה שיחדל ממעשיו - אך הוא סירב. לעתים אף היה מעניש אותה ומחרים לה את הטלפון הנייד והזהיר אותה שלא תגלה את דבר מעשיו. כאמור, הוא גם נהג להכות גם את ילדיו האחרים ולעתים חבט בגופם בידית של סכין. השופטים מתארים בפסיקתם כי "בבית שררה אווירה של אימה ופחד".

  בית החולים אסף הרופא, שם נקבע מותו של האסיר (צילום: בני דויטש ) (צילום: בני דויטש )
  בית החולים אסף הרופא, שם נקבע מותו של האסיר(צילום: בני דויטש )

  כך למשל, את אחת מבנותיו נהג להכות באגרופים בגלל שאכלה, לדעתו, באיטיות - זאת חרף הפצרות אחיותיה שיחדל ממעשיו. במקרה אחר, הצליף בבנו משום שקיבל 83 במבחן במתמטיקה ובת נוספת, שאיחרה באחת הפעמים להגיע הביתה - הוכתה גם כן באכזריות.

   

  במהלך המשפט העידו חלק מהילדים נגד האב. אחרים, בהמלצת גורמי הטיפול, לא עשו כן. במסגרת עדותה של אחת הבנות היא ביקשה כי ייגזר על האב מאסר עולם והביעה חשש כי יפגע באחיה כשישתחרר מהכלא. גם שאר הילדים ביקשו מבית המשפט להשית על האב המתעלל עונש חמור.

   

  השופטים, ששלחו אותו ל-20 שנות מאסר, כתבו בפסק הדין: "המקרה שבפנינו מגולל פרשייה של מעשים בזויים ושפלים שבוצעו לאורך שנים על ידי אב בילדיו. הוא דרש וכפה על בתו בניגוד לרצונה ובד בבד התעלל בה, הוא פצע את נפשה הרכה. מעשיו הסבו לכל ילדיו נזק כבד".

   

  סנגורו התייחס אז לעונש ואמר כי מדובר "בגזר דין קשה ביותר שחורג ממדיניות הענישה ולא נותן משקל לשורה של נסיבות מקלות שהציגה ההגנה ואשר אסורות בפרסום. בכוונת הנאשם לערער על גזר הדין לבית המשפט העליון בימים הקרובים". ארבעה חודשים אחרי אותו גזר דין, שם קץ לחייו האסיר בתאו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים