שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נרוהיטו מאחורי הווילון: צפו בהכתרת קיסר יפן
  הגונג נשמע, הווילונות הסגולים הוסטו, והקיסר והקיסרית החדשים של יפן נגלו לעולם: מול 2,000 מוזמנים, בהם הנסיך צ'רלס ומלך הולנד, הכריז נרוהיטו כי הוא מקבל את הכתר, וזכה לקריאות "יחי" ו-21 מטחי כבוד. עוד בחגיגות: סעודת מלכים, מסיבת תה – וחנינה לחצי מיליון עבריינים

  הקיסר החדש של יפן, נרוהיטו, קיבל על עצמו הבוקר (יום ג') באופן רשמי את הכתר. הוא עשה זאת במסגרת טקס שנערך כבר מאות שנים, ושבו השתתפו נכבדים מיותר מ-180 מדינות.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  קידה והסטה: טקס ההכתרה בטוקיו    (צילום: רויטרס)

  קידה והסטה: טקס ההכתרה בטוקיו    (צילום: רויטרס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  יפן טקס הכתרה קיסר נרוהיטו (צילום: AP)
  הקיסר נרוהיטו. לתרום לעולם(צילום: AP)

  יפן טקס הכתרה קיסר נרוהיטו קיסרית מסאקו (צילום: EPA)
  מסקו רעיית הקיסר(צילום: EPA)

  יפן טקס הכתרה קיסר נרוהיטו (צילום: AFP)
  מטחי הכבוד, הבוקר(צילום: AFP)

  יפן טקס הכתרה קיסר נרוהיטו (צילום: AFP)
  משמר כבוד לקיסר(צילום: AFP)

  בפועל הפך נרוהיטו לקיסר – ואשתו מסקו הוכתרה למלכה – כבר ב-1 במאי, בטקס קצר שנערך אז בטוקיו, אולם הטקס שנערך היום, "סוקוי נו ריי", הוא טקס גדול ומרשים יותר, ובו מוכרז לעולם השינוי במעמדו.

   

  "אני נשבע שאפעל לפי החוקה ואמלא את אחריותי כסמל המדינה והאחדות של העם", הצהיר נרוהיטו בן ה-59 בקול צרוד-מעט מול כ-2,000 אורחים, בהם הנסיך צ'רלס מבריטניה. "אני מקווה באמת ובתמים שיפן תמשיך לתרום לידידות ולשלום בעולם".

   

  נרוהיטו הוא הקיסר היפני הראשון שנולד אחרי מלחמת העולם השנייה. הוא ירש את הכתר מאביו, אקיהיטו, שהפך בתחילת השנה לקיסר הראשון של יפן זה 200 שנה המוותר מרצונו על הכתר בעודו בחיים. אקיהיטו ויתר על הכתר מחשש שגילו המתקדם ומצבו הבריאותי יקשו עליו למלא את תפקידו.

  יפן טקס הכתרה קיסר נרוהיטו (צילום: AP)
  סמל לאחדות העם. הקיסר נרוהיטו(צילום: AP)

  יפן טקס הכתרה קיסר נרוהיטו (צילום: רויטרס)
  יפנים מנופפים בדגלי ארצם ליד הארמון(צילום: רויטרס)

  יפן טקס הכתרה קיסר נרוהיטו (צילום: EPA)
  הקיסר והקיסרית במהלך הטקס(צילום: EPA)

  יפן טקס הכתרה קיסר נרוהיטו (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  ההכנות לטקס היום נמשכו זמן רב, וביפן הוכרז יום חג לאומי, אבל על אלה העיבה במידת מה סופת הטייפון שפקדה את המדינה בשבוע האחרון והותירה אחריה לפחות 82 הרוגים. גם היום שרר בטוקיו מזג אוויר לא נוח, ועובדה זו אילצה את המארגנים לעשות בטקס כמה שינויים.

   

  במהלך הטקס נשמעה מכת גונג, ושניים מאנשי חצר הקיסר קדו קידה והסיטו וילונות סגולים כדי לחשוף את ה"טקמיקורה", ביתן בגובה 6.5 מטרים ובמשקל שמונה טונות. אז נגלה נרוהיטו ניצב מול כתר פשוט, מצויד בחרב ובקופסת תכשיטים. רעייתו מסקו בת ה-55, בוגרת הרווארד, ניצבה מול כתר קטן יותר. ראש ממשלת יפן שינזו אבה נשא נאום שבו בירך את השניים, ואחרי קריאות "יחי" נורו 21 מטחי כבוד.

  יפן טקס הכתרה קיסר נרוהיטו (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  יפן טקס הכתרה קיסר נרוהיטו קיסרית מסאקו (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

  בכניסתו לארמון זכה נרוהיטו לתשואות ממעריצים. "הוא צעיר ואנרגטי, ואני מקווה שהוא יתמוך בעם היפני, שהתמודד לאחרונה עם שלל אסונות וטייפונים", אמר טומוקו שירקאווה, בן 51, אחד היפנים שהתאספו אוחזים במטריות מול הארמון.

   

  באג 2000 של יפן: יש שם לעידן הקיסרי החדש

   

  בהמשך היום תיערך סעודה חגיגית, ומחר יארחו הקיסר ואשתו נכבדים זרים למסיבת תה. כדי לציין את יום החג העניקה הממשלה חנינה לכחצי מיליון עבריינים שהורשעו בעבירות קלות-מאוד, כגון עבירות תנועה.

   

  נרוהיטו הוא קיסר לא שגרתי במונחים היפניים, משום שהצאצא היחיד שלו הוא בת – אייקו בת ה-17, ולפיכך היא אינה יכולה לרשת ממנו את הכתר, לפי החוקים הנוכחיים. אם החוק לא ישונה, עתיד משפחת המלוכה מוטל על כתפיו של אחיינו בן ה-13 היסהיטו, השני בתור לרשת את הכתר אחרי אביו, יורש העצר אקישינו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים